FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 1:1
26.02.2022

Slovan remizoval s Jabloncem v 58. Podještědském derby po gólu Rabušice z penalty 1:1

Liberec – Naše mužstvo v utkání s Jabloncem vedlo, když nařízený pokutový kop po ruce Jaroslava Zeleného proměnil Michael Rabušic. Hosté však vyrovnali zásluhou první ligové branky Michala Černáka. Slovan remizoval s rivalem v 58. Podještědském derby 1:1.
23.kolo, sobota 26.2.2022, 15:00
1:1
(0:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Plechatý, Purzitidis, Mikula (C) – Tiéhi, Gebre Selassie – Tupta (73. Fukala), Ch. Frýdek (65. Stoch), Jan Matoušek (90+3. Mészáros) – Rabušic (73. Alijagić).
FK Jablonec: Hanuš – Surzyn, Martinec, V. Kubista, Zelený – Hübschman (C) – Malínský (63. Černák), Považanec (63. V. Kadlec), Houska (85. Štěpánek), Pilař (90+3. Nykrín) – Silný (85. D. Ikaunieks).
Branky: 54. Rabušic, 77. Černák. Rozhodčí: Berka – Vlček, Vodrážka. ŽK: 25. Rabušic, 31. Koscelník, 79. Purzitidis – 17. Malínský. Diváci: 3489.

První střelu utkání obstaral hostující Považanec, branku ale netrefil. V chladném počasí pak museli být ošetřování Plechatý se Zeleným, kteří se srazili v nepříjemném souboji hlavami. Oba se ovšem nakonec mohli vrátit na hřiště. Ačkoliv oba celky předháněly ve snaze směrem do ofenzivy, větší šance v úvodních minutách k vidění nebyla.

Do slibné pozice se ve 23. minutě prodíral Matoušek, ale jeho pokus o lob dokázal Hanuš zlikvidovat. Po zaváhání hostujícího gólmana při rozehrávce o několik minut později zase vypomohl Kubista, jenž zblokoval Frýdka ránu mířící do opuštěné branky.

Aktivita Slovanu před poločasem sílila. Nejprve po rohu dalekonosně pálil Koscelník, který se navíc o chvíli později prezentoval nápaditou akcí, na jejímž konci stáli Rabušic a zakončující Frýdek. Jablonecká obrana situaci ustála, Houska dokázal zblokovat ránu posledního jmenovaného. První poločas skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Po přestávce se v nepřehledné skrumáži před Hanušovou brankou dotkl míč ruky Jaroslava Zeleného. Sudí po poradě s videorozhodčím zhlédl záznam inkriminovaného momentu a následně nařídil pokutový kop. Michael Rabušic se naposledy radoval z proměněné penalty v rámci 15. kola proti Karviné, tentokrát rozjásal fanoušky U Nisy znovu. Míč poslal neomylně do protipohybu jabloneckého brankáře – 1:0.

Hosté chtěli rychle odpovědět, nebezpečnou střelu vyslal Silný, ale Knobloch míč vyrazil na roh. Zelenobílí obsadili na následující minuty svoji ofenzivní polovinu, po lobu Pilaře před Knoblochem ukradl balon Václav Kadlec a Michal Černák ho dopravil za vyběhnuvšího brankáře – 1:1.

Do zakončení se prodíral s koncem zápasu ještě Matoušek, v souboji s Martincem byl stažen k zemi, ale hlavní atrbitr se rozhodl druhou penaltu v utkání neodpískat. Slovan remizoval s Jabloncem 1:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Skončilo to nerozhodně, je to asi zasloužená remíza. Může nás zase trochu mrzet, že jsme v průběhu vedli, ale neudrželi jsme to. Myslím, že v první půli bylo ještě hřiště ucházející, dalo se na tom hrát, byli jsme herně lepší, ale ani my a ani soupeř jsme se nedostávali do šancí. Měli jsme aktivní vstup do druhé půle, z čehož jsme vytěžili vedoucí gól z penalty. Pak už to bylo o tom, jestli dokážeme potrestat otevřenější hru soupeře, myslím si, že tam dvě tři situace byly na to, abychom přidali druhou branku, ale nepodařilo se. Soupeř byl pak v závěru aktivnější, lepší a z toho vychází asi zasloužená remíza.“

Petr Rada (FK Jablonec): „Počasí zase začalo ráno zlobit, ale hřiště bylo dobré, dal se na něm hrát fotbal. V prvním poločase šlo o vyrovnané utkání bez větších šancí, byli jsme v zakončení hodně zbrklí, po třetí přihrávce jsme většinou balon ztratili. Obrana pracovala dobře. Do druhé půle jsme vstoupili jako do těch dalších, sedm osm minut jsme hráli poměrně slušně, pak přišla standardní situace, která vyústila v penaltu. V Liberci je to vždy složité, ale inkasovaná branka nás nakopla. Od 65. minuty jsme byli fotbalovější a ve větším tlaku. Měli jsme víc situací: střílel Silný, pak byla jedna střela zblokovaná, Venca Pilař dával míč Kadlecovi. Bodu si ceníme, jde o bod zvenku ze hřiště dobrého soupeře. Musíme se připravit na další těžká utkání, musíme dál pracovat.“