FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 1:1
05.03.2022

Slovan remizoval v Ostravě 1:1. Bod vystřelil deset minut před koncem kapitán Mikula

Ostrava/Liberec - Svěřenci trenéra Kozla jeli bojovat o ligové body do ostravských Vítkovic, kde se utkali s domácím Baníkem. V začátku utkání byli jednoznačně lepší domácí, což vyústilo v gól Almásiho v 19. minutě. Výkon Slovanu se od té doby postupně zvedal. Odměnou bylo vyrovnání, které zařídil v 79. minutě Jan Mikula. Z Ostravy si tak veze Slovan bod za remízu 1:1.
24.kolo, sobota 5.3.2022, 18:00, Městský stadion Ostrava-Vítkovice
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
1:1
(1:0)
FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Janošek (85. Tetour), Kaloč (65. Boula) - Koncevoj (65. Buchta), Kuzmanović (74. Klíma), Falta (74. Ekpai) – Almási

Náhradníci: Budinský – Boula, Tetour, Buchta, Jiří Klíma, Svozil, Ekpai

FC Slovan Liberec: Knobloch – Plechatý, Štetina, Purzitidis – Koscelník (90+1. Fukala), Tiéhi, Havelka (62. Višinský), Mikula (C) – Frýdek (85. Gebre Selassie), Rondić (62. Rabušic), Matoušek (62. Tupta)

Náhradníci: Vliegen – Gebre Selassie, Fukala, Višinský, Tupta, Alijagić, Rabušic

Branky: 19. Almási - 79. Mikula

Žluté karty: 50. Kuzmanović, 81. Fleišman - 14. Matoušek

Rozhodčí: Radina – Paták, Mokrusch; VAR: Štěrba, AVAR: Horák

Diváci: 6249

Domácí Baník se hned v úvodu usadil na útočné polovině. První výpady ale naše obrana odvrátila a k ohrožení Knoblocha tak nedošlo. Poté se osmělil také Slovan, ale ani naši hráči se nedostali k zakončení. V 10. minutě zahrával rohový kop Šimon Falta a míč zakroutil na tyč! O dvě minuty později pálil z velkého úhlu Koncevoj. Knobloch si přední tyč pohlídal a střelu vyrazil. Po 19 minutách hry se už domácí hráči bohužel dočkali. Jiří Fleišman odcentroval z levé strany a Ladislav Almási netradičním zakončením patou o tyč otevřel skóre utkání.

Po vstřeleném gólu nápor Baníku trochu polevil. Naši hráči se sice snažili, ale nedokázali se dostat na dostřel Laštůvky. A když už Purzitidis vybojoval rohový kop, po rozehrání na krátko zase o míč rychle přišli. Ve 32. minutě nadvakrát centroval do vápna aktivní Purzitidis. Na první centr těsně nedoskočil Rondić, druhý skončil v rukavicích domácího brankáře. O čtyři minuty později dostal přihrávku za obranu Koncevoj. Knobloch vyběhl z brány včas a nenechal domácího záložníka zakončit.

Slovan se dostal do největších šancí na konci prvního poločasu. Nejprve se míč ve vápně odrazil k úplně volnému Matouškovi, kterého ve skvělé pozici vychytal Laštůvka. Po následném rohu prověřil domácího brankáře střelou z voleje Koscelník. V nastaveném čase pak ještě Matoušek hledal centrem na zadní tyči Havelku, kterému chybělo k zakončení hlavou pár centimetrů. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí Baník.

Jak Slovan zakončil poločas první, začal ten druhý. Tři minuty po přestávce centroval ze standardní situace Frýdek, našel přesně hlavu Plechatého. Jeho přesný pokus k tyči vytáhl skvělým zákrokem Laštůvka. Vzápětí se dostal Christian Frýdek ke střele za vápnem. I tentokrát domácí brankář tvrdou ránu vyrazil. V 52. minutě dostal přihrávku za obranu Matoušek. V dobré pozici ale bránu netrefil. Aktivita Slovanu nepolevovala. Další střelu, tentokrát nad bránu, si připsal opět Frýdek. Po deseti minutách druhé půle se Baník oklepal a dostal na útočnou polovinu. Vyústěním byla nepřesná střela Almásiho.

Poté se i díky mnoha střídáním hra poněkud rozkouskovala a uklidnila. Hrálo se převážně mezi vápny a šance nepřicházely ani na jedné straně. V 77. minutě se prodral u brankové čáry do vápna Tupta. Následně po skluzu jednoho z obránců upadl. Souboj vypadal podezřele, penalta se však nepískala. O dvě minuty později to přišlo! Christian Frýdek poslal vysoký centr na zadní tyč, kde akci zavíral Jan Mikula a liberecký kapitán neohroženě srovnal na 1:1!

V 83. minutě zahrával Slovan rohový kop. Odražený míč si našel Tupta, v těžké pozici však přestřelil. Naši hráči předváděli velmi dobrý výkon ve druhém poločase, domácí Ostravu moc nepouštěli do šancí. Naopak Tupta se hnal pár minut před konce sám na Laštůvku. Trefil pouze tyč. Následně byl ovšem domávnutý ofsajd. V 90. minutě se dostal po dlouhé době k zakončení Baník. Almási ve skluzu naštěstí přestřelil. V nastaveném čase už se žádná šance neurodila. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Ondřej Smetana (FC Baník Ostrava): "Dnes jsme do zápasu vstoupili aktivně a je jen škoda, že jsme z toho nevytěžili více než jen jeden gól. Postupně jsme byli ale zbrklí, dělali jsme spoustu chyb a soupeř se dostal do zápasu a do šancí. Bohužel náš systém nefungoval a soupeř přečetl naši hru a vyrovnal. Zápas jsme měli dohrát a vyhrát, bohužel se tak nestalo a odcházíme ze zápasu s remízou."

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): "Do zápasu vstoupili lépe domácí. Svou jednoduchou hrou a dlouhými nákopy nás zatlačovali k šestnáctce. Měli tam pasáž, kdy zahrávali asi šest rohových kopů v řadě. Tam jsme byli hodně pod tlakem, ale se štěstím jsme to přežili. Následně jsme ale neuhlídali centr a zakončujícího Almásiho, čímž se domácí dostali do vedení. My byli v úvodu hodně nepřesní a kazili jsme. Náš výkon se ale postupem času zvedal. Už před pauzou jsme měli jednu loženou šanci a dvě zajímavé situace. Věřili jsme, že se se zápasem dá něco dělat. Jsem rád, že jsme ve druhé půli navázali na výkon z konce prvního poločasu. Domácí ještě podržel při našich šancích ve druhé půli dobrými zákroky Laštůvka. Silou vůle jsme utkání ke konci přeci jen zremizovali. S výkonem od přibližně 30. minuty jsem spokojený. Bod je, myslím si, zasloužený."