FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Písek 3:1
08.02.2017

Slovan si poradil s Pískem, po vydařené první půli vyhrál 3:1

Mladá Boleslav - Ve středu od 13 hodin nastoupil náš tým proti třetiligovému Písku. Stejného soupeře porazil v této sezoně ve 3. kole MOL Cupu a stejný výsledek chtěl zopakovat i v přípravě. To se nakonec také povedlo.
MLB, středa 8.2.2017, 13:00
3:1
(3:1)
FC PísekFC Písek
FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal, Kúdela, Kouřil, Bartošák – Obročník, Breite – Vůch, Ekpai – Voltr, Potočný.
2. pol.: Porcal – Mikula, Latka, Karafiát, Kerbr, Bosančič, Machuča, Bartl, Šulc, Graiciar, Micovčák.
FC Písek: Rondzik – Hrachovec, Havel, Holub, Vaněk, Voráček, Milec, Froněk, Zeman, Kočí, Held M.
Branky: 15. Potočný, 37. Voltr, 38. Potočný - 22. Froněk.

Do utkání vstoupil náš tým velmi aktivně. Už v 10. minutě mohl jít po rohovém kopu do vedení, po velké skrumáži však nakonec Rondzik vyrazil míč do bezpečí. O chvíli později už ale Slovan vedl. Po vysoké noze na malém vápně na Ekpaie následoval nepřímý kop z bezprostřední blízkosti, který tvrdou ranou zužitkoval Roman Potočný.

Egon Vůch přišel na polovině hřiště o balon, následovalo rychlé přečíslení tři na dva a Tomáš Froněk z hranice velkého vápna přesnou ranou propálil brankáře Hladkého. Vrátit Slovanu vedení mohl Voltr, ve skvělé pozici ale orazítkoval tyč.

To však o chvíli později napravil, když Radek Voltr sklepl ve vápně vysoký míč do rohu branky. Hned po rozehrávce následoval další útok, kdy Bartošák centroval do vápna a Potočného skvěle vychytal gólman, z dorážky už se ale Roman Potočný nemýlil. Po poločase tak Slovan vedl 3:1.

Do druhé půle naskočila kompletní čestvá jedenáctka a od začátku zaměstnávala píseckou obranu. Dlouho se jim však nedařilo ohrozit brankáře. Karafiát sice dobře střílel z přímého kopu zpoza vápna, gólman Písku se ale natáhl a balon zachytil.

Na rozdíl od první půle se hrálo bez vyložených šancí. Náznaky příležitostí sisice oba celky dokázaly vypracovat, brankáři však byli takřka bez práce. V 72. minutě se k odraženému míči dostal Latka, jeho dělovku ale zastavila písecká obrana. Machučova střela o chvíli později pro změnu letěla vysoko nad.

Také v závěru měl Slovan více ze hry, prosadit se ale nedokázal. Skóre tak po závěrečném hvizdu zůstalo stejné, jako po poločase. Náš tým zvítězil nad Pískem 3:1.