FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 5:2
18.01.2017

Slovan si v Tipsport lize s chutí zastřílel, Varnsdorfu vstřelil pět branek

Lukáš Michalík
Mladá Boleslav - Ve druhém utkání zimní Tipsport ligy se naši fotbalisté střetli s druholigovým Varnsdorfem. Libereckým vyšel výborně vstup do utkání, už v 18. minutě vedl Trpišovského výběr o tři góly. Po změně stran kanonáda pokračovala, obě mužstva přidala po dvou trefách a Slovan tak přestřílel Varnsdorf poměrem 5:2.
MBL, středa 18.1.2017, 11:00, Městský stadion Mladá Boleslav
5:2
(3:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Porcal - Karafiát, Piško, Chlumecký, Bartošák - Bartl, Obročník, Ševčík, Šulc - Voltr, Baroš. Střídali: Hladký – Breite, Bláha, Blažek, Micovčák, Kubyškin, Vůch, Machuča, Heppner, Ekpai.
FK Varnsdorf: Kolář - Zieris, Novotný, Durděvič, Bílek, Knejzlík, Daníček, Zbrožek, Cennerazzo, Rudnytskyy, Švantner.
Branky: 12. a 19. Baroš, 17. Ševčík, 57. Šulc, 70. Kubyškin - 48. Štěpánek, 73. Fotr. Rozhodčí: Berka - Myška, Vlček.

Hráči Slovanu vstoupili do zápasu aktivně a už v 7. minutě mohli vstřelil první gól. Varnsdorfský gólman Kolář vyrobil minelu a naservíroval míč přímo k nohám Milana Baroše. Na libereckého útočníka zívala prázdná branka, ten však k liberecké smůle nastřelil jen tyč.

O pět minut později Baroš své zaváhání tím nejlepším možným způsobem odčinil. Centr z levé strany přiťukl uvnitř šestnáctky jeden ze spoluhráčů k Milanu Barošovi, který se z hranice malého vápna tentokrát nemýlil. O několik minut později už byl náskok Slovanu dvoubrankový. Petr Ševčík se nejrychleji zorientoval po Kolářem vyražené střele a přesnou hlavičkou zvýšil náskok svého týmu.

Kanonáda našeho mužstva v úvodních minutách nebrala konce. Krátce po Ševčíkově gólu se Milan Baroš ocitl tváří v tvář Kolářovi, který první střelu libereckého útočníka ještě zneškodnil, na následnou dorážku už byl ale krátký. Ve zbytku poločasu se tempo hry uklidnilo, do druhého poločasu tak Liberečtí vyběhli s náskokem tří gólů.

Vstup do druhého dějství zvládli lépe fotbalisté ze Šluknovského výběžku. Střídající Michal Štěpánek se dostal do sólového úniku a nadvakrát překonal libereckého gólmana. Tříbrankový odstup od svého soupeře si však naši fotbalisté zanedlouho vybojovali zpět. Jan Šulc zakončil svou akci kličkou gólmanovi a přesným zakončením.

Pátý gól Slovanu měl na kopačce další mladíček Heppner, proti jeho střele se ale vytáhl gólman Varnsdorfu. Po faulu na Machuču měl Slovan výhodu přímého kopu z velmi zajímavé pozice. K exekuci se postavil Ilja Kubyškin a krásnou ranou přes zeď rozvlnil síť soupeřovy branky. Varnsdorf stačil odpovědět téměř okamžitě. Oskar Fotr potáhl míč středem hřiště, zhruba z hranice šestnáctky vypálil a jeho střela skončila v brance. Slovan nakonec porazil Varnsdorf 5:2 a do tabulky Tipsport ligy si připsal první body.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec):

O utkání:

Dnes jsme měli výrazně lepší pohyb než v tom posledním utkání. Navíc jsme z prvních čtyř šancí dali rychlé tři góly, takže opticky to z naší strany vypadalo lépe. S prvním poločasem tedy panuje spokojenost, i když jsme tam ke konci několikrát propadli na levé straně. Celkově jsem se zápasem spokojený, ve druhé půli hrála spousta mladých hráčů z juniorky a ten výkon byl dobrý. Nechci to moc přeceňovat, ale byly tam alespoň nějaké věci, které bychom si představovali. Spíše oceňuju naší produktivitu a byla tam z naší strany i větší agresivita.

O trénincích:

Zabýváme se pořád herní kondicí. Tenhle týden jsme byli akorát v posilovně a na zasněžené umělce, takže zatím se jedná buď o silové tréninky nebo herně-kondiční na hřišti.

O posile Voltrovi:

Radka znám dlouho, měl jsem ho dva roky ještě na Žižkově. Tam mu to docela padalo, i když to samozřejmě byla druhá liga. Za tu dobu, co jsem ho netrénoval, ještě vyspěl kondičně a silově. Zatím se jeví velice dobře, je to pracovitý typ hráče, je odolný a univerzální v ofenzivě. Dneska prokázal velkou sílu a ve spolupráci s Barošem vypadá ta dvojice velice slušně.

O junioru Šulcovi:

Nechci ho přechválit, ale už na podzim s námi několikrát trénoval, protože hrál výborně jak za dorost, tak potom za juniorku. Kdybychom dnes hráli mistrovské utkání, tak by byl asi v základní sestavě, protože se zatím jeví velice dobře. Je to mimořádně rychlý hráč, má velmi dobré vedení míče a i výbornou kondici. Myslím si, že má před sebou velkou budoucnost, protože je to skromný a pracovitý kluk. Je to velký příslib libereckého fotbalu a jestli bude takhle pokračovat, může na jaře bojovat o užší kádr nebo základní sestavu.