FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta B 3:1
03.07.2021

Slovan si v přípravě poradil se sparťanskou rezervou 3:1

Mnichovo Hradiště / Liberec - Poslední přípravný duel před odjezdem na rakouské soustředění odehráli svěřenci Pavla Hoftycha v Mnichově Hradišti proti Spartě ´B´. V libereckém týmu chybělo pár hráčů pro lehčí zranění a také Slovinec Casar, jehož testování bylo ukončeno. Tentokrát to nebyla taková přestřelka, jako v zimní přestávce. V první půli skóroval nejprve Nečas, srovnával Sejk a těsně před pauzou vrátil Slovanu vedení Faško. Hned v úvodu druhé půle se prosadil opět Nečas a stanovil tak konečné skóre 3:1.
Příp., sobota 3.7.2021, 11:00, Mnichovo Hradiště
3:1
(2:1)
AC Sparta Praha BAC Sparta Praha B

Vliegen (46. Knobloch) - Fukala, Lehoczki (46. Kranthove), Chaluš, Mikula (58. Gembický) - Bína (58. Diamé), Gebre Selassie (46. Purzitidis), Faško (46. Novotný), Matoušek (13. Michal) - Nečas - Rabušic (46. Rondić)

Náhradníci: Knobloch - Purzitidis, Michal, Kranthove, Polyák, Gembický, Rondić, Diamé, Novotný

AC Sparta Praha B:

Tůma - Tvaroh, Piško, Chervak, Dudl, Jonáš, Okeke, Ryneš, Sejk, Patrák, Frýdek Ch.

Náhradníci: Kozák M., Gelashvili, Ambler, Suchomel, Šimáček, Benada

Branky: 15. a 46. Nečas, 45. Faško - 37. Sejk

Žluté karty: bez karet

Rozhodčí: Orel - Blažej, Ježek

První příležitost zápasu měla v 5. minutě sparťanská rezerva. Její hráč z přímého kopu podstřelil nadskakující zeď, ale obrana míč k Vliegenovi nepustila. V 10. minutě střílel přes obránce Nečas. V dobré pozici ale bránu minul. Po čtvrthodině hry vystihl sparťanskou rozehrávku Bína a po pravém křídle si to namířil dopředu. Jeho přesný centr si ve vzduchu zpracoval Nečas a přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání 1:0. Ve 24. minutě si naběhl za libereckou obranu Sejk, jehož střela na zadní tyč se do brány naštěstí nevešla.

Během prvního poločasu se nehrálo v bůhví jakém tempu. Zápas se odehrával převážně mezi vápny s občasnými náznaky šancí na obou stranách. Až po půlhodině hry se odražený míč dostal k Rabušicovi, který byl ale už příliš blízko brankáři a nedokázal jej prostřelit. Ve 37. minutě přišlo bohužel vyrovnání. Ryneš pronikl obranou po pravé straně a přihrávkou do kapsy mezi brankáře a stopery vyzval Sejka ke skórování. Sparťanský hráč se před prázdnou bránou nemýlil 1:1. Tři minuty před pauzou jsme mohli jít opět do vedení. Chaluš vrátil centr na přední tyč, kde se do míče položil ekvilibristicky Gebre Selassie a napálil břevno!

Před pauzou jsme se přece jen dočkali. Michal Faško na polovině hřiště předskočil soupeře, uzmul míč a namířil si to vstříc hostující svatyně. Ve finální fázi hezky propálil brankáře na přední tyč a vrátil Slovanu vedení. Hned poté rozhodčí ukončil první poločas. Jak skončil první poločas, tak začal druhý. Jakub Nečas po pěkné akci hlavičkoval sám na malém vápně a zvýšil na 3:1. O deset minut později si na centr ze standardní situace naskočil Rondić. Svou hlavičku ale umístil pouze do rukavic připraveného brankáře.

Pak se o slovo přihlásila také rezerva Sparty. Své útoky ale nedokázala dotáhnout do úspěšného konce nebo mířila mimo tři tyče. To Slovan se po akci Novotného v 70. minutě k zakončení dostal, ale brankář Sparty 'B' byl připraven. V dalších minutách byla znát na liberecké sestavě mnohá střídání a ani u sparťanské rezervy to nevypadalo na nějaké mohutné vzepření. Proto se hrálo hlavně ve středu hřiště a jeho blízkém okolí. Až v 84. minutě si naběhl na Michalovu přihrávku za obranu Novotný a střelou na zadní tyč jen těsně minul branku sparťanské rezervy.

V nastaveném čase ještě hráči v rudém zahrávali standardní situaci a rohový kop. Ani z jednoho se ale do zakončení nedostali, a tak si Slovan před odjezdem na soustředění do Rakouska připsal výhru 3:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Jednalo se o utkání v dobrém tempu. Obě mužstva chtěla hrát nahoru. Hráči předvedli kvalitní výkony na to, v jaké jsou momentálně zátěži. Ve hře je mnoho nevynucených chyb, tlačíme hráče, aby se více koncentrovali na práci s míčem v únavě. Tyto zápasy nám slouží spíše jako materiál pro soustředění v Rakousku. Musím ocenit také mladíky Sparty, kteří pro nás byli zdatným soupeřem. I my máme v mužstvu hodně mladých hráčů a bude potřeba posílit o zkušenosti.