FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ústí n. L. 8:1
02.07.2022

Slovan si v přípravném utkání zastřílel, Ústí porazil 8:1

Mnichovo Hradiště/Liberec - Slovan sehrál v rámci přípravy další utkání na stadionu v Mnichově Hradišti, tentokrát proti Ústí nad Labem. Liberečtí fotbalisté již od prvních minut na hřišti dominovali a rychle se ujali vedení. Po prvním poločase vedli svěřenci trenéra Kozla 5:1, třikrát se trefil Frýdek. Jak bývá zvykem, do druhé půle naskočila obměněná sestava, která přidala další tři branky. Nakonec tedy Slovan přehrál Ústí 8:1.
Mnich. Hradiště, sobota 2.7.2022, 11:00
8:1
(5:1)
FK Ústí nad LabemFK Ústí nad Labem

1. poločas: Stejskal - Kytka, Prebsl, Lehoczki, Mikula - Michal, Červ - Ghali, Frýdek, Matoušek - Rondić

2. poločas: Pešl - Kytka (62. Fukala), Gebre Selassie, Lehoczki, Purzitidis - Varfolomejev, Doumbia, Mara - Višinský, Rabušic, Kozák

FK Ústí nad Labem:

Plachý - Hudek, Uličný, Kalous, Fischer, Vobecký, Mayerhofer, Cantin, Zaspal, Černý, Čítek

Náhradníci: Bím - Jirák T., Bozhok, Jirák L., Vorel, Zůza

Branky: 4. a 18. a 45+2. Frýdek, 17. Matoušek, 38. Ghali, 55. Mara, 60. a 68. Kozák - 16. Černý

Záznam utkání:

Slovanu se podařilo vstřelit v utkání velmi rychlou branku. Již ve čtvrté minutě utekl po křídle Rondić a předložil skvělý míč do vápna pro Ghaliho. S tečovaným pokusem si dokázal sice Plachý poradit, ale na dorážku Christiána Frýdka byl už krátký, 1:0. V šesté minutě mohl rychle odpovědět Zaspal, ovšem střelu zpoza vápna dokázal Stejskal vyrazit na roh. Další branky jsme se dočkali v 16. minutě. Liberečtí obránci nedůrazně odvrátili míč, který se dostal na kopačku Adama Černého. Ústecký fotbalista tvrdě vypálil a prostřelil Stejskala, 1:1.

Nicméně Slovan dokázal na vyrovnávající branku rychle zareagovat, když po pravé straně utekl Ghali. Sám před gólmanem zakončoval na zadní tyč, kam dobíhal Jan Matoušek, který míč protečoval do prázdné sítě, 2:1. O chvíli později to bylo již o dvě branky. Po průnikové přihrávce Ghaliho přidal druhou branku utkání Christián Frýdek. Plachému udělal kličku a rozvlnil síť, 3:1. Aktivní liberecký záložník byl stále při chuti. Ve 26. minutě nastřelil ze standardní situace břevno, ústecký gólman se za balónem pouze ohlížel.

Ve 38. minutě dokázali liberečtí vstřelit další branku. Tentokrát se na levé straně uvolnil po nahrávce Matouška Ahmad Ghali. Ve vápně chvíli váhal, co s míčem, ale nakonec zakončil střelou na přední tyč a vsítil čtvrtý gól Slovanu, 4:1. V samotném nastavení prvního poločasu se naskytl libereckým rychlý brejk, který skvěle vyřešila dvojice Ghali a Frýdek. Nigerijský křídelník vyvezl balón a následně ho ideálně připravil pro Christiána Frýdka, který už měl práci jednoduchou, zakončoval v podstatě do prázdné branky a zkompletoval za poločas hattrick, 5:1.

Slovan vstoupil i do druhé půle aktivně, a to i díky obměněné sestavě. Ve 47. minutě zakončoval Višinský, ale brankář jeho pokus pokryl. V 55. minutě rozehrál standardku na Gebre Selassieho Doumbia. Liberecký obránce ještě sklepl balón pro Kamsa Maru, který na zadní tyči dorážel do prázdné branky, 6:1. Slovan hrál nadále velmi aktivně a tlačil se dopředu. V 60. minutě vyslal Doumbia přihrávkou za obranu Matyáše Kozáka. Náš útočník šancí nepohrdl a zvýšil na 7:1. Stejný hráč byl i u další branky. Lehoczki skvěle sklepl míč do vápna na Matyáše Kozáka, který tvrdou střelou nedal brankářovi šanci, 8:1.

Ani ve zbytku utkání Slovan svého soupeře do hry příliš nepouštěl a zaslouženě zvítězil rozdílem sedmi branek 8:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že utkání splnilo účel. Jsme na konci třetího týdne přípravy, únava byla nejvyšší. I z tohoto důvodu, aniž bych chtěl snižovat kvality soupeře, jsme měli asi slabšího protivníka. Ústí je také na počátku, má nové mužstvo. Výsledek určitě nijak nepřeceňujeme. Splnilo to, že se nikdo nezranil, všichni odehráli to, co měli. Dali jsme i nějaké góly, takže některým hráčům, kteří se prosadili výrazně, to může prospět. A to byl asi ten hlavní cíl.“