FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Žižkov 5:0
26.06.2021

Slovan si v prvním v přípravném zápase proti Žižkovu zastřílel a zvítězil 5:0

Liberec - Po prvním týdnu letní přípravy čekal svěřence trenéra Pavla Hoftycha i úvodní přípravný duel. Proti druholigové Viktorii Žižkov se v utkání hraném v Mnichově Hradišti libereckým fotbalistům dařilo. Výhru nastartoval chycenou penaltou Knobloch. Následně se prosadil Rondić, Bína, dvakrát Diamé a jednu branku si Žižkov vstřelil vlastní. Liberec tedy zvítězil proti Žižkovu 5:0.
Příp., sobota 26.6.2021, 11:00, Mnichovo Hradiště
5:0
(2:0)
FK Viktoria ŽižkovFK Viktoria Žižkov

Sestava 1. poločas:

Knobloch - Bína, Kranthove, Chaluš, Mikula - Nečas, Faško, Polyák, Matoušek - Rondić, Rabušic

Sestava 2. poločas:

Vliegen - Fukala, Lehoczki, Purzitidis, Gembický - Matoušek (70. Bína), Havelka, Michal, Faško (70. Nečas) - Novotný, Diamé

FK Viktoria Žižkov:

Švenger (C) – Svoboda (46. Řezáč), Březina, Opluštil, Muleme – Sixta (46. Skopec), Súkenník – Bazal, Richter, Nabiyev (46. Zeman) – Petrlák (46. Štěpánek)

Náhradníci: Žežulka, Skopec, Zeman, Soukup, Bezdička, Řezáč, Štěpánek

Branky: 23. Rondić, 45. Bína. 53. Řezáč (vlastní), 72. a 77. Diamé

Neproměněná penalta: 6. Súkenník

Utkání začal s míčem na kopačkách Žižkov hrající v červených dresech. Po úvodních pěti minutách oťukávání jsme viděli první vážnější šanci. Při bránění zahrál rukou ve vápně Chaluš a rozhodčí nařídil penaltu. Exekuce se ujal Súkenník, ale Knobloch předvedl skvělý zákrok a střelu k levé tyči zneškodnil. V 19. minutě nebezpečně zpoza vápna zahrozil Matoušek, Švenger předvedl velmi dobrý zákrok a balón vyrazil mimo tři tyče. Ve 23. minutě jsme se dočkali první branky. Po křídle utekl Rabušic a skvěle našel volného Nečase, liberecký křídelník ale sám před brankářem neuspěl. Naštěstí z druhé vlny přiběhl Imad Rondić, který vyražený balón uklidil do odkryté branky.

Do konce prvního poločasu jsme viděli ještě jednu šanci zakončenou střelou v síti. Kranthove poslal dlouhý pas za obranu, na který si naběhl Marek Bína. Liberecký mladík si zpracoval, udělal kličku a brankářovi nedal šanci. Těsně před odchodem do kabin tak zvýšil na 2:0. Do druhé části utkání naskočila podle očekávání obměněná sestava, která se již v 53. minutě dočkala třetího gólu. Po centru od Fukaly z pravé strany si vstřelil vlastní branku pod nátlakem Matouška Michal Řezáč.

Liberečtí byli i nadále hladoví po dalších trefách. V 55. minutě se uvolnil Matoušek a orazítkoval tyč. Na druhé straně zahrozil Žižkov. Po centru se sám před Vliegenem zjevil Štěpánek, ale liberecký gólman jeho pokus skvěle zlikvidoval, stejně jako jeho střelu zpoza vápna o pár minut později. V 71. minutě se po zmatku ve vápně sám před brankářem vynořil Zeman, ale Vliegen předvedl další vynikající zákrok a nedovolil změnu skóre. To se měnilo až v 72. minutě, kdy Michal našel centrem osamoceného Adamu Diamého, který hlavou uklidil míč do sítě.

Třináct minut před koncem základní hrací doby Slovan využil dalšího centru. Tentokrát se na křídle uvolnil Nečas a ve vápně našel špatně hlídaného Adama Diamého, který se nemýlil a nohou vstřelil svůj druhý gól v zápase. V 80. minutě mohl vedení ještě zvýšit Novotný, ale tentokrát na brankáře hostí nevyzrál. V závěru utkání se dobře uvolnil jeden z hráčů v červeném dresu a postupoval sám na libereckého brankáře. Ovšem Vliegen znovu zasáhnul a střelu vyrazil na rohový kop. Další akce jsme již neviděli a Slovan zvítězil 5:0.

Pavel Medynský (asistent trenéra Liberce): „První přípravný zápas, ve kterém padlo hodně branek. To nás samozřejmě potěšilo po týdnu těžké dřiny, který máme za sebou. Viktorka je druholigové zkušené mužstvo, ale našim hráčům se dařilo. Do zápasu dali hodně věcí, které jsme po nich chtěli, byly tam i hezké akce. Prostřídali jsme všechny hráče, které máme momentálně k dispozici a všichni k tomu přistoupili zodpovědně. Samozřejmě ještě to není ideální, něco skřípe, ale je to ideální studijní materiál. Abychom se posouvali v té technicko-taktické stránce dále. “