FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 1:3
25.08.2018

Slovan si veze domů tři cenné body, Příbram dokázal porazit 3:1

Příbram/Liberec - Náš tým se představil na stadionu Na Litavce, kde v posledních dvou vzájemných zápasech dokázal zvítězit shodně 1:0. I přestože skóre zápasu bylo jiné, Slovan potvrdil historické statistiky a zvítězil. Liberečtí v dnešním utkání zlepšili koncovku a udeřili celkem třikrát. Trefili se Malinský, Potočný a Oršula. Na druhé straně přidal jednu branku talent Matoušek, na výhru Příbrami to ale nestačilo.
6.kolo, sobota 25.8.2018, 17:00
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
1:3
(0:1)
FK Viagem Příbram: Švenger - Nový, Nitrianský, Soldát, Skácel (C) (69. Rezek) - Fantiš, Hlúpik, Matoušek, Kilián (65. Antwi), Katidis (46. Květ) - Slepička

Náhradníci: Kočí, Keita, Antwi, Kodr, Květ, Průcha, Rezek

FC Slovan Liberec: Hladký - Mikula, Vuklišević, Karafiát, Kačaraba - Breite (C), Mara - Malinský (82. Koscelník), Ševčík (89. Nešický), Potočný - Mashike (73. Oršula)

Náhradníci: Nguyen, Koscelník, Nešický, Oscar, Pešek, Pázler, Oršula

Branky: 33. Malinský, 54. Potočný, 79. Oršula - 50. Matoušek

Žluté karty: 19. Mashike

Rozhodčí: Nenadál - Pospíšil, Flimmel

Diváci: 4676

Hned úvod zápasu prozradil, že se bude jednat o tvrdé utkání, v prvních třech minutách musel rozhodčí Nenadál několikrát fouknout do píštalky. Poprvé se ke střeleckému pokusu odhodlal liberecký kapitán Breite, ale jeho dělovka byla zblokovaná obránci. Obrovskou šanci měla ve 14. minutě Příbram, konkrétně Matoušek. Dokázal obejít na hranici vápna Hladkého a z úhlu ještě centroval na Slepičku, příbramský forvard ihned zakončoval, naštěstí libereckou branku přestřelil.

Na druhé straně se sám před brankářem objevil po pasu od Malinského Mashike, zakončil od břevna do branky, bohužel gólová situace nemohla být uznána z důvodu ofsajdového postavení našeho útočníka. O chvíli později se skákavý míč dostal k Novému, obránce bez přípravy vystřelil z voleje, avšak míč mířil mimo tyče a nikdo z útočících hráčů nedokázal zakončit.

Ve 25. minutě si Mashike obhodil hráče a střílel přízemní ránu na zadní tyč, Švenger dokázal balón vyrazit těsně mimo. Slovan se nadále snažil útočit a skórovat v zápase jako první tým. Ve 31. minutě se pokoušel proměnit střelu z hranice vápna Ševčík, ovšem i jeho pokus postrádal přesnost. O chvíli později už šance Slovanu rozvlnila síť. Ševčík si naběhl na křídlo a poslal prudký přízemní centr na Tomáše Malinského, ten nezaváhal a brankáře prostřelil mezi nohama.

Po další akci už Slovan mohl vést o dvě branky. Malinský si šťastně narazil o paty Mashikeho, přesprintoval obránce a zkoušel lobovat Švengra, příbramský brankář si dokázal poradit. A i u další šance libereckých nechyběl Malinský, tentokrát zkoušel ve vápně obstřelit kroucenou střelou brankáře, který dokázal prsty vyrazit pouze na rohový kop. Závěr poločasu další šanci nenabídl, i proto si Slovan do kabin odnášel hubené vedení 1:0.

Do druhé půle lépe naskočili domácí, Jan Matoušek byl rychlejší než všichni liberečtí obránci, uvolnil se na křídle a následně ranou z úhlu překvapil Hladkého. Slovan ovšem dokázal rychle odpovědět, Roman Potočný si zasekl míč na hranici vápna a prudkou ranou nedal bránkářovi šanci. V 58. minutě Švenger vyběhl proti Mashikemu, liberecký útočník ještě zasekl a vrátil Potočnému. Jeho centr hledal Ševčíka, kterému chybělo pár centimetrů, aby mohl hlavičkovat do odkryté svatyně.

Utkání stále pokračovalo ve vysokém tempu, po pravém křídle utekl Mashike a centroval na Malinského, komplikovaná střela ze skluzu zamířila kousek vedle. Velmi nebezpečně pálil Květ v 68. minutě ze standardní situace, celou akci zastavila až tyč. Na druhé straně předvedl svou kopací techniku Potočný, obstřeloval zeď, ale zamířil těsně nad.

Parádní gól a zároveň i první v dresu Slovanu si připsal útočník Filip Oršula. Sklepnul si míč hlavičkou, udržel dva hráče na zádech a střelou do šibenice nedal brankářovi žádnou šanci. V závěru zápasu si modrobílí dokázali pohlídat útočníky Přibrami a zaslouženě zvítězili 3:1.

Josef Csaplár (1. FK Příbram): "Dnes zklamání z porážky i ze způsobu hry. Nebyli jsme to my. Takhle zoufalý první poločas jsme tu ještě nesehráli. Ve druhé půli jsme se dostávali do hry, poprvé sehrajeme to, co jsme chtěli hrát celý zápas a bylo srovnáno. Jenže zas dostaneme laciný gól. Pak tam byly nějaké šance, ale rozhodl třetí gól. Ukázalo se, že tři změny v sestavě jsou na nás moc. Nemáme tak široký kádr. Květ i Rezek ale měli zdravotní potíže, tak jsme nešli do rizika. To, co jsme předvedli, bylo hodně špatné. Nikdo se neflákal, jen hráči dělali něco jiného, než mají. Liberec znám, bydlím tam, takže jsem přesně odhadl, jak budou hrát, ale nedokázali jsme to využít. My hráli něco úplně jiného, než jsme si řekli. Bylo to podobně jako v Ostravě utkání chytrého s hloupým. My hráli přesně tak, jak oni chtěli."

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): "Příbram hraje nepříjemně, bodovala i na Spartě, ale má trochu problém s pohybem. Počítali jsme s tím, že Příbram bude otevírat prostory a to jsme chtěli využít. Věděli jsme, kde se chceme prosadit. Mužstvu za předvedený výkon děkuji. Zatím se nám střelecky nedařilo. To byl náš největší nedostatek, takže jsme rád, že jsme dali tři góly, ale opět jsme další šance zahodili. Bál jsem se, aby se nám ty nevyužité šance nevymstily."