FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 0:0
19.12.2021

Slovan uzavřel ligový podzim remízou 0:0 s Českými Budějovicemi

Liberec - Slovan se představil v 19. kole proti Českým Budějovicím. V posledním duelu před Vánoci se střetly dva celky, které dělil v tabulce pouze jeden bod. Hráči Liberce nastoupili doma netradičně v bílých dresech s náplastí, aby symbolicky vyjádřili podporu v rámci Dnů vděčnosti zdravotníkům. Bohužel jsme v utkání branku neviděli a oba týmy braly pouze bod za remízu 0:0.
19.kolo, neděle 19.12.2021, 15:00
0:0
(0:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Knobloch - Gebre Selassie (71. Rondić), Chaluš, Plechatý, Mikula (C) - Tiéhi, Havelka (59. Stoch) - Matoušek (71. Koscelník), Frýdek (90. Frýdek), Tupta (90. Fukala) - Rabušic

Náhradníci: Vliegen - Purzitidis, Fukala, Faško, Koscelník, Stoch, Rondić

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel - Havel, Králik (C), Talovierov - Čolić, Valenta (88. Čavoš), Hora, Mršić (71. Brandner) - Van Buren, Bassey, Škoda (76. Mihálik)

Náhradníci: Šípoš - Čavoš, Brandner, Vais, Mihálik, Hellebrand, Skovajsa

Žluté karty: 72. Rabušic, 88. Rondić - 19. Valenta, 52. Mršić, 65. Hora, 79. Talovierov, 86. Brandner, 89. Vorel, 90+1. Bassey

Rozhodčí: Franěk - Kubr, Arnošt; VAR: Kocourek, AVAR: Hurych
Diváci: 1000

První střelu v zápase vyslal Michal Škoda, ale jeho pokus ze střední vzdálenosti byl hodně nepřesný a Knobloch mohl zůstat v klidu. V úvodních minutách to byli hosté, kteří byli více na balónu a snažili se směrem dopředu něco vymyslet. V 10. a 11. minutě zahrával rychle po sobě tři rohy Frýdek, ovšem ani z jednoho nepřišlo přímé ohrožení branky Vorla. Postupem času měl o něco více ze hry domácí Slovan, avšak v útočných akcích vždy postrádal finální přihrávku či kličku.

Obrovskou příležitost měly České Budějovice ve 30. minutě. Hlavičkový souboj vyhrál Bassey a Knobloch dokázal pouze vyrazit před sebe, kde byl připravený Škoda. Nicméně balón se mu zamotal pod nohama a místo v síti skončil na brankové čáře, kde včas zareagovala liberecká obrana. Ve 40. minutě byli znovu k brance blízko hosté, Van Buren počkal na centr Mršiće a trefil hlavou břevno. Ke konci půle zahrával ještě volný přímý kop Tupta, ale pouze do náručí gólmana.

Do druhého poločasu Slovan vstoupil aktivně, již ve 46. minutě si vytvořil šanci, kterou zakončoval střelou těsně vedle tyče Gebre Selassie. Na druhé straně zakončoval z úhlu Mršić, Knobloch střelu udržel a nedopustil dorážku. O chvíli později hlavičkoval z velmi dobré pozice Škoda, naštěstí pro Liberec branku netrefil. V 69. minutě si zpracoval přihrávku Bassey a technicky se snažil zakončit na zadní tyč, následoval pouze rohový kop.

V 73. minutě se ukázal také domácí Slovan, po přihrávce Stocha zakončoval ve vápně Tupta, Vorel byl dobře postaven a střelu vyrazil. Další akci vedl Stoch, jeho rychlý centr z pravé strany zakončoval ve skluzu Rondić. Vorel se pouze ohlédl a sledoval, jak míč skončil na břevně. Ve zbytku utkání jsme se bohužel branky nedočkali, i přesto, že Slovan byl o něco aktivnější. Liberečtí fotbalisté se s ligovým podzimem rozloučili bezbrankovou remízou 0:0.

David Horejš (SK Dynamo České Budějovice): „Musím říct, že jsem spokojený s výkonem. Myslím si, že první poločas jsme byli lepší než domácí, dobře jsme kombinovali a dostupovali. Chtěli jsme na to navázat i ve druhém poločase, ale Liberec se zvednul, hrálo se vyrovnaně. Dnešnímu výkonu jen chybí o dva body více. Ale i jeden bod bereme, protože v posledních utkáních venku se nám nedařilo.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že jsme sledovali utkání dvou rozdílných poločasů. Nevstoupili jsme do zápasu dobře, vysoký presink Budějovic nám dělal problémy. Přežili jsme první půli a do druhého poločasu jsme vstoupili lépe. Řekl bych, že ten byl v naší režii, i když Budějovice stále hrozily z brejků. Remíza je asi zasloužená, škoda pro fanoušky, mohlo to být klidně 2:2, šance na to byly. Výsledek na obě strany je spravedlivý.“