FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jihlava - FCSL 3:1
04.11.2017

Slovan v Jihlavě překvapivě padl. Po matném výkonu prohrál 3:1.

Tomáš Honzejk
Jihlava - Naši hráči přijeli na Vysočinu jako favorit. Tuto roli ovšem nenaplnili. Jihlava podala velice bojovný výkon, se kterým si Slovan nedokázal poradit, na bodový zisk to tentokrát nestačilo. O výsledku rozhodla hlavně špatná pasáž mezi 30. a 40. minutou, ve které jsme dvakrát inkasovali.
13.kolo, sobota 4.11.2017, 15:00, Stadion v Jiráskově ulici
FC Vysočina Jihlava FC Vysočina Jihlava
3:1
(3:1)
FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Nový, Tlustý, Krejčí, Keresteš - Fulnek, Dvořák, Vaculík (80. Zoubele), Záviška, Popovič (86. Daníček) - Ikaunieks (90+1. Urblík)
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr (84. Voltr) - Bosančić, Kulhánek, Potočný - Ševčík (71. Folprecht), Graiciar, Hybš (59. Pulkrab)
Branky: 6. Krejčí, 35. Záviška, 37. Záviška - 24. Graiciar. Žluté karty: 23. Keresteš, 41. Krejčí, 49. Vaculík - 27. Potočný, 80. Karafiát, 85. Potočný Červené karty: 85. Potočný Rozhodčí: Marek - Pochylý, Dobrovolný. Diváci: 2063.
Diváci: 2063

Úvod utkání patřil domácím. Slovan nedokázal zachytit začátek zápasu a podržet míč na svých kopačkách. Z první šance ve 3. minutě Ikaunieks ještě branku minul. Bohužel v 5. minutě jsme nedokázali uhlídat rohový kop domácích, ze kterého se prosadil domácí Jiří Krejčí - 1:0.

Slovan se chvíli oklepával z počátečního šoku. Poté jsme začali více držet míč a kombinovat. Vyústěním celé této snahy byla střela Potočného zpoza vápna. Bohužel trefil jen před sebou stojícího obránce, od kterého se míč odrazil do náručí domácího gólmana Hanuše.

Po pasáži, kdy se Slovan držel na útočné polovině, přišel rychlý protiútok Jihlavy. Z pravé strany přilétl přízemní centr na osamoceného Dvořáka, který z bezprostřední blízkosti trefil nohu Koláře.

Ve 24. minutě přišlo vyrovnání. U pravého rohu velkého vápna byl faulován Coufal. K míči se postavil Roman Potočný, který poslal krásný centr na zadní tyč, kde stál Martin Graiciar. Mladý útočník si s touto šancí poradil jako ostřílený mazák a hlavou vyrovnal na 1:1.

Hra se otevřela a začalo se více útočit na obou stranách. Ve 30. minutě poslal Vaculík krásný centr doleva na úplně osamoceného Keresteše, který se řítil sám na Koláře. Druhým dotykem si naštěstí ukopl míč a Kolář si ho ze země sebral.

Skóre se znovu měnilo ve 35. minutě. Slovan vysunul obranu, čehož Jihlavští využili. Jan Záviška dostal míč za obranu, obhodil si vyběhnutého Koláře a pohodlně skóroval do prázdné brány - 2:1.

Bohužel Slovan nebyl ve své kůži. Nadále útočila domácí Jihlava a ve 37. minutě z toho byla další branka. Po centru z levé strany se pěkně k pravé tyči Kolářovy branky trefil znovu Jan Záviška a stanovil skóre prvního poločasu na 3:1.

Na začátku druhého poločasu toho příliš zajímavého k vidění nebylo. Jihlava se stáhla do defenzivy a rozhodla se bránit výsledek. Slovan dobýval obranu soupeře, leč marně. Domácí hrozili pouze z rychlých protiútoků. Po 60. minutách hry vznikl závar před jihlavskou brankou, který skončil rohem Slovanu. Po této situaci pálil po odrazu z velkého úhlu Potočný. Míč proskotačil změtí těl v malém vápně až ke Kulhánkovi, který měl míč bohužel na dlouhou nohu a jeho pokus byl zblokován.

Obraz hry se neměnil ani v následujících minutách. Slovan tlačil soupeře, který využíval vysunutého Ikauniekse na rychlé brejky. V 69. mohlo být veseleji, Graiciar dostal míč za obranu do nohy a skóroval. Bohužel pomezní rozhodčí byl proti a signalizoval ofsajd. O minutu později se dostal Graiciar do další pěkné šance. Zády k brance hlavičkou přeloboval nejen Hanuše, ale o pár decimetrů také břevno domací svatyně.

V 82. minutě mohlo být rozhodnuto. Po jednom z dalších rychlých výpadů Jihlavy se dostal míč na aktivního Ikauniekse, ten ale branku netrefil. Naše naděje na bodový zisk definitivně zhasly v 85. minutě. Roman Potočný se ve vápně pokusil o nůžky, do dráhy jeho vysoké nohy se ovšem vložil jeden z jihlavských obránců a Potočný viděl po druhé žluté kartu červenou.

Domácí si v početní výhodě závěr utkání bez větších problémů pohlídali, Slovan tak po třech vítězstvích v řadě tentokrát na body nedosáhl.

Ivan Kopecký (FC Vysočina Jihlava): Všichni jsme velice šťastní, že jsme utkání zvládli. Naše situace v tabulce před zápasem nebyla dobrá. Všichni hráči podali velmi dobrý výkon. Chytli jsme začátek zápasu, využili roh. Poté měli další šance, které jsme nevyužili a soupeř nás za to potrestal vyrovnáním. Ještě v první půli jsme využili brejky, na které jsme se připravovali a díky tomu zápas zvládli. Ve druhé půli tam měl soupeř nebezpečné centry. My opět hrozili hlavně z brejků. Ještě jsme mohli přidat další branky. Dík patří hlavně hráčům. Podali fantastický výkon. Vítězstvím jsme dali dárek našemu sportovnímu řediteli panu Jinochovi k padesátinám, který působil v Liberci. Určitě má stejně velkou radost jako my.

Jindřich Trpišovský: My jsme dnes propadli jak výsledkově, tak svým způsobem i herně. Do utkání jsme špatně vstoupili a pokračovali v tom po celou dobu. Nezvládli jsme to kvalitativně, mentálně ani běžecky. Jihlava zaslouženě vyhrála. Byla produktivnější a měla více šancí. Chtěli jsme vyhrát a celý zápas jsme pouze dotahovali. Zpětně tu porážku beru tak trochu i na sebe. Hráči, kteří ve středu v poháru běhali 120 minut, dnes hrát neměli. Projevila se na nich únava. Jihlava byla v první hodině zápasu živější a to nás stálo dobrý výsledek. Ve druhém poločase jsme mohli zkorigovat a zápas by vypadal jinak. Bohužel se tak nestalo. Jihlava hrála na brejky na rychlé útočníky a výsledek si pohlídala. Byla lepší a zaslouženě vyhrála.