FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Kluž - FCSL 1:0
01.08.2012

Slovan v Kluži prohrál 1:0, odveta se hraje za týden na stadionu U Nisy

Potřebný vstřelený gól na hřišti soupeře se našemu týmu nepovedl. A protože soupeř proměnil pokutový kop vezeme si z Kluže porážku 1:0. Ke gólu měl Slovan ale několikrát blízko, na druhou stranu mohli hráči děkovat brankáři. David Bičík byl opět famózní!
3. př., středa 1.8.2012, 20:45
CFR 1907 Kluž CFR 1907 Kluž
1:0
(0:0)
CFR 1907 Kluž: Felgueiras - Ivo Pinto, Rada, Cadú, Camora - Deac, Vass (78.Fraga), Muresan (46.Sare), Bastos (80.Valente) - Kapetanos, Sougou
FC Slovan Liberec: Bičík – Kušnír (46.Liulka), Tóth, Kelić, Fleišman - Šural, Bosančić, Vácha, Štajner (87.Morozenko), Breznaník – Hadaščok (66.Blažek)
Branky: 52.Cadú (p) ŽK: 63.Deac, 70.Rada, 85.Camora - 26.Breznaník, 52.Tóth, 61.Hadaščok, ČK: - , Rozhodčí: Yildirim - Satman, Sezertem (všichni Turecko)

Fotbalisté Slovanu nastoupili k prvnímu utkání 3. předkola Ligy mistrů v bílých dresech i trenýrkách. V této kombinaci by se měli představit i v domácím prostředí. Domácí tým hrál ve vínových dresech.

Jako první si do míče kopli domácí fotbalisté. V první šanci byl ale náš tým. Šural na pravé straně umotal obránce a poslal do vápna střílený přízemní centr, ten se dostal až ke Štajnerovi. Kolem něj se ale okamžitě seběhli tři obránci a našeho kapitána k zakončení nepustili. V 9. Minutě viděli diváci první střelu mezi tyče. Obstaral jí domácí Muresan, Bičík si ale s jeho pokusem ze 25 metrů věděl rady.

Ve 13. minutě opět zahrozil náš tým. Dobrá kombinace, do které se zapojilo hned několik hráčů, skončila opět stříleným centrem Šurala. Osvobozující odkop domácích přinesl i nebezpečný brejk, který ale liberečtí zadáci vyřešili. Ve 20. minutě měli domácí slušnou šanci. Na slabou střelu Rady těsně nedosáhl ve skluzu Tóth, těsně za ním číhal Kapetanos, ani on ale na míč nedosáhl tak ho zastavil až Bičík. O minutu později centroval z levé strany Deac a byla z toho první gólovka. Na hlavě jí měl Sougou, z malého vápna ale přestřelil.

Ve 29. minutě načasoval Štajner přesnou přihrávku na rozeběhnutého Šurala. Ten obstřelil brankáře, kterého ale zastoupila tyč. Míč se odrazil před branku, kde si ho pro sebe stáhl Bosančić, udělal kličku obránci, který proti němu vystartoval, branku ale křižnou střelou netrefil. Ve 32. Minutě se předvedl v plné parádě Bičík. Střelu jednoho z domácích hráčů hlavičkoval těsně před naším brankářem Kapetanos. Bičík ale fantastickým reflexem vyrazil na roh. Náš brankář si poradil i v další ošemetné situaci, které následovala ve vápně.

Ve 41. minutě se do našeho vápna prosmýkl Camora, Bičík proti němu vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a jeho střelu vyrazil. Fotbal v první půli nabídl řadu šancí na obou stranách, gól ale diváci neviděli.

Druhý poločas pokračoval ve stejně svižném tempu, jako první skončil. V 52. minutě přišel ale zbytečný Tóthův faul ve vápně, který nekompromisní střelou ze značky pokutového kopu potrestal Cadú – 1:0.

V 56. minutě mohlo být srovnáno. Štajner dostal přihrávku mezi stopery, brankář Felgueiras proti němu ale vystartoval a našeho hráče vychytal. V zápětí hlavičkoval po rohu těsně vedle naší branky Cadú. V 73. minutě šel náš tým do nadějného brejku, Bosančić ale akci zbrzdil a nakonec i nepřesně sám zakončil. Naši hráči se snažili kombinační hrou překvapit soupeře, ten ale bránil pozorně a našim hráčům navíc scházela ve finální fázi přesnost.

V 87. Minutě kopal Slovan standardku, míč prošel vápnem a trochu to zavánělo rukou jednoho z bránících hráčů. Rozhodčí ale nepískal a Slovan musel řešit přečíslení pět na tři. Vácha ale dvakrát hlavou odvrátil míč do bezpečí.

V závěru utkání se Slovan ještě musel bránit. Nejdřív naše obrana propadla a tváří v tvář Valentemu obstál famózní Bičík. Další ošemetné situace obrana vyřešila. V útoku už jsme zahrozit bohužel nedokázali. Z Kluže si vezeme porážku 1:0.