FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Desna - FCSL 1:2
04.02.2020

Slovan v Turecku porazil Desnu Černihiv 2:1, dvakrát se trefil Rondić (+sestřih)

Side/Liberec - Slovan se dnes představil v druhém utkání během soustředění v Turecku. Soupeřem týmu trenéra Hoftycha byl ukrajinský klub FK Desna Černihiv. Do zápasu zasáhla velmi mladá sestava s věkovým průměrem 23 let a ve výsledku si nevedla špatně. Sice jsme inkasovali branku již v 7. minutě, ale poté Slovan ještě v prvním poločase vstřelil dva góly a zvítězil 2:1.
Turecko, úterý 4.2.2020, 12:00
FK Desna Černihiv FK Desna Černihiv
1:2
(1:2)
FK Desna Černihiv: Lytovka (46. Past) – Konoplja (60. Starenkyi), Imerekov (65. Arveladze), Mostovyi (46. Zapadnya - 76. Mochulyak) – Favorov (65. Hitchenko), Dombrovskij (46. Yermakov), Kalitvincev (60. Hutsulyak), Chljobas (46. Budkivskyi) – Kartušov (46. Kuzykov), Filippov (60. Totovytskyi), Tamm

Knobloch - Fukala, Chaluš, Alibekov (11. Karafiát), Mara - Hromada (61. Beran), Michal - Koscelník (61. Pešek), Baluta, Hybš (61. Malinský) (C) - Rondić (68. Kuchta)

Náhradníci: Hasalík, Karafiát, Pešek, Beran, Malinský, Kuchta

Branky: 7. Kalitvincev - 17. a 37. Rondić

Žluté karty: 25. Michal, 43. Chaluš

Jednu z prvních střel v zápase vyslal ofenzivní hráč Desny, branku pouze přestřelil. Liberci se začátek zápasu příliš nepovedl a již v 7. minutě inkasoval. Po centru z pravé strany došlo ke zmatkům v liberecké obraně, které využil Vladislav Kalitvincev, hlavičkou poslal míč za Knoblochova záda. Bohužel ani dále štěstí Slovanu nepřálo, v 11. minutě musel být střídán Alibekov kvůli zdravotním problémům. V 17. minutě přišla první vážnější akce hráčů v modrých dresech a hned z toho byl gól. Přihrávku soupeře skvěle vystihl Koscelník, ťukl si míč s Balutou a přihrál na osamoceného Imada Rondiće, který se ve skluzu nemýlil.

Ve 21. minutě se dostal ke střele zpoza vápna po nahrávce Baluty Michal, Lytovka si ránu doprostřed branky pohlídal. Slibnou příležitost měla Desna, když jeden z hráčů utíkal sám na Knoblocha. Ovšem skvěle se vrátil Michal, který zamezil hrozícímu nebezpečí. Ještě do konce poločasu dokázal Slovan přidat jednu branku. Z pravé strany poslal přízemní centr Fukala a Imad Rondić prostřelil bránícího hráče i brankáře, 1:2. Obrovskou šanci na zkompletování hattricku měl Rondić po pohledné akci Baluty a Mary. Bohužel balón se bosenskému útočníkovi zamotal mezi nohama a sám před brankářem nedokázal šanci proměnit.

V úvodu druhé půle zajímavě střílel z vápna Hybš, ale pokus směřovaný na zadní tyč postrádal přesnost. Větší příležitost si vypracovala následně Desna. Útočící hráč hledal ve vápně ještě svého spoluhráče, avšak ten míč nedokázal ideálně zpracovat a ve velké šanci Knoblocha neohrozil. V 67. minutě utekl po křídle Malinský a zkoušel zaskočit brankáře dloubáčkem, Past jeho pokus pokryl. V 71. minutě musel Knobloch řešit komplikovanou situaci po hlavičce ofenzivního útočníka Desny, balón padal těsně pod břevno. Naštěstí Knobloch dokázal vytáhnout míč alespoň na roh.

Ukrajinští fotbalisté v druhém poločase častěji kombinovali na naší půlce hřiště, ale chyběla jim větší aktivita směrem dopředu. Slovan začal hrozit spíše z brejků, po jednom z nich zakončoval Baluta, trefil pouze břevno. V 88. minutě skvěle přečetl úmysl svého protivníka Knobloch. Útočící hráč si chtěl totiž posunout míč kolem našeho brankáře, ten tomu však zamezil včasným zákrokem. Další branku jsme v utkání již neviděli, i proto se mohl radovat Slovan z vítězného výsledku 2:1.

Miroslav Holeňák (asistent trenéra Liberce): „Dnes jsme nastoupili proti velmi kvalitnímu týmu, který je čtvrtý v ukrajinské lize. Ceníme si toho, že jsme dokázali utkání otočit. Nastoupili mladší hráči jako například Krikri (pozn. red. Kristian Michal) a poté i Bery (pozn. red. Michal Beran). Jsme rádi, že jsme si mohli vyzkoušet i různé varianty... Celkově jsme se zápasem spokojení, protože jsme vyhráli. Myslím si, že jsme předvedli dobrý, kvalitní a bojovný výkon.“