FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta B 3:4
14.04.2021

Slovan v kombinované sestavě podlehl v přípravě rezervě Sparty 3:4

Mnichovo Hradiště/Liberec - Přestřelka vyzněla lépe pro Pražany. Sparta se brzy v přípravném utkání dostala do vedení 2:0, které po většinu zápasu udržovala. Slovan vyrovnal zásluhou Adama Diamého v 81. minutě, ale celek z hlavního města dokázal i tak strhnout vítězství na svou stranu. Další dvě branky našeho mužstva obstarali David Cancola a Kristian Michal. V článku naleznete sestřih branek a ohlas kouče Pavla Hoftycha.
Příp., středa 14.4.2021, 11:00, M.Hradiště
3:4
(1:2)
AC Sparta Praha BAC Sparta Praha B
FC Slovan Liberec: Nguyen (46. Knobloch) - Fukala, Karafiát (46. Černický), Jugas (46. Michal), Mikula - Cancola (67. Kytka), Purzitidis - Matoušek (63. Gembický), Faško, Nečas (63. Bína) - Diamé
AC Sparta Praha B: Kotel - Piško, Pavák, Dudl, Jonáš, Šilhart, Okeke, Turyna, Ryneš, Plechatý, Novotný

Náhradníci: Chervak, Tvaroh, Pudhorock, Zahustel, Ambler, Gelashvili, Frýdek, Tůma
Branky: 19. Cancola, 68. Michal, 81. Diamé – 1. Šilhart, 5. Novotný, 59. Novotný, 85. Pudhorocký. Bez diváků.

Hned první útok duelu skončil brankou, Filip Šilhart se v první minutě odhodlal k přízemnímu zakončení směřujícímu k bližší tyči a propálil Filipa Nguyena. Jen o chvíli později na druhé straně centroval Diamé na Nečase, který však hlavou minul branku.

Během páté minuty unikl obraně Slovanu Ondřej Novotný, kterého napoprvé sice Nguyen výborným zákrokem vychytal, proti dorážce už se ale natahoval marně. Naše mužstvo zkraje zápasu prohrávalo už 0:2. Po čtvrt hodině hry zahrozilo, Matouškovu nebezpečnou střelu ovšem na poslední chvíli dokázala zblokovat obrana.

Zanedlouho už se realizační štáb v čele s Pavlem Hoftychem mohl radovat. K Davidu Cancolovi se odrazil míč v šestnáctce a rakouský záložník pohlednou ranou překonal Kotela. Slovan navíc pokračoval v aktivním výkonu, Diamé obral o míč rozehrávajícího sparťanského gólmana, skvělý presink ale využít nedokázal, když následně nemířil přesně. Bránu netrefil. První poločas tak skončil stavem 1:2.

V 59. minutě Pražané dokázali zužitkovat nepřehledné situace v pokutovém území, kdy se nejlépe zorientoval Ondřej Novotný a nadvakrát pokořil střídajícího Knoblocha. Na druhé straně využil zaváhání sparťanské obrany Kristian Michal a střelou zpoza vápna snížil na 2:3. Vyrovnat mohl jen o několik chvil později Faško, nicméně jeho ránu z podobné pozice si Kotel pohlídal.

Po sérii střídání se hra rozkouskovala a duel ztratil tempo. V 79. minutě se dostal nikým neatakovaný Mikula sám před gólmana, nedokázal ho ovšem překonat a skóre zůstalo neměnné. Slovan pokračoval v tlaku a o chvíli později bylo vyrovnáno! Fukala poslal nádherný centr do šestnáctky, který zužitkoval přesnou hlavičkou Adama Diamé – 3:3.

Těsně před koncem si však Sparta vzala vedení zpět, obrana nechala volného Petra Pudhorockého, který tváří v tvář Knoblochovi zacílil přesně k tyči. Vzápětí naservíroval pohledně míč do šestnáctky Kytka, ani jeden z trojice nabíhajících hráčů však centr nezužitkoval. Skóre už se do závěrečného hvizdu nezměnilo, Slovan podlehl rezervě Sparty 3:4.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Utkání bylo naplánováno už delší dobu hlavně z důvodu možnosti vytížení pro některé kluky, kteří nehrávají pravidelně. Kvalitní utkání, Sparta měla hodně hráčů, kteří mají zkušenosti s ligou. Výborná prověrka pro naše mužstvo. Zápas byl nahoru dolu, otevřený... Samozřejmě byly věci, co by nám v lize na rozdíl od dneška nikdo neodpustil, ale šlo o dobrou zkušenost proti běhavým, rychlým soupeřům. Prověřili jsme naše talenty a potřebovali jsme vidět Adamu Diamého, který dlouhodobě nehrál. Splnilo to účel. Výsledek bychom si představovali jiný, ale Sparta měla v útoku velmi dobré borce. Chtěl bych poděkovat místním, hlavně panu Knoblochovi, za krásně nachystaný trávník, který nemá momentálně žádný ligový tým. Myslím, že během jara se tu ještě objevíme. Děkujeme za možnost."