FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 1:1
14.05.2021

Slovan v nastavení inkasoval a přišel o vedení, s Brnem pouze remizoval 1:1

Liberec - V ligové předehrávce 32. kola FORTUNA:LIGY se proti sobě představily celky z rozdílných pater tabulky. Zatímco Slovan pokukuje po pohárových příčkách, Brno bojuje o záchranu v české nejvyšší soutěži. Liberečtí se dlouho trápili v koncovce, přesto se v 77. minutě dočkali vedoucí branky z kopačky Mosquery. Ovšem Brno v nastavení srovnalo díky Růskovi a oba celky se rozešly remízou 1:1.
32.kolo, pátek 14.5.2021, 20:00
1:1
(0:0)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno

Knobloch - Fukala, Jugas (46. Purzitidis), Chaluš, Mikula (C) - Mara (76. Matoušek), Faško (58. Mosquera), Sadílek - Koscelník, Rabušic (58. Rondić), Pešek (90+1. Michal)

Náhradníci: Nguyen - Purzitidis, Michal, Mosquera, Nečas, Matoušek, Rondić

FC Zbrojovka Brno:

Berkovec - Bariš, Pernica (C), Hlavica, Moravec - Čermák - Štepanovský (82. Fousek), Růsek, Texl (75. Fila), Reiter (67. Přichystal) - Hladík

Náhradníci: Floder - Fila, Fousek, Jambor, Kryštůfek, Přichystal

Branky: 77. Mosquera - 90+3. Růsek

Neproměněná penalta: 65. Mara

Žluté karty: 64. Pernica

Rozhodčí: Lerch - Dobrovolný, Šimáček

Diváci: 850

Ještě před samotným výkopem utkání byl slavnostně, za potlesku diváků, uveden do Dvorany slávy Josef Šural, který se tak stal historicky osmým členem. Více informací naleznete v článku zde.

Obrovskou šanci měl na kopačkách již ve třetí minutě Rabušic, po skvělém centru Peška se zjevil úplně sám před Berkovcem. Ovšem nepovedl se mu první dotek a míč skončil pouze v zámezí. Na druhé straně se v 16. minutě dostal do příležitosti ve vápně Hladík, dostal se k němu odražený míč a vystřelil. Na správném místě v obraně se nacházel Jugas, který střelu na Knoblocha nepustil. Brno v úvodní dvacetiminutovce drželo balón na svých kopačkách a hrozilo i směrem dopředu. Na konci jedné z akcí byl Štepanovský, vyslal ale slabou střelu a Knobloch ji zneškodnil.

Ve 37. minutě si na volný přímý kop naskočil Rabušic, jeho hlavička skončila mimo tři tyče. Tři minuty před koncem poločasu se znovu ocitl v zakončení náš útočník, ale ani tentokrát se mu situaci nepovedlo dobře vyřešit. Skákavý balón netrefil ideálně a Berkovec byl bez práce. V úvodu druhé půle dopravili hosté míč do sítě, ale gólovou radost jim překazil pomezní, který zamával ofsajd. Poté se už po několikáté v zápase držel za hlavu Rabušic. Po skvělém centru Fukaly zakončoval sám hlavičkou. Jeho pokus vyškrábl Berkovec konečky prstů z brankové čáry.

Po dvou libereckých střídáních se podařilo trošku oživit hru a byla z toho vybojovaná penalta po faulu Reitera na Fukalu. Balón si postavil Mara, který se svoji střelu snažil cpát co nejvíce k tyči, ovšem Berkovec předvedl skvělý zákrok a penaltu chytil. Liberec se snažil Zbrojovku zatlačit, ale směrem do útoku se mu nedařilo. Koscelník se prodral ve vápně k hlavičce, ale odrazem o zem branku pouze minul. V 75. minutě dokonce zazvonila tyč po odvážném pokusu Koscelníka, který se snažil Berkovce přelobovat, neúspěšně.

Přeci jen se Slovanu v 77. minutě podařilo ofenzivní tlak zúročit. Po centru Peška do vzduchu nejvýše vystoupal Jhon Mosquera, jeho pokus se snesl za záda Berkovce, který tentokrát neměl nárok. V 84. minutě jsme viděli krásný průnik Peška, který si převzal míč na své polovině a dostal se až k zakončení, bohužel bránu hostí přestřelil. V samotném závěru pálil z dálky Fukala, ale ani jeho šance se mezi tři tyče nevešla. V poslední minutě nastavení se Přichystal uvolnil na křídle a přes Mikulu odcentroval do vápna, zde byl nikým nehlídaný Antonín Růsek, jenž razantní hlavičkou srovnal na 1:1. Slovan chtěl ještě z poslední akce utkání zvrátit vítězství na svou stranu, ale to se mu nepovedlo, rozhodčí už odpískal konec zápasu.

Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno): „V prvním poločase jsme pracovali velmi dobře a zodpovědně do defenzivy. Soupeři jsme neumožnili si vytvářet sílu v přechodové fázi, na to jsme byli dobře připravení. Naše situace směrem do ofenzivy jsme nedokázali využít, protože jsme neměli dostatečný počet hráčů v pokutovém území. Ve druhé půli jsme blok posunuli o něco níže, abychom si nechali prostor pro brejkové situace. Soupeř nás zatlačil, neproměnil penaltu, poté jsme dostali gól. Těší mě, že to hráči nezabalili, vydali ze sebe maximum a byli odměněni vyrovnávací brankou.“

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „První poločas jsme viděli vyrovnaný zápas, kde soupeř měl jednu velmi dobrou šanci, my jsme měli hned v úvodu tutovku Rabušice. Druhý poločas jsme postupně přitlačili soupeře. Nepouštěli ho na naší půlku, vytvářeli si šance. Kopali jsme penaltu, dali branku. V poslední minutě soupeř z ojedinělé akce vyrovnal na 1:1.“