FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 4:3pen
24.06.2022

Slovan v přípravném turnaji postupuje do finále, v dramatickém duelu porazil Boleslav na penalty

Liberec - Po dvou týdnech letní přípravy přišel na řadu první přípravný duel, který svěřenci trenéra Kozla odehráli v rámci turnaje v Benátkách nad Jizerou. Ve druhém poločase prohrávali 1:3, ovšem v poslední minutě se nejprve trefil Rondić a následně srovnal na 3:3 Kozák. Utkání tedy pokračoval do penalt, ve kterých byl úspěšnější Slovan, který se tak může radovat z postupu do finále.
Benátky n.J., pátek 24.6.2022, 17:00
4:3pen
(0:1)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav

1. poločas: Vliegen – Gebre Selassie (75. Kozák), Plechatý, Prebsl (88. Purzitidis), Mészáros (72. Lehoczki) – Tiéhi (75. Michal), Varfolomejev (58. Polyák) – Ghali (58. Gembický), Frýdek (72. Doumbia), Višinský (72. Rondić) – Rabušic (58. Felipe)

FK Mladá Boleslav:

1. poločas: Šeda – Krobot, Suchý, Donát, Preisler – Pech, Rolinek, Matějovský, Mašek, Skalák – Jahič

2. poločas: Mikulec – Šimek, Coňk, Ladra, Fulnek, Dufek, Stránský, Dancák, Látal, Vaníček, Karafiát

Branky: 74. a 90. Rondić, 90. Kozák - 45. Krobot, 56. Šimek, 73. Ladra

Liberečtí fotbalisté do prvního přípravného utkání naskočili v bílých dresech. Jejich soupeř, Mladá Boleslav, naskočil v modré kombinaci. V první velké příležitosti se ocitl v sedmé minutě Rabušic. Zkušený útočník zůstal ve vápně nehlídaný, zpracoval si centr Varfolomejeva a vystřelil, ovšem Šeda skvěle balón vyrazil mimo. Na druhé straně skvěle pohotově zareagoval na Skalákovu tvrdou střelu z úhlu Vliegen. Další střelu musel liberecký gólman likvidovat ve 24. minutě, když se uvolnil na pravé straně aktivní Pech, i tentokrát to zvládl bez větších problémů.

Boleslav byla v prvním poločase směrem dopředu o něco aktivnější. Akci Matějovského zakončoval ve 30. minutě efektně patičkou Krobot, ovšem bránu přestřelil. Svoje štěstí zkoušel před koncem poločasu Mašek, ale střelou zpoza vápna Vliegena nezaskočil. Ve 44. minutě jsme viděli i první gól utkání, bohužel do naší sítě. Po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Ladislav Krobot a v pádu dokázal usměrnit míč nohou až do branky, 0:1.

Do druhé půle naskočila Mladá Boleslav v kompletně obměněné sestavě, Liberec naopak žádnou změnu neudělal. V 50. minutě se do velké šance dostal Ladra, v pádu jen těsně minul branku. Boleslavští fotbalisté byli směrem do ofenzivy mnohem nebezpečnější a Vliegen se v bráně rozhodně nenudil, poradit si musel i s ostrou střelou Dufka. V 56. minutě byl rozdíl ve skóre již dvoubrankový. Po dalším rohovém kopu se dokázal prosadit David Šimek, 0:2. Trenér Kozel se rozhodl obživit hru Liberce trojicí střídání. Na plac přišel i 25letý brazilský útočník Pedro Felipe, který je ve Slovanu na testech.

K zajímavému pokusu se odhodlal Tiéhi, střelou z úctyhodné vzdálenosti ale branku netrefil. Obdobně se snažil zahrozit na druhé straně Dufek, Vliegen vyrazil na roh. V 73. minutě se po nahrávce Dancák ocitl sám před brankářem Ladra. Boleslavský hráč zasekl, udělal kličku a zvýšil na 0:3. O chvíli později se Slovanu podařilo snížit. Po hlavičce Gebre Selassieho se dostal k zakončení Imad Rondić, který hlavou rozvlnil síť, 1:3. V další nadějné šanci byl Kozák, přízemní střelu vyrazil Mikulec pouze na Doumbiu, ovšem liberecký záložník z voleje přestřelil.

V úplném závěru zápasu jsme byli svědky nevídaných věcí. Nejprve svým druhým gólem snížil Imad Rondić, když zůstal volný na zadní tyči. V poslední minutě následoval roh a odražený míč, který skončil na kopačce Matyáše Kozáka. Liberecký útočník napřáhl a střelou z voleje srovnal na 3:3. Po remíze 3:3 následovaly penalty.

1. série: Rondić (Liberec) proměnil, Ladra (Boleslav) proměnil

2. série: Polyák (Liberec) proměnil, Fulnek (Boleslav) neproměnil, Vliegen vyrazil

3. série: Kozák (Liberec) proměnil, Krobot (Boleslav) proměnil

4. série: Doumbia (Liberec) proměnil, Stránský (Boleslav) proměnil

5. série: Felipe (Liberec) proměnil

Po výhře na penalty Slovan postupuje do finále turnaje v Benátkách nad Jizerou, kde se utká s lepším z dvojice Hradec/Příbram.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že to bylo velmi zajímavé utkání, na to, že bylo úplně první. Samozřejmě všichni hráči do něj jdou z maximální zátěže. Začátek z naší strany nebyl špatný, měli jsme i první velkou šanci. Postupem času byla Boleslav trochu „hernější“, ale nicméně poločas byl vyrovnaný. Myslím, že nás trochu srazil ten zbytečný gól z rohu ve 45. minutě. Do druhé půle nasadila Boleslav jedenáct čerstvých hráčů, bylo to znát, naše síly ubývaly. Následoval z toho druhý gól, taktéž z rohu. Což mě trošku mrzí, protože góly ze standardních situací bychom dostávat nechtěli. Vypadalo to s námi špatně, ale pomohli nám střídající hráči. Šli jsme za vyrovnáním a toho si cením. Kluci nechtěli prohrát a nakonec je to odměnilo v závěru, když jsme to dotáhli do remízového stavu. Myslím, že psychická výhoda se projevila i v penaltách, když všichni proměnili.“