FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Drážďany - FCSL 2:1
24.03.2022

Slovan v přípravném zápase nestačil na Dynamo Drážďany, prohrál 1:2

Redakce
Görlitz / Liberec - Slovan během reprezentační přestávky změřil síly s druholigovým německým celkem - SG Dynamo Drážďany. Hrálo se na stadionu ve Zhořelci (Görlitz) před početnou diváckou kulisou. Jako první šel do vedení po penaltě německý celek, Slovanu se podařilo vyrovnat zásluhou Tupty. Ovšem v 75. minutě se podruhé v utkání trefil Mörschel a Liberec nakonec Drážďanům podlehl 1:2.
Görlitz, čtvrtek 24.3.2022, 16:00
SG Dynamo Drážďany SG Dynamo Drážďany
2:1
(1:0)
SG Dynamo Drážďany: Mitryushkin (46. Liesegang) - Becker, Sollbauer, Knipping (C) (46. Stark), Aidonis - Will - Schröter (46. Diawusie), Mörschel (85. Giesen), Kade, Batista Meier (80. Menzel) - Drchal (80. Hoffman)

Náhradníci: Liesegang - Stark, Diawusie, Giesen, Menzel, Haffke, Hollenbach, Hoffman

FC Slovan Liberec: Vliegen - Gebre Selassie (46. Kytka), Štetina, Mikula (46. Purzitidis), Mészáros (80. Šulc) - Frýdek (46. Havelka), Michal (58. Tiéhi), Faško (67. Polyák) - Ghali (C) (67. Králíček), Rabušic (46. Tupta), Matoušek (46. Stoch)

Náhradníci: Knobloch - Purzitidis, Tiéhi, Šulc, Kytka, Havelka, Polyák, Tupta, Stoch, Králíček

Branky: 40. Mörschel (pen.), 75. Mörschel - 66. Tupta

Diváci: 2000

První střelu vyslal hned v úvodu zápasu Frýdek, gólman Mitryushkin si prostor u tyče pohlídal a pokus zneškodnil. V sedmé minutě se Rabušic marně natahoval ve skluzu k zakončení, po centru Mészárose chybělo pár centimetrů. I Drážďany zahrozily, v osmé minutě pláchl po levé straně Drchal, nicméně jeho střela postrádala razanci a Vliegen zasáhl. Po faulu na Ghaliho zahrával centr Faško, přestože bránu neohrozil, míč propadl skrz vápno a skončil jen těsně vedle pravé tyče.

Ve 33. minutě se na pravé straně vápna ocitl úplně osamocený Schröter, Vliegen byl včas z branky a proti německému fotbalistovi předvedl skvělý zákrok. Na druhé straně jsme viděli pěkný moment v podání Faška, balón po standardní situaci kroutil na bližší tyč, ale k dokonalosti chybělo pár čísel. Stejný hráč byl v další šanci o pár minut později. Po přihrávce Mészárose mířil Faško přízemní ranou na zadní tyč, ovšem bránu minul. V 39. minutě se k radosti domácích fanoušků pískala penalta po ruce Štetiny ve vápně. Pokutový kop si vzal na starost Heinz Robert Mörschel, poslal Vliegena na druhou stranu a Drážďany šly do vedení.

Po změně stran vyslal velmi pohlednou střelu zpoza vápna střídající Kytka, ale brankář Drážďan ji dokázal vytáhnout na roh. V 64. minutě jeden z hráčů Dynama zakončil hlavou rohový kop do sítě, nicméně gól uznán nebyl, protože ještě před tím míč vylétl z hrací plochy. V 66. minutě nastal ve vápně soupeře zmatek po rohovém kopu. Nejprve zakončoval střelou Mészáros, míč se následně ocitl u Purzitidise, který ve velké příležitosti zaváhal a jeho pokus brankář ještě vyrazil. Avšak dobře postavený Ľubomír Tupta ukořistil balón a střelou do prázdné branky srovnal na 1:1.

V 70. minutě vytasil další výborný zákrok Vliegen, Kade napřáhl z velmi dobré pozice a liberecký gólman se musel hodně natahovat, aby vyrazil alespoň na rohový kop. O pět minut později zahodil dobrou šanci Diawusie, střílel pouze nad. Avšak ještě ve stejné minutě ztratil míč Polyák a Heinz Robert Mörschel přesnou střelou do pravého růžku rozvlnil síť, 2:1. Za liberecký tým se snažil srovnat Havelka, ale jeho mířený pokus zablokoval ve vápně jeden z bránících hráčů.

Tři minuty před koncem základní hrací doby měl dobrou šanci na srovnání Králíček. Z otočky se snažil překvapit Lieseganga, neúspěšně. Další šanci jsme již neviděli, a tak Slovan před početnou diváckou kulisou podlehl Drážďanům 1:2.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Jsem rád, že jsme mohli absolvovat toto přípravné utkání, byla to velmi kvalitní prověrka. Chtěli jsme dát šanci fotbalistům, kteří třeba tolik nehráli v mistrovských utkáních, což se splnilo. Výsledek pro nás není příznivý. Přestože není nejdůležitější, mrzí mě to, protože si myslím, že úvod do zápasu jsme měli jednoznačně aktivnější. Bohužel skoro nejsme schopni dát gól a do poločasu prohráváme, po takové penaltě nepenaltě. Ve druhé půli srovnáme, ale nevážíme si toho a soupeři nabídneme naší chybou šanci, která nakonec rozhodla o zápasu. Jsem rád, že jsme utkání absolvovali, ukázalo mi to hodně věcí i k jednotlivým hráčům.