FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Pardubice - FCSL 2:2
11.09.2021

Slovan v prvním zápase pod novými trenéry remizoval s Pardubicemi 2:2

Praha/Liberec – První půle patřila Slovanu, druhou ovládli domácí. Naše mužstvo v pražském Ďolíčku neudrželo dvoubrankové vedení, které mu získaly branky Imada Rondiče a Karola Mészárose, po pauze totiž dvakrát skóroval střídající Lukáš Matějka. Duel s Pardubicemi skončil nerozhodně 2:2.
7.kolo, sobota 11.9.2021, 16:00
FK Pardubice FK Pardubice
2:2
(0:2)
FK Pardubice: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, Sláma – Solil (90+1. Huf), Červ – Tischler, Beran (46. Jeřábek), D. Kostka (46. Matějka) – Chytil
FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula – Tiéhi, Faško (77. Purzitidis) – Matoušek (69. Nečas), Frýdek (63. Tupta), Mészáros (69. Fukala) – Rondič (77. Júsuf)
Branky: 57. Matějka, 73. Matějka – 23. Rondič, 37. Mészáros. Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Podaný. ŽK: 17. Mészáros, 26. Faško, 73. Rondič – 45. Cadu, 46. Jeřábek, 86. Sláma, 90. Tischler. Diváci: 772.

Úvod utkání patřil Pardubickým. Během krátké chvíle dvakrát zakončoval Michal Beran, s oběma přízemními pokusy si dokázal Milan Knobloch poradit. O chvíli později ještě zkoušel patičkou ohrozit branku Mojmír Chytil, svůj pokus ale poslal jen nad břevno. Zanedlouho zahrozil také Slovan, Faško dvakrát během krátké chvíle centroval do vápna a podruhé posadil míč přesně na hlavu Gebre Selassieho. Zkušený bek trefil břevno.

V 19. minutě vystartoval za obranu Matoušek, kterého krásně vysunul Rondič, tváří v tvář Markovičovi neuspěl. Slovan neproměnil ani druhou gólovou šanci zápasu. Dlouho to ale naše mužstvo mrzet nemuselo, záhy krásným průnikovým pasem Faško poslal do další tutovky Imada Rondiče, bosenský útočník se nemýlil.

O něco později bylo na hostující lavičce ještě veseleji. Frýdek poslal chytrou přihrávku za obranu na rozeběhnutého Karola Mészárose a slovenský záložník se nemýlil. Míč v úniku poslal obstřelem k bližší tyči. V závěru první půle se dostal ke hlavičce po rohovém kopu Emil Tischler, liberecký gólman ovšem balon bez problému zkrotil.

Druhou půli načali aktivněji Východočeši, kteří se snažili stáhnout gólové manko. Chytil v 52. minutě po centru Cadua ještě hlavičkou úspěšný nebyl, protože mířil nad břevno, o chvíli později už Pardubice snížily. Po rohovém kopu se prosadil hlavičkou střídající Lukáš Matějka, stejný hráč se prodral do příležitosti i za několik chvil, ale Knobloch jeho ránu z blízka vychytal.

Tlak Pardubic sílil a 73. minutě přišla rána. Cadu obešel Mikulu, načež naservíroval míč přesně na kopačku Lukáše Matějky, jenž druhou brankou za poločas srovnal skóre. Aktivitu domácích prerušila rána Tupty ze standardní situace, Markovič ji ovšem dokázal rukavicemi vytěsnit nad bránu.

Z poslední akce zápasu mohl převrhnout stav na stranu Východočechů Jeřábek, hlavičkou po centru Cadua ale branku minul. Slovan remizoval v prvním utkání pod trenérem Lubošem Kozlem 2:2.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Bude to dnes docela jednoduché hodnocení. První poločas jsme hráli od desáté minuty tak, jak bychom chtěli hrát. Byli jsme nebezpeční v rychlém přechodu, ze situací jsme dali dvě branky. Vedení bylo naprosto zasloužené, škoda, že jsme nevedli ještě víc. Domácí prostřídali a noví hráči jim pomohli, první inkasovaný gól s námi zacloumal. Ukázalo se, že ještě nejsme tak silní, abychom si věřili, že duel dohrajeme. Domácí šli za vyrovnáním, které se jim nakonec podařilo. Nebezpečné situace se nám povedlo vyřešit až za stavu 2:2. Zasloužená remíza, která mrzí... Když vedeme 2:0, měli bychom duel dohrát.“

Jaroslav Novotný (FK Pardubice): „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Liberec není mužstvo, které by se mělo pohybovat úplně na spodku tabulky, i tak jsme chtěli urvat tři body. To se nám nepodařilo, protože utkání přineslo dva rozdílné poločasy. Prvních deset minut jsme měli náznaky šancí, vypadalo to dobře, pak převzal iniciativu Liberec. Ztráceli jsme míče a soupeř chodil do brejků, dvě akce proměnil. Do druhé půle jsme se přeskupili, zvládli jsme ji velice dobře a byli jsme jednoznačně lepším mužstvem. Vyrovnali jsme a škoda, že se nám nepovedlo dát třetí gól. S remízou po zklamání z první půle můžeme být asi celkem spokojení.“