FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 0:3
02.07.2016

Slovan ve finále turnaje v Čelákovicích nestačil na Slavii a končí druhý

Čelákovice - Díky vítězství nad Příbramí si Slovan zajistil postup do finále turnaje v Čelákovicích, kde tak v boji o Ministerský pohár vyzval silnou Slavii Praha. V dosavadním průběhu přípravy tak svěřence trenéra Trpišovského čekala zatím nejtěžší zkouška.
Čelákovice, sobota 2.7.2016, 16:45
0:3
(0:1)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Hladký – Breite, Coufal, Navrátil, Folprecht, Chlumecký (41. Bláha), Obročník, Ševčík, Bartl, Pokorný (15. Heppner), Da Silva (50. Djordevič).
SK Slavia Praha: Pavlenka – Mikula, Bílek (75. Holík), Frydrych, Jablonský – Ščuk – Mingazov (47. Voltr), Hrubý, Kenia (10. Barák (54. Souček)), Zmrhal – van Buren.
Branky: 37. van Buren, 56. Zmrhal, 78. Hrubý. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vlček. ŽK: 32. Chlumecký - 26. van Buren, 51. Voltr.

O první vážnější ohrožení branky se v tomto utkání postarala Slavia. Po povedené přihrávce od Mingazova stanul van Buren sám před brankářem, Hladký mu však ve skluzu dokázal míč odebrat z kopaček a uchránil tak náš tým od inkasování. Po čtvrthodině hry pro změnu Zmrhal z první pálil pouze do boční sítě.

Co do počtu šancí se finále s dopoledním duelem nemohlo srovnávat, zápas dlouho připomínal spíše boj o střed hřiště než ofenzivní podívanou. Až po půlhodině hry se o střelu pokusil Barák, ale brankáře Hladkého nepropálil. Na druhé straně se rodila příležitost pro Ševčíka, než však stihl zakončit, o balon přišel.

V závěru první půle šla Slavia do vedení. Mick van Buren dostal na hranici šestnáctky příliš prostoru, přichystal si míč na střelu a prudkou ranou nedal Hladkému šanci. Po poločase tak sešívaní vedli 1:0.

Hned v úvodu druhého poločasu měl Slovan dobrou příležitost vyrovnat. Nejprve vychytal Navrátilovy nůžky dobře postavený Pavlenka a následná Folprechtova dorážka letěla pouze nad branku. Místo toho tak přišla druhá branka Slavie. Jaromír Zmrhal se dostal do samostatného úniku a zkušeně obstřelil vybíhajícího brankáře Hladkého.

Náš tým se nevzdal a snažil se s výsledkem něco udělat. Breiteho pokus ze standardní situace však dokázal Pavlenka vyboxovat do bezpečí a o několik minut později sebral Bláhovi v dobré pozici balon z kopaček. Na druhé straně hlavičkoval jen těsně nad Hladkého branku Frydrych.

Nakonec přidala Slavia v závěru ještě jednu branku. Do vápna našeho týmu přilétl přesný centr, který skončil na hlavě Roberta Hrubého a ten přidal třetí gól. Slovan tak podlehl Slavii 0:3 a na turnaji v Čelákovicích skončil druhý.