FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zlín - FCSL 0:0
23.05.2021

Slovan venku proti Zlínu neuspěl a pouze remizoval 0:0

Liberec/Zlín - V předposledním kole FORTUNA:LIGY se naši hráči vydali do Zlína, kde měli za cíl zvítězit, aby ještě zabojovali o pátou příčku zajišťující evropské poháry. Ovšem Slovanu se směrem do útoku nedařilo a branku vstřelit nedokázal. Nakonec se oba celky rozešly nerozhodně 0:0.
33.kolo, neděle 23.5.2021, 17:00
FC Zlín FC Zlín
0:0
(0:0)
FC Zlín:

Dostál - Kolář, Procházka, Simerský - Fantiš, Hlinka, Martínez, Matejov - Janetzký (69. Tkáč), Poznar (C), Potočný (69. Jawo)

Náhradníci: Šiška - Cedidla, Vakho, Jawo, Dramé, Janošek, Tkáč

Knobloch - Fukala, Karafiát, Chaluš, Mikula (C) - Mara, Matoušek (61. Faško), Sadílek - Pešek, Rondić, Mosquera (70. Nečas)

Náhradníci: Nguyen - Purzitidis, Michal, Cancola, Nečas, Faško, Gembický

Branky:

Žluté karty: 12. Potočný, 50. Poznar, 73. Procházka - 35. Karafiát, 90+2. Pešek

Rozhodčí: Z. Proske - R. Kotík, J. Mojžíš

Diváci:

Statistiky

Jako první měl obrovskou šanci Zlín, Poznar se dokázal uvolnit přes Chaluše a zblízka vystřelil. K dorážce se rychle dostal Martínez, ovšem Knobloch se stihl včas přesunout a příležitost domácích skvěle zneškodnil. V sedmé minutě utekl po křídle Fantiš a nacentroval na své spoluhráče skvělý centr. Avšak Poznar s Potočným se nedohodli a ke střele se nedostali. Libereckým se příliš dostávat do útoku nedařilo. Z dálky se snažil Dostála zaskočit Rondić, ale minul.

Ve 38. minutě si dobře naskočil na balón Potočný, který hlavičkou mířil k tyči, Knobloch připraven. Aktivita Zlína pokračovala i ke konci první půle, po jedné z akcí zakončoval ve vápně Fantiš, jenž přestřelil. Liberec se snažil o vstřelení úvodní branky, ale dlouhé nákopy nesklidily úspěch a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

I do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, po centru z pravé strany si ve vápně zpracoval míč Fantiš. Na poslední chvíli ho dokázal zablokovat Chaluš. Slovan postupem času začal přebírat otěže utkání a držel míč na svých kopačkách. Sadílkův centr zakončoval ostrou střelou z voleje Pešek, trefil pouze boční síť. V 66. minutě se po rohovém kopu k hlavičce dostal Chaluš, bohužel jeho pokus skončil pouze na břevně Dostálovi branky.

Pár minut před koncem pelášil na Knoblocha úplně sám Jawo, situaci ale nevyřešil dobře. Nechal se dohnat našimi bránícími hráči a ani nevystřelil. V 84. minutě jsme viděli další brejk domácích, tentokrát Poznar před brankou hledal své spoluhráče, neúspěšně. Slovan se snažil všechny síly mobilizovat do útoku, ovšem k velkým šancím se nedostal. Nakonec se oba celky rozešly remízou 0:0.

Jan Jelínek (FC Fastav Zlín): „Bylo to bojovné utkání. První poločas se mi z naší strany líbil více. Byli jsme připraveni na nákopy Liberce a dařilo se nám je sbírat. Do druhé půle jsme nevstoupili dobře, začali jsme být pasivní. Závěr byl hektický, nahoru dolů. Myslím si, že jsme měli nebezpečnější příležitosti. Ale i Liberec měl šanci z hlavičky. Remíza je asi zasloužená, ale mrzí mě to, chtěl jsem tři body.“

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Hned ze začátku měl soupeř dvě šance, které jsme nějak uhráli, podržel nás i brankář. Poté to bylo bojovné utkání, na obou stranách, ovlivněné terénem kvůli bouřce. Obě mužstva se rvala, ale oběma chyběla kvalita v koncovce. Ke konci jsme hráli vabank, soupeř hrozil z brejků. Remíza asi odpovídá průběhu.“