FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 1:0
29.09.2013

Slovan vydřel tři body proti Příbrami v poslední minutě zápasu

Michal Vít
V rámci 10. kola Gambrinus ligy jsme se štěstím porazili Příbram 1:0, když se z poslední akce utkání trefil hlavou Pimpara, který byl v tu dobu na hřišti jednu minutu. Slovan tak díky důležitému vítězství udržel kontakt se špičkou tabulky.
10.kolo, neděle 29.9.2013, 19:00, U Nisy
1:0
(0:0)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal (59. Rybalka), Kováč, Kelič, Fleišman - Šural (79. Kalitvincev), Frýdek (90. Pimpara), Sackey, Pavelka, Delarge - Rabušic
FK Viagem Příbram: Hruška - Jugas, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Brandner (60. Mareš), Tarczal, Abraham (79. Pilík), Danoski - Alenezi (89. Hájovský), Řezníček
Branky: 90. Pimpara, ŽK: 2:3 (Sackey, Kalitvincev - Alenezi, Divíšek, Řezníček), ČK: 0:0, Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Peřina
Diváci: 3052

V nabitém programu udělali trenéři několik změn v sestavě. Tou nejzásadnější byla absence Kušníra pro zdravotní indispozici. Na jeho místě tak nastoupil Coufal. Pouze na lavičce pak začal utkání Rybalka.

Samotný první poločas zápasu mnoho vzruchu nepřinesl. Oba týmy pozorně bránily a nepouštěly soupeře před svou branku. Slovan se tak prosazoval zejména prostřednictvím střel z dálky. Nejprve po Fleišmanově přízemním centru netrefil Šural svým pokusem branku, aby o chvilku později Sackey tvrdou ranou těsně minul levou tyč hostující svatyně. Největší příležitosti přišly ke konci poločasu, kdy nejprve Rabušic z otočky vystrašil Hrušku. Po dalším centrovaném míči se pak ve vápně dostal k hlavičce Šural, jeho slabý pokus však mířil doprostřed branky na připraveného gólmana. V úplném závěru zahrozila i Příbram, když si Řezníček dvakrát pohrál na levé straně s Coufalem. Naštěstí pro Slovan však hostující útočník nezvládl ani v jednom případě finální přihrávku. Do šaten tak šly obě mužstva za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Slovan měl i nadále územní převahu, držel míč, ale k ohrožení branky Příbrami se nedostával. V závěru zápasu pak naši hráči stupňovali tlak, ale dvě střely Pavelky mezi tři tyče nezamířily a závary v pokutovém území zvládala hostující obrana řešit s přehledem. V 92. minutě musel kvůli zranění vystřídat Frýdek, kterého nahradil Pimpara. Ten tak byl u závěrečné akce, kde Rabušic předložil míč ke střele Kalitvinceva. Balón se však od hradby těl odrazil k nabíhajícímu Rybalkovi, přičemž i jeho pokus Příbramští stačili zblokovat. Zdálo se, že je konec, ale rozhodčí ještě Slovan nechal zahrát poslední rohový kop. Na ten si nejvýš vyskočil Pimpara a po minutovém pobytu na hřišti vystřelil Liberci důležité tři body - 1:0. Naši hráči tak se štěstím porazili Příbram a zůstali tak v těsném kontaktu se špičkou tabulky Gambrinus ligy.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): „Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání. Soupeř hrál dobře a zodpovědně zezadu a zejména v první půli se nám nedařilo prosadit. Každopádně ve druhé půli jsme náš tlak ještě vystupňovali, měli jsme několik slibných příležitostí a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili, což je pro nás před čtvrtečním duelem s Estorilem příjemná vzpruha. Těší mě také to, že duel rozhodl zrovna Jirka Pimpara, který se vrátil po těžkém zranění.”

František Straka (1. FK Příbram): „Dostat gól v 93. minutě je samozřejmě velká rána a nedokážu si ten náš zkrat vysvětlit. V naší hře jsem oproti minulým utkáním viděl velké zlepšení, z hlediska taktiky a bojovnosti to z mého pohledu bylo v pořádku. Na Liberec jsme byli dobře připraveni, bohužel nás neustále sráží individuální chyby, což se projevilo i v dnešním zápase, protože ten poslední balón jsme mohli a měli zahrát úplně jinak. Moc mě ten závěr mrzí, protože jsme se mohli remízou trošku odrazit od těch posledních nezdarů, ale bohužel se to nepodařilo. Nicméně náš výkon ukázal, že je na čem stavět.”