FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 1:2
08.11.2020

Slovan vyhrál proti Teplicím v oslabené sestavě 2:1, Knobloch zneškodnil penaltu

Šimon Knopp
Teplice/Liberec - Po dlouhé pauze se rozeběhla tento víkend česká nejvyšší soutěž. Slovan se představil v rámci sedmého kola v Teplicích, kde se mu dlouhodobě nedařilo. Navíc chyběla značná část našeho kádru, a to jak z důvodu pozitivního testu na covid-19, tak i z jiných zdravotních důvodů. O branky Slovanu se v první půli postaral s kapitánskou páskou hrající Kačaraba a Pešek. Ve druhé půli zneškodnil penaltu Knobloch, a i přestože jsme dohrávali v deseti, radovali jsme se z výhry 2:1!
7.kolo, neděle 8.11.2020, 14:00
FK Teplice FK Teplice
1:2
(1:2)
FK Teplice:

Grigar - Černý, Heidenreich, Mareček (46. Knapík), Vukadinović - Fortelný, Kučera (C), Žitný (65. Mareš), Moulis, Trubač (65. Vondrášek) - Řezníček

Náhradníci: Němeček - Jukl, Knapík, Ljevaković, Mareš, Radosta, Vondrášek

FC Slovan Liberec:

Knobloch - Kačaraba (C), Jugas, Pourzitidis - Pešek, Michal, Nešický (90. Černický), Hromada, Kosek - Matoušek (90+4. Dvořák), Rondić

Náhradníci: Pešl - Černický, Kazda, Kytka, Yuzvak, Gembický

Branky: 16. Trubač - 14. Kačaraba, 24. Pešek

Žluté karty: 37. Řezníček, 74. Knapík - 51. Pešek, 67. Hromada, 80. Nešický

Červené karty: 90+2. Vondrášek - 70. Pešek

Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Ratajová

VAR, AVAR: Denev - Mokrusch

První velkou šanci utkání si připsali domácí, Kučera se uvolnil a patičkou orazítkoval tyč Knoblochovy branky. Liberecký gólman se včas zorientoval a následně míč pokryl. V sedmé minutě střílel zpoza vápna Černý, i tentokrát byl náš brankář připraven. První rohový kop zahrával Slovan v 15. minutě, pěkný centr do vápna vyslal Nešický. Taras Kačaraba se dokázal odpoutat od bránícího hráče a Grigarovi nedal hlavičkou šanci. Ovšem Tepličtí odpověděli hned za dvě minuty. Fortelný připravil skákavou nahrávku pro Daniela Trubače, ten se skvěle opřel do míče a jeho pokus zpoza vápna zaplaval pod břevno, 1:1. V 19. minutě přišel další rohový kop Slovanu, Nešický znovu hledal kapitána Kačarabu, i tentokrát z toho byla velká šance, bohužel hlavička letěla mimo tři tyče.

Ve 24. minutě se dokázal uvolnit Rondić a pospíchal na branku Teplic. Sám se trošku zamotal kličkami, ale nakonec celou situaci vyřešil skvěle. Počkal si na náběh Jakuba Peška, nahrál a liberecký křídelník nezaváhal. Přehodil nízkým dloubáčkem Grigara, který pravděpodobně při zákroku ještě podklouzl a od tyče se dostal míč až do branky, 1:2. V závěru půle se Teplice radovali ze srovnání po smolném vlastním gólu Kačaraby, který se snažil zblokovat ve skluzu přihrávku na Řezníčka. Ovšem po přezkoumání situace videorozhodčím nebyla branka uznána. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:1 pro Slovan.

V úvodu druhého poločasu střílel v dobré pozici po centru z levé strany Vukadinović, ale pouze přestřelil. Na druhé straně se do brejku dostal po přihrávce Hromady Rondić. Pokusil se Grigara přelobovat, avšak chybělo pár centimetrů, teplický gólman vytáhl lob konečky prstů. V 60. minutě bylo znovu v akci video, rukou totiž ve vápně zahrál Hromada. Penaltu si postavil Řezníček, ale Knobloch skvěle vystihl směr a jeho pokus lapil, skóre se neměnilo. O dvě minuty později si našel dobrou pozici Trubač, z vápna zakončoval proti Knoblochovi, liberecký gólman znovu vytáhl skvělý zákrok.

Komplikace nastala v 70. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Pešek a Slovan musel dohrávat v deseti. Teplice obzvláště v poslední patnáctiminutovce obsadily útočnou polovinu a zatlačily na Slovan. Velkou příležitost měl Řezníček po skrumáži ve vápně, avšak Kačaraba hned několikrát v pádu a v leže zablokoval nebezpečné příležitosti Teplic. V nastavení se do protiútoku hnal Matoušek, byl faulován Vondráškem a ten po právu ihned viděl červenou kartu. Ve zbytku zápasu jsme další branku neviděli a Slovan senzačně v oslabené sestavě zvítězil 2:1!

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): „Utkání jsme prohráli 2:1, což není dobrá situace. My jako Teplice prostě musíme takové utkání zvládnout, musíme. Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, byli jsme silnější na míči, dali jsme tyčku ze standardní situace. Poté jsme z protiútoku, z rohu, dostali první branku, ale oklepali jsme se z toho. Liberec měl zaparkovaný autobus, hrál na brejky, ani se mu nedivím vzhledem k náročnému programu. Horkotěžko jsme se tam dostávali a pak hrubou chybou zkušených hráčů pustíme Liberec zase do vedení. Nedali jsme šance, hráli jsme proti deseti, neproměnili jsme penaltu... Víc k tomu nemám co říct.“

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Smekám před kluky, těžko jsme lepili sestavu. Po návratu z Německa nám vypadli ještě další hráči, viz třeba veledůležitý Koscelník s Mikulou. Museli jsme povolat další kluky s béčka... Německo nám pomohlo i s tím, že jsme si mohli zkusit jiné rozestavení, které jsme praktikovali i dnes. Byl jsem rád, že už mi mohli pomoci kolegové z týmu, Pavel Medynský i Míra Holeňák. Začali jsme dobře, vstřelili branku, ale vzápětí Trubač krásnou střelou vyrovnal. Po akci Peška s Rondićem jsme šli zpět do vedení. Ve druhé půli Knobloch bravůrně zlikvidoval penaltu. Některé brejky se nám nepovedly dotáhnout, soupeř do nás tlačil nakopávanými balóny. Dotáhli jsme zápas vítězného konce, i přes vyloučení Peška. Děkuji hráčům a gratuluji jim, odvedli poctivý výkon.“