FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 4:1
09.03.2022

Slovan využil dlouhou přesilovku a oslabené Pardubice přehrál 4:1

Liberec - V dohrávce 21. kola FORTUNA:LIGY se Slovan představil proti patnáctým Pardubicím. Liberečtí dokázali prolomit sérii šesti ligových zápasů bez výhry a s Pardubicemi, které hráli od 13. minuty v deseti, zvítězili 4:1. Úvodní branku vstřelil Mikula, dvěma trefami na něj navázal Rabušic a v druhé půli ještě upravil skóre Rondić.
21.kolo, středa 9.3.2022, 16:30
4:1
(3:1)
FK PardubiceFK Pardubice
FC Slovan Liberec: Knobloch - Plechatý, Štetina, Purzitidis - Gebre Selassie, Tiéhi (81. Júsuf), Havelka (60. Tupta), Mikula (C) - Frýdek (70. Rondić), Matoušek (60. Fukala) - Rabušic (70. Stoch)

Náhradníci: Vliegen - Fukala, Koscelník, Tupta, Stoch, Rondić, Júsuf

FK Pardubice: Letáček - Kostka, Hranáč, Čihák, Cadu (81. Čelůstka) - Jeřábek (C) - Huf (66. Černý), Vacek (46. Patrák), Solil, Lupač (61. Rezek) - Matějka (46. Nana)

Náhradníci: Markovič - Čelůstka, Toml, Černý, Rezek, Patrák, Nana

Branky: 11. Mikula, 26. Rabušic (pen.), 29. Rabušic, 76. Rondić - 15. Huf

Žluté karty: 90. Nana

Červené karty: 13. Hranáč

Rozhodčí: M. Křepský - P. Caletka, J. Kubr

Diváci: 1550

Liberec poprvé ohrozil Pardubice v deváté minutě, snažil se je překvapit nacvičeným signálem po standardní situaci, ovšem následoval pouze rohový kop. Z něho přišel centr, který hlavičkou prodloužil na zadní tyči Purzitidis a nikým nehlídaný Jan Mikula rozvlnil hlavou síť, 1:0. O pár minut později fauloval velmi tvrdě Frýdka Hranáč, sudí neváhal a vytáhl červenou kartu. Ovšem přesilovka Slovanu nezačala nejlépe. Po rychlé rozehrávce se uvolnil David Huf, zasekl ve vápně balón a střelou do šibenice srovnal na 1:1.

Ve 21. minutě se ocitl ve velmi dobré příležitosti Havelka, Štetina ho našel přesným centrem ve vápně. Ale liberecký záložník vyslal slabou střelu, která Letáčkovi nepřidělala starosti. Velké tempo zápasu pokračovalo i nadále, ve 25. minutě fauloval ve vápně Frýdka Vacek. Penalty se ujal Michael Rabušic, brankář skočil na druhou stranu a Slovan se znovu ujal vedení, 2:1. Stejný hráč měl velkou šanci po přihrávce Gebre Selassieho, ve vápně si zpracoval a vystřelil, ale o pár centimetrů minul pravou tyč.

Ovšem libereckého snajpra příležitost dlouho mrzet nemusela, po skvělém pasu Tiéhiho za obranu utíkal Michael Rabušic sám na gólmana. Zkušený útočník šancí nepohrdl a střelou na zadní tyč rozvlnil síť, 3:1. Do druhého poločasu vstoupil Slovan také aktivně. Po sklepnutí Rabušice střílel ve vápně Havelka, ale ani napodruhé v zápase neuspěl, branku netrefil. Ale i pardubičtí fotbalisté měli své šance, Nana nastřelil v 53. minutě břevno.

Z dobré pozice střílel po rychlém přechodu do útoku střídající Stoch, ale střela postrádala potřebnou razanci i přesnost. V 76. minutě Rezek vyplaval na zadní tyči, kde zkoušel zakončovat, ovšem branku netrefil. Slovan z dalšího útoku udeřil, Imad Rondić se odhodlal k průniku a ke střele zpoza vápna. I díky teči jednoho z obránců skončil míč v síti, 4:1.

Pět minut před koncem základní hrací doby našel Stoch volného Fukalu. Liberecký mladík zkusil střelu z voleje, Letáček mohl zůstat v klidu, protože pokus mířil mimo tři tyče. Svěřenci trenéra Kozla nedopustili již žádné zdramatizování duelu, vyhráli 4:1 a bodově se dotáhli na šestou Mladou Boleslav.

Jaroslav Novotný (FK Pardubice): „Těžko se mi k utkání hovoří. V naší situaci, kdy potřebujeme nutně body, hrajeme tři z posledních pěti utkání od dvacáté minuty v desíti... Už to začíná být v tomto hrůzostrašné. Máme problém složit i dohromady obranu. Pro nás nedobré, musíme na tomhle více zapracovat...“

Luboš Kozel (trenér FC Slovan Liberec): „Musím být spokojený. Bylo to pro nás důležité utkání. Pořád jsme poslouchali, že jsme ještě nevyhráli... Zkrátka potřebovali jsme to potvrdit, to se nám podařilo, poměrně jednoznačně. Do utkání jsme dobře vstoupili, dali jsme brzo branku a vynutili červenou kartu. Poté jsme udělali chybu, ale poměrně rychle jsme si vytvořili dvougólový náskok. Byly tam i další situace, abychom dali na 4:1 dříve. Tři body pro nás mají velkou cenu.“