FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 3:3
20.02.2022

Slovan ztratil vedení v nastaveném čase a v Mladé Boleslavi remizoval 3:3

Mladá Boleslav/Liberec - Svěřenci trenéra Kozla chtěli napravit úterní zaváhání, kdy prohráli na hřišti Fastavu Zlín 0:2. Právě Mladá Boleslav byla týmem, se kterou Slovan na podzim zahájil vítěznou sérii, když na stadionu U Nisy otočil průběh utkání a zvítězil 2:1. I v tomto utkání šel do vedení náš soupeř. Dvěma góly Matouška a hlavičkou Rondiće ale Slovan otočil vývoj utkání. Mladá Boleslav se však nevzdala. Nejprve snížil Hlavatý a v zápase bohatém na góly rozhodl v nastaveném čase o dělbě bodů Ewerton.
22.kolo, neděle 20.2.2022, 15:00, Lokotrans Arena
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
3:3
(1:2)
FK Mladá Boleslav: Šeda – Smrž (36. Horský), Šimek, Preisler – Douděra, Dancák, Ewerton, Matějovský (C), Pech – Mužík (60. Hlavatý), Ladra (60. Rolinek)

Náhradníci: Mikulec – Horský, Skalák, Hlavatý, Stránský, Rolinek, Langhamer

FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Plechatý, Purzitidis, Mikula (C) – Tiéhi, Havelka (75. Štětina) – Koscelník, Frýdek (65. Tupta), Matoušek (82. Višinský) – Rondić (82. Rabušic)

Náhradníci: Vliegen – Štetina, Višinský, Stoch, Tupta, Mészáros, Rabušic

Branky: 9. a 90+2. Ewerton, 69. Hlavatý - 25. a 53. Matoušek, 29. Rondić

Žluté karty: 13. Pech, 62. Šimek, 75. Matějovský - 78. Štětina, 80. Matoušek, 85. Purzitidis

Rozhodčí: Krejsa - Kubr, Machač; VAR: Franěk, AVAR: Vlček

První náznak šance si připravila domácí Boleslav. Ewerton pálil z hranice vápna ranou z první nad bránu. V 8. minutě prověřil střelou po zemi našeho brankáře veterán Matějovský. Se střelou doprostřed brány ale Knobloch nemohl mít větší potíže. Úvodní aktivita Mladé Boleslavi přinesla ovoce hned o minutu později. Ewerton si navedl míč do středu hřiště a přesnou střelou do pravého horního rohu otevřel skóre utkání. Až poté se dostal k zakončení také Slovan. Tiéhi přenechal míč Mikulovi, ten zpoza vápna vystřelil po zemi, ale Šeda byl připraven a míč lapil.

Následně hlavičkoval po standardní situaci Rondić. Mířil těsně nad břevno. Ewerton dělal naší obraně problémy i nadále. Ve 22. minutě tvrdě vypálil a Knobloch vytěsnil jeho ránu na břevno. O tři minuty později bylo ale srovnáno! Purzitidis našel ve vápně úplně volného Matouška, který krásnou střelou z voleje k tyči překonal Šedu a srovnal na 1:1. Uběhly čtyři minuty a Slovan šel do vedení! Christián Frýdek našel přesným centrem od rohového praporku hlavu Rondiće a bosenský útočník poslal hráče v bílém do vedení 2:1.

Poté se hra poněkud uklidnila. Naši hráči se logicky více stáhli do obrany a Mladá Boleslav byla z vývoje utkání mírně zaskočena. Ve 37. minutě chtěl Rondić přihrávkou za obranu vyslat do sólového úniku Matouška. Střelci první branky Slovanu chyběl krok, aby šel sám na Šedu. Chvilku před pauzou se dostali k zakončení opět domácí. Liberecká obrana ale dokázala zablokovat jak pokus Ladry, tak následnou dorážku Ewertona z dobré pozice. To bylo v prvním poločasu vše. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Slovan.

Našemu mužstvu nevyšel ani vstup do druhého poločasu. Hned v začátku se po přihrávce Horského dostal do gólové pozice Ladra. Knobloch ale jeho tečovanou střelou skvěle chytil. Poté začal hrát na útočné polovině Slovan. V 53. minutě rozehrál rohový kop nakrátko Frýdek. Mikula ve vápně posunul míč k Matouškovi, liberecký křídelník se štěstím prostřelil podruhé v utkání Šedu a poslal Slovan do dvougólového vedení. Mladá Boleslav byla evidentně opařena a nemohla se dostat k bráně Milana Knoblocha, což našemu mužstvu hrálo do karet.

Na další náznak šance jsme si museli počkat až do 68. minuty. Slovan se hnal ve čtyřech proti stejnému počtu obránců na domácí bránu. Havelka volil ale místo střely přihrávku před bránu, což se ukázalo jako špatné řešení. Bohužel se opět potvrdilo otřepané nedáš dostaneš. Hned z následného útoku se totiž dostal k zakončení střídající Hlavatý a přesnou střelou k tyči snížil na 2:3 z pohledu domácích. Mladé Boleslavi to vlilo krev do žil a hned z další akce vystrašil Knoblocha střelou zpoza vápna, která před ním ještě skočila, záložník Pech.

Vývoj utkání sebral vítr z plachet také našemu mužstvu. Další šanci měl po krátkém obléhání vápna domácí Rolinek. Naštěstí střílel nad bránu. V 87. minutě mohlo být rozhodnuto. Tupta byl vysunut za obranu a řítil se sám na brankáře Šedu. Prováhal však ideální okamžik na střelu, pokusil se o kličku, následně našel z druhé vlny nabíhajícího Višinského. Ten svůj gólový potenciál nepotvrdil když v dobré pozici mířil vysoko nad. Vzápětí zahrávala Mladá Boleslav tři rohové kop v řadě. Knobloch naštěstí ohrožen nebyl.

Mladá Boleslav se přesto v nastaveném čase dočkala. Po chybě v obraně se dostal k míči Ewerton, udělal kličku Štětinovi a opět nechytatelnou střelou do pravého horního rohu nedal našemu brankáři šanci a srovnal na 3:3. Tiéhi se ještě o minutu později snažil vrátit vedení na stranu Slovanu, v dobré pozici ale střílel nad. Utkání tak skončilo remízou 3:3.

Karel Jarolím (FK Mladá Boleslav): Oproti předchozímu utkání s Ostravou jsme do zápasu vstoupili dobře. Scénář zápasu se pro nás vyvíjel dobře, když jsme šli do vedení. Bohužel našimi lacinými chybami jsme vrátili soupeře do hry. Nejprve to byla zpětná přihrávka Ewertona, která vyslala Liberec do brejku. Následně nedůslednost v šestnáctce. Věřili jsme, že se zápasem můžeme něco udělat. Upozorňovali jsme hráče, aby se nám nestalo to, co na začátku druhé půle s Ostravou. Vše bylo ale jinak. Přišla další standardka a další inkasovaný gól. Jsem rád, že jsme dokázali zareagovat a uhráli alespoň bod. Liberec měl sice jednu nebo dvě situace, kdy mohl definitivně rozhodnout utkání. Naštěstí pro nás se tak ale nestalo.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Viděli jsme nadstandardní utkání, které se muselo líbit. Padlo šest gólů a bylo plno dalších šancí. Před utkáním bychom bod asi brali. Po průběhu zápasu, jaký byl, převažuje spíše zklamání. I přes problémy se skládáním sestavy v týmu Mladé Boleslavi byli v utkáních, které jsem viděl, ve hře kvalitnější než soupeř. Neměli akorát výsledky. Věděl jsem, že nás čeká těžké utkání. Měli jsme hrozný vstup do utkání. Nevyhráli jsme jediný souboj, nebyli přesní, což logický vyústilo v obdrženou branku. Musím mužstvo pochválit, že se postupně zvedlo a otočilo výsledek utkání. Když jsme se dostali do dvoubrankového vedení, zdálo se, že máme zápas pod kontrolou. Ve fázi, kdy to vypadalo, že se utkání dohraje a Havelka nezakončil svou šanci, jsme z protiútoku dostali gól na 3:2, čímž se domácí opět nastartovali. V závěru nás zmáčkli a v nastaveném čase po zbytečné ztrátě míče na vlastní polovině, která vyústila ve vyrovnávací branku.