FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Legnica 3:0
09.07.2022

Slovan zvítězil proti prvoligovému týmu z polské Legnice 3:0

Liberec - Na stadionu U Nisy se poprvé od konce dubna hrál fotbalový zápas. V přípravném duelu byli soupeřem našich fotbalistů hráči polského celku MKS Miedź Legnica. Slovan vstoupil do utkání aktivně a již ve druhé minutě se dostal do vedení díky brance Ghaliho. Do konce poločasu se ještě trefil Rondić a navýšil rozdíl ve skóre. Svěřenci trenéra Kozla udrželi vedení a v samotném závěru proměnil penaltu Kozák. Slovan tedy porazil Miedź Legnica 3:0.
U Nisy, sobota 9.7.2022, 12:00
3:0
(2:0)
Miedź LegnicaMiedź Legnica

Stejskal - Gebre Selassie (60. Purzitidis), Plechatý, Prebsl, Mikula (74. Lehoczki) - Červ (60. Michal), Doumbia (60. Mara) - Matoušek (60. Kozák), Frýdek (60. Varfolomejev), Ghali (60. Višinský) - Rondić (60. Rabušic)

Náhradníci: Pešl, Fukala, Lehoczki, Purzitidis, Michal, Varfolomejev, Mara, Višinský, Kozák, Rabušic

Miedź Legnica:

Lenarcik (46. Abramowicz) - Matynia (46. Gulen), Aurtenetxe (62. Lahaire), Mijusković (46. Carolina), Gammelby (62. Obieta), Cacciabue (56. Matuszek), Zapolnik (70. Garcia), Chuca (70. Kostka), Dominguez (62. Julio), Kobacki (62. Sliwa), Henriquez

Náhradníci: Abramowicz, Julio, Gulen, Matuszek, Obieta, Kostka, Carolina, Garcia, Lahaire, Śliwa, Lewandowski

Branky: 2. Ghali, 38. Rondić, 90. Kozák (pen.)

Rozhodčí: Krejsa - Bohata, Šůma

Polský tým nastoupil na stadionu U Nisy v červených dresech, liberečtí fotbalisté zvolili bílou kombinaci. Slovan začal utkání velmi aktivně, již ve druhé minutě uvolnil Rondić Ahmada Ghaliho. Nigerijský záložník si sám před brankářem poradil a střelou do pravé části branky rozjásal fanoušky na stadionu, 1:0. Legnica měla první příležitost po rohovém kopu v 8. minutě. K zakončení se propracoval Aurtenetxe, ale jeho střela byla zblokovaná a Stejskal s ní neměl příliš práce. Velkou šanci měl ve 21. minutě Henriquez, který si naběhl za obranu a stihl ještě míč dloubnout před libereckým gólmanem. Stejskal předvedl dobrý zákrok a balón za svá záda nepustil.

Ve 30. minutě se dostal po signálu z rohu k hlavičce Rondić, jeho pokus směřující mezi tři tyče vyrazil hlavičkou jeden z obránců. Na druhé straně se odhodlal k dalekonosnému pokusu Matynia, Stejskal byl připraven. Zajímavější byla šance polských fotbalistů o pár minut později. Po zmatcích ve vápně museli celou situaci řešit liberečtí stopeři dalekým odkopem. Ve 38. minutě jsme odskočili do dvoubrankového vedení. Imad Rondić si po přihrávce ve vápně udělal před Lenarcikem kličku a zakončoval do prázdné brány. Obránci Legnice se snažili ještě míč zastavit na brankové čáře, ale neuspěli, 2:0.

Slovan naskočil aktivně i do druhé poloviny utkání. Rondić postupoval po přihrávce Frýdka sám na bránu, ale Abramowicz včas vyběhl a celou akci přerušil. Po jedné ze strkanic musel hřiště opustit Henriquez, rozhodčí se rozhodl celou situaci vyřešit bez udělení karty a fotbalista polského Meidźu pouze vystřídal. V 73. minutě se dostal k dobré hlavičce ve vápně Obieta, ale zamířil mimo a Stejskal mohl zůstat v klidu.

V závěru druhého poločasu se dostal k velmi dobré hlavičce Kozák. V pádu ale nedokázal ideálně usměrnit balón a bránu soupeře netrefil. Na libereckého mladíka navázal o chvíli později Rabušic, avšak ani jeho pokus gólmana neohrozil. V 90. minutě byl ve vápně faulován Rabušic. Penalty se ujal Matyáš Kozák a s přehledem proměnil, 3:0. Poté rozhodčí odpískal konec utkání a Slovan se mohl radovat z vítězství 3:0 proti prvoligovému polskému celku Miedź Legnica.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dneska asi můžu být spokojený. Výsledek i hra měla určitý parametr. Dobře jsme do toho vstoupili, hned jsme dali branku, která nás uklidnila. Výkon nebyl špatný. Samozřejmě je tam ještě plno chyb, ztrát, špatně řešených situací v předfinální a finální fázi. Ale myslím si, že jsme měli utkání pod kontrolou a i to vedení bylo zasloužené. Myslím si, že soupeř se zvedl až s naším hromadným vystřídáním, kdy tam byla taková pasáž, kdy nás trochu zatlačil. Ale nějakou vyloženou šanci, kromě té chyby v první půli a jedné situace ve druhé, si toho moc nevybavuji. Myslím si, že jsme to zvládli i defenzivně a nakonec přidali, i když z penalty, třetí branku v závěru.“