FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Žižkov 3:1prod
11.02.2021

Třetí kolo MOL Cupu rozhodovalo prodloužení, Slovan porazil Žižkov 3:1

Liberec – Slovan vstoupil do letošního ročníku českého poháru těžkou prověrkou, na improvizovaném domácím trávníku v Doubí nakonec ale slavil postup. Bitvu s žižkovskou Viktorií (3:1) naše mužstvo rozhodlo až v prodloužení, trefili se Faško, Koscelník a Rondič.
3. kolo, čtvrtek 11.2.2021, 14:00, UMT Doubí
3:1prod
(1:0)
FK Viktoria ŽižkovFK Viktoria Žižkov
FC Slovan Liberec: Knobloch - Fukala, Pourzitidis, Chaluš, Mikula - Cancola (69. Rabušic), Mara (120. Černický) - Nečas (57. Koscelník), Faško (82. Michal), Šulc (69. Pešek) - Csáno (57. Rondič)
FK Viktoria Žižkov: Švenger – Řezáč, Prebsl, Pudil, Auer - Sixta, Súkenník - Diviš (62. Muleme) , Batioja, Bazal (62. Nabiyev) - Mashike (86. Pázler)
Branky: 44. Faško, 96. Kosceník, 100. Rondič - 53. Bazal. ŽK: 90. Rondič.

Oba celky nastoupily na umělém trávníku v Doubí za hustého sněžení. Vánice a teploty pod nulou výrazně ztěžovaly kombinaci, což se naplno projevilo během úvodní fáze duelu. V desáté minutě se probíjel po levé straně do zajímavé pozice Mashike, ale jeho centr do vápna lapil gólman Knobloch. Stejný hráč se o něco později dostal do další akce, nicméně pro změnu ho zastavil ofsajd.

V 20. minutě se málem do výhodné pozice na pravé straně vápna probila nová akvizice našeho mužstva Jakub Nečas, v rychlém sprintu ale krajní záložník uklouzl a o míč přišel. O chvíli později zahrával Slovan rohový kop, balon nakonec zamířil po hlavičce na bránu, ale Švenger zasáhl včas. S blížícím se koncem poločasu se propracoval ještě do šance Šulc, ovšem hostující gólman opět příležitost zneškodnil.

Skóre se tak měnilo až těsně před přestávkou, dlouhý nákop Chaluše propadl za žižkovskou obranu až k Michalu Faškovi, který si tváří v tvář se Švengerem poradil. Po pauze se vřítil do rychlého brejku Šulc, jeho centr do vápna však adresáta nenašel.

To na druhé hostě si jen o chvíli později počínali Žižkovští přesněji a přišlo vyrovnání. Po nákopu z pravé strany se hlavičkou prosadil Josef Bazal. V 63. minutě málem Slovan získal vedení zpět, Rondič se Šulcem se dobře probili skrze levou stranu a druhý jmenovaný poslal přízemní nahrávku do šestnáctky, kde zakončoval Faško. Branku těsně minul.

S blížícím se koncem duelu přibýval počet rohů našeho mužstva, ale většinu z nich bezpečně zvládl skrýt Švenger do rukavic. V 82. minutě se Viktoria dostala k nebezpečné střele z pravé strany vápna, prudký projektil ale proletěl pouze těsně kolem tyče.

Jen o několik okamžiků později měli hosté k dispozici trestný kop z hranice pokutového území, Mashike a následně i Muleme trefili pouze zeď. V první minutě nastavení druhé půle mohl rozhodnout Kristian Michal, svou ránu po pasu Peška ale nasměroval pouze do prostoru, kde působil gólman Viktorie. Švenger si připsal jistý zákrok i záhy, když vyrazil dělovku Koscelníka z voleje. Vzhledem k nerozhodnému stavu po konci základní hrací doby obě mužstva nastoupila k 2x15 minutám prodloužení.

To začalo lépe naše mužstvo, které podruhé v utkání skórovalo. Pešek zachytil míč na levé straně těsně před lajnou a následně poslal do pokutového území vyvedený centr, který usměrnil mezi tři tyče Martin Koscelník. Zanedlouho mohl zvýšit vedení Rabušic, jenž se dostal k zakončení zleva. Jeden z obránců pohotově vykopl míč mířící za brankovou čáru, skóre se tentokrát neměnilo.

Přesně po stovce minut se trefil Imad Rondič. Ten se v malém vápně zorientoval během nepřehledné situace nejrychleji a doklepl míč do sítě. Ve druhé půli nastavení zahrozila Viktoria tlakem po třech rozích za sebou, na druhé straně zase pálil z úhlu Rabušic. Ani jedno z mužstev se ale už neprosadilo a skóre tak zůstalo neměnné. Slovan postoupil do čtvrtého kola MOL Cupu díky výhře 3:1 po prodloužení.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Myslím, že jsem žádný soutěžní zápas v podobných podmínkách nezažil. Hlavně proto, že se v únoru hrálo na umělce. Je možné cokoliv, balon může odskočit a zapadnout sám do brány. Jsem rádi, že jsme utkání zvládli. Trochu jsme v sestavě improvizovali, někteří hráči na sebe ještě nejsou tolik zvyklí, neznají se tolik třeba i v nábězích. Žižkov má kvalitní tým, jsme rádi, že jsme postoupili dál."

David Oulehla (FK Viktoria Žižkov): Ze zápasu mám rozporuplné pocity. Mužstvo šlo na hranu své výkonnosti a obětovalo se. Padli jsme po boji. Po 90 minutách jsme hráli s ligovým Libercem 1:1, a to není vůbec špatné. Herní projev byl velmi slušný a měl dobré parametry. O osudu utkání rozhodly naše dvě naivní až triviální chyby v defenzivě. To mě mrzí nejvíce.