U15 AC Sparta Praha x FC Slovan Liberec 4:0 (1:0)

7.kolo, sobota 21.9.2019, 10:00, TCM Strahov
FC Slovan Liberec: Hrečin – Wendler – Papoušek - Matys - Zieniewicz (K) - Rogulski - Kochan - Fiala – Makowski – Vošanovič – Zajdel (Polhoš, Mader, Vitouš, Třešňák)
Střelci: 40´ Cettl, 51´ 62´ Krulich, 67´ Kačer

Rozhodčí:

ŠVAGR - KOZLÍK , GROBÁR (N)

Diváci: 25

Modro-bílí vstoupili do utkání s cílem předvést na hřišti co nejlepší výkon a pokusit se být domácím důstojným soupeřem. Díky aktivitě při hře s míčem i bez míče se to dařilo téměř celý první poločas. Sparta měla více příležitostí před brankou a byla nebezpečnější, přesto se hosté dostávali do kombinace, dokázali držet míč a vytvářet si nadějné příležitosti, které ovšem nedokázali dotáhnout k bezprostřednímu ohrožení branky. Naději na úspěšný poločasový výsledek ztratili liberečtí v poslední vteřině a do kabin odcházeli za stavu 1:0 pro domácí. Druhý poločas už patřil hráčům pražského klubu, kteří byli dominantní ve hře s míčem a tuto převahu zúročili třemi dalšími góly a zaslouženě vyhráli.

Milan Šimoníček:

“Za dnešní výkon, rozhodně výkon v prvním poločase, musím kluky pochválit. Za bojovnost, herní odvahu i proti tak kvalitnímu soupeři, viditelnou chuť poprat se o výsledek, individuální i týmový výkon. Doufám, že to nebyl jen jeden poločas, ale začátek všech dalších poločasů, které nás čekají. Dnešní utkání může být pro kluky odrazovým můstkem“