U15 - SFK AC SPARTA PRAHA x FC SLOVAN LIBEREC 2:2 (1:1)

Rozhodčí: CICHRA David - KOUBEK Martin - KABOUREK Jiří

7.kolo, sobota 25.9.2021, 10:00, TCM Strahov / UMT
FC Slovan Liberec:

Ronec Tomáš - Vacek David - Blažić Jovan - Wolkiewicz Hubert - Brtinský Samuel - Tvercovici Nikita - Žitňan Lukáš - Dobeš Adam (K) - Nagy Matyáš - Ondo Marek - Čistecký Šimon

Náhradníci: Fiala Martin – Schejbal Vít - Paulík Lukáš - Hrňa Filip - Juszczyk Patryk – Schovanec Jan – Kouřil Adam

Diváci: 80

Utkání pro nás začalo nejlepším možným způsobem, kdy Žitňan milimetrovým pasem vybídl skvěle naběhnuvšího Nagy, který po kličce brankáři dovezl míč téměř za brankovou čáru. Bohužel místo uklidnění přišlo uspokojení a naše hra byla opatrná, pomalá a další brankové příležitosti jsme si nevytvořili my. Výjimkou byla šance Wolkiewicze, který po krásném centru Vacka zamířil hlavou pouze do tyče. Namísto zvýšení skóre následoval trest. Po rohovém kopu Ronec nedostatečně vyrazil míč na hranici malého vápna přesně na kopačky domácího hráče, který důraznou střelou na přední tyč vyrovnal. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1. Druhý poločas se nesl ve znamení soubojů ve středu hřiště a hráči divákům moc herního fotbalu nedopřáli. Přesto jsme se ujali vedení po dalekonosné střele Hrni a byli blízko k cennému vítězství. Bohužel jsme 5min před koncem inkasovali po nedůsledném chování ve vlastním vápně a naši neschopnost odkopnout míč potrestali domácí přesně mířenou střelou zpoza vápna a i druhý poločas a tedy celé utkání skončilo nerozhodným výsledkem.

Milan Šimoníček:

„S výkonem týmu nejsem spokojen. Paradoxně jsme se zalekli rychlého vedení a místo uklidnění jsme byli až příliš zbrklí v útočné fázi a naopak příliš laxní ve fázi obranné. Plusem může být snad to, že jsme domácí po celý zápas nepustili do vyložené šance, nicméně o to víc mě mrzí, že jsme přesto 2x inkasovali. Na druhou stranu ani my jsme si nějaké větší množství brankových příležitostí vypracovat nedokázali a tak můžeme přijmout výsledek proti o rok mladšímu soupeři jako spravedlivý.“