FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 0:0
15.12.2018

V Ďolíčku se diváci branky nedočkali. Slovan remizoval na Bohemians 0:0

PRAHA/LIBEREC - V posledním kole před zimní přestávkou se svěřenci trenéra Hornyáka představili ve vršovickém Ďolíčku proti Klokanům. V mrazivém sobotním odpoledni bylo utkání skoupé na gólové šance. I přes nasazení dvou útočníků do základní sestavy se Slovan bohužel neprosadil. Bohemians své šance také nevyužili a tak utkání skončilo tak, jak začalo, tedy 0:0.
19.kolo, sobota 15.12.2018, 15:00, Ďolíček
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
0:0
(0:0)
Bohemians Praha 1905: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Reiter, Hašek F. (46. Koubek), Jindřišek (C), Hašek M., Vodháněl (90. Vaníček) - Mašek (68. Helal)

Náhradníci: Valeš - Záviška, Nečas, Koubek, Helal, Vondra, Vaníček

FC Slovan Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Malinský, Breite (C), Oscar, Aarons (90. Fukala) - Oršula (76. Nešický), Pázler (67. Mashike)

Náhradníci: Hladký - Mashike, Mara, Fukala, Vrabec, Nešický, Vuklišević

Branky: žádné

Žluté karty: 37. Hašek M., 72. Krch - 32. Breite, 51. Koscelník, 63. Oscar

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Pfeifer

Diváci: 3041

V tomto utkání vyšel Slovanu úvod zápasu o mnoho lépe než proti Teplicím a Opavě. Hned v 5. minutě centroval z pravé strany Malinský na hlavu volného Filipa Oršuly na malém vápně. Jeho hlavičku vytáhl v podstatě z brankové čáry brankář Fryšták. Bohemka zahrozila po třinácti minutách hry, kdy Reiter přihrál míč pod sebe na Martina Haška. S jeho pokusem ze střední vzdálenosti si Nguyen poradil bez větších potíží. Nebezpečně vyhlížející Haškovu střelu zblokoval na poslední chvíli skluzující Oscar.

Dlouho se na hřišti nic výrazného nedělo, až ve 32. minutě neudržel své nervy na uzdě kapitán Breite a za protesty směrem k rozhodčímu si vysloužil žlutou kartu. Vzápětí byl faulován brankář Nguyen a emoce se stupňovaly dále. O chvíli později mířil Aarons z brankové čáry jen do boční sítě. Jak se celý poločas skoro nic nedělo, tak mohl z ničeho nic udeřit Malinský. V nastavení první půle napřáhl za vápnem a tvrdou ránu zastavilo až břevno! Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Zkraje druhého poločasu pálil pod břevno Martin Hašek. Filip Nguyen jeho ránu vytěsnil na rohový kop. O pár okamžiků později vystrašil Nguyena pomalou malou domů Mikula. Brankář Slovanu tuto situaci na poslední chvíli vyřešil odkopem. Zeleno-bílí na Liberec po přestávce vlétli a Slovan se nemohl dostat do zápasu. Maškův přímý volný kop z poměrně dobré pozice skončil v 64. minutě nad brankou Nguyena. Až po dvaceti minutách druhé půle se Slovan dostal k zakončení. Malinského tečovaný pokus však příliš nebezpečný nebyl.

Střílený centr Vodháněla ze 70. minuty doletěl až ke Nguyenovi. V 77. minutě se mohl prosadit Karafiát. Fryštáka už překonal, ale před prázdnou bránou trefil míč Koscelníka a byl máván i pískán ofsajd. O pět minut později se uvolnil Yusuf Helal přes Oscara a vystřelil na přední tyč. Nguyen střelu kryl. Na druhé straně dal Malinský své střele opačnou rotaci, takže míč skončil někde u rohového praporku. Ke konci zápasu začal být aktivnější Slovan. Gólová šance tomu ale chyběla. Ani Bohemka se už do ničeho nedostala a tak jsme se v tomto utkání branky nedočkali.

Martin Hašek (Bohemians Praha 1905): Výkon našeho týmu zapadl do toho podzimu. Vzhledem k našemu stavu útočníků jsme nastoupili bez klasického útočníka v rozestavení 4-1-5-0, Mašek je pro mě ofenzivní záložník. Nastoupili jsme s nějakým plánem, ale něco jiného je to zahrát na tréninku a pod tlakem v zápase. I když to bylo v poli vyrovnané, dopředu jsme nebyli vůbec nebezpeční a moc toho od nás k vidění nebylo. Liberec byl v první půli nebezpečnější než my. Nejdřív nám Fryšták chytil vyloženou šanci a pak střelu z dálky zastavilo břevno. Druhý poločas jsme už začali být nebezpečnější, začali jsme mít takovou transparentní převahu. Ale nevedlo to ke gólovým šancím. Bylo to takové úporné, nebylo tam nic, co by pohladilo fajnšmekry, jen práce. Nakonec jsme ještě mohli po standardce inkasovat. Mohli jsme zápas prohrát, což by zapadlo do kontextu podzimu. Takže tohle beru jako světýlko, že by se to třeba na jaře mohlo otočit. Já mužstvu věřím, ale nepopírám, že nebude potřeba trochu posílit.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): V zápase jsme byli v prvním poločase dominantnější, hlavně co se týče kombinační hry. Paradoxně jsme si vyloženější gólové šance vytvořili až ve druhém poločase, kdy například Koscelník zabránil omylem našemu gólu. Kdyby Aarons lépe trefil lob, mohli jsme i vyhrát. Bohemka byla ve druhém poločase aktivnější, s čímž jsme počítali a začala nás tlačit. Bohužel i v tomto zápase se potvrdilo, že nám chybí koncový hráč, který by dokázal rozhodnout podobný remízový zápas. V zimě na tom budeme určitě pracovat. Výsledek není uspokojivý. Na druhou stranu bod z venku se vždy počítá.