FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Opava 1:2
10.12.2018

V posledním domácím zápasu letošního roku Slovan nestačil na Opavu, prohrál 1:2

Šimon Knopp
Liberec - V 18. kole FORTUNA:LIGY se utkal Slovan na domácím stadionu proti Opavě. Naposledy se tyto týmy ve čtvrtém kole rozloučily nerozhodně 1:1. I tentokrát to vypadalo, že výsledek bude stejný, ovšem poté přišlo vyloučení Ševčíka a šest minut před koncem se prosadil Simerský. Domácí Slovan na branku Opavy nedokázal odpovědět a prohrál 1:2.
18.kolo, pondělí 10.12.2018, 18:00, U Nisy
1:2
(1:1)
Slezský FC OpavaSlezský FC Opava
FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Mara - Potočný, Breite (C), Oscar (79. Oršula), Malinský (64. Mashike) - Ševčík - Pázler (56. Aarons)

Náhradníci: Hladký - Vuklišević, Fukala, Nešický, Oršula, Mashike, Aarons

Slezský FC Opava: Fendrich - Kuzmanović (C), Simerský, Svozil, Židek - Schaffartzik, Řezníček (81. Jursa) - Kayamba, Janetzký, Zapalač (90. Freit) - Juřena (85. Jurečka)

Náhradníci: Vyklický - Freit, Helebrand, Jurečka, Jursa, Radić

Branky: 15. Potočný - 7. Janetzký, 84. Simerský

Žluté karty: 51. Potočný, 59. Ševčík - 65. Janetzký

Červené karty: 80. Ševčík

Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Ratajová

Diváci: 1958

Před výkopem zápasu ještě pogratuloval ředitel klubu pan Kleibl našemu kapitánovi Radimu Breitemu ke stému utkání v první lize. Do utkání vstoupil aktivněji Slovan, ale hned z první útočné akce udeřila Opava. Po centru ze strany se hlavou prosadil Jakub Janetzký. Ve 14. minutě se po faulu na Oscara kopal volný přímý kop. Roman Potočný skvěle zakroutil míč na stranu gólmana a od tyče se balón odrazil do branky.

Slovanu gólová trefa pomohla a začal být více aktivní. Nejprve z dálky střílel Breite, potom ho napodobil Potočný, bohužel ani jedna ze střel nenašla cíl. Ve 27. minutě přenechal Ševčík míč na nabíhajícího Breiteho, kapitán se odhodlal ke střele a brankář Fendrich střelu dokázal jenom vyrazit. Před koncem poločasu nastaly ve vápně hostí dvě situace, po kterých se domácí dožadovali penalty. Nejprve upadl Malinský a poté hráči reklamovali ruku. Ale ani v jednom případě se penaltový kop nepískal. Závěr půle žádnou další šanci nenabídl, i proto odcházeli hráči do kabin za nerozhodného stavu.

K první střele ve druhém poločasu se odhodlal Ševčík. Přetažený centr skončil až u jeho kopaček, ovšem z úhlu prudkou ranou trefil jen bránícího Židka. Po rohovém kopu Opavy se k hlavičce dostal Židek, Nguyen bez problémů kryl. Po dvou libereckých střídáních se Slovan dostal do déle trvajícího tlaku, přesto si výraznější šanci nevypracoval. Opava spíše vyčkávala na brejkové situace.

Slezané využívali vysoké hráče a při standardních situacích hrozili ze vzduchu. Zapalač po jedné ze šancí hlavičkoval těsně nad branku. Závěr zápasu byl dramatický, protože Ševčík byl po jednom z faulů vyloučen. A po rohovém kopu z 85. minuty bylo ještě hůř. Míč se odrazil k Dominikovi Simerskému, ten nezaváhal a z blízkosti překonal Nguyena. Slovan se snažil ještě s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale větší tlak si nevytvořil, až na zblokovanou střelu Potočného. Tudíž v posledním domácím zápase letošního roku prohrál Slovan s Opavou 1:2.

Ivan Kopecký (SFC Opava): Podali jsme velmi bojovný výkon, všichni hráči k tomu přistoupili tak, jak jsme si řekli. Bylo to těžké utkání, i přesto jsme se odrazili od herního výkonu se Spartou a se Slávií. Potkaly nás menší problémy, že nemohl nastoupit Zavadil, Smola a včera se zranil i Hrabina. Proto si toho hodně cením, ti kluci, kteří dnes nastoupili, to zvládli a prokázali svoji kvalitu. To, co se nám nedařilo proti přažským S, se dnes povedlo. Měli jsme po rohovém kopu štěstí a z odraženého míče jsme vstřelili branku. Jsou to pro nás cenné body, čeká nás ještě utkání s Bohemians, kde budeme chtít potvrdit dnešní výkon.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Mrzí mě velmi dnešní výkon i výsledek. Bohužel jsme nevstoupili do zápasu ideálně, na úvod jsme udělali chybu při rozehrávce a soupeř nás hned potrestal. Ani v jednom z poločasů se nám nepodařilo vytvořit souvislý tlak. Soupeř takticky využil čas a rozkouskoval hru, pět až deset minut byly prostoje. Místo toho, abychom na konci zvýšili tlak, tak přišlo vyloučení Ševčíka. Na závěr jsme ještě obdrželi gól po individuální chybě, kde soupeřův hráč dorazil míč do branky. Bohužel se nám ke konci roku nakupila zranění, vypadli nám hned čtyři klíčoví hráči, což se projevilo i v sestavě. Museli jsme trochu improvizovat, to se projevilo i na hře. Omlouvám se fanouškům, jsme zvyklí doma hrát silnou a nátlakovou hru, ale dnes bylo hodně průměrných výkonů, chtěli jsme se rozloučit vítězstvím.