FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - FC Metalist 0:1
24.01.2022

V přípravném utkání jsme podlehli týmu FC Metalist Charkov 0:1

Ondřej Marko
Lara / Liberec - V rámci tureckého soustředění sehrál Slovan další z přípravných utkání. Tentokrát se utkal s ukrajinským týmem FC Metalist Charkov. V utkání bylo k vidění pár velmi zajímavých příležitostí, nicméně žádnou z nich se nám dnes nepodařilo proměnit. V 80. minutě vstřelil jedinou branku zápasu kolumbijský útočník Riascos, prohráli jsme tak 0:1.
Turecko, pondělí 24.1.2022, 13:00
0:1
(0:0)
FC Metalist CharkovFC Metalist Charkov
FC Slovan Liberec: Vliegen - Fukala (61. Tupta), Chaluš, Plechatý (46. Purzitidis), Mikula (71. Gembický) - Gebre Selassie, Tiehi - Koscelník (46. Mészáros), Stoch (61. Michal), Matoušek (61. Frýdek) - Rondić (46. Rabušic)
FC Metalist Charkov: Rybka - dos Santos, Sarapiy, Porokh, Romanyuk - Tankovskiy, Demchenko - Pidlepenets - Ryazantsev, Peixoto, Harris

Branky: 80. Riascos

První šanci utkání jsme mohli vidět v 5. minutě. Po prokombinování do šestnáctky prostrčil míč Gebre Selassie dobře na Matouška, který následně zakončil. Bohužel však trefil pouze brankáře. Velmi zajímavou šanci si vytvořil náš ukrajinský soupeř, kdy se po průnikové přihrávce dostal jeden z jeho hráčů do úniku. Kličkou si obešel obránce a poté vystřelil na bližší tyč. Vliegen ovšem předvedl dobrý zákrok a jeho pokus zneškodnil. Po přihrávce Matouška vystřelil zpoza šestnáctky Stoch, se svou ránou ale mířil příliš vysoko nad bránu.

Ve 35. minutě se z pravé strany rozeběhl s míčem Matoušek, jenž následně přihrál do vápna. Tam už nabíhal Rondić, avšak na balon v zajímavé pozici nedosáhl. Bosenský útočník stál i na konci další akce. Tentokrát jsme útočili z levé strany, kde vyslal Plechatý dopředu Stocha. Ten poté dobře prostrčil míč právě na Rondiće, který ovšem mířil příliš daleko od vzdálenější tyče. Do konce poločasu si už žádný celek výraznější šanci nevypracoval, skončil tedy 0:0.

Naše první zajímavější šance v druhé půli nastala po standardní situaci. Její exekuce se ujal Stoch a po signálu vystřelil Mészáros. Jeho střela ovšem cíle nedosáhla. Po velmi dobré přihrávce vyběhl na Vliegena v 62. minutě sám ukrajinský útočník. Z levé strany a velmi ostrého úhlu následně zakončil, avšak náš brankář předvedl výborný zákrok a míč vyrazil. Zajímavý pokus předvedl Chaluš, když zakončoval z voleje po centru Rabušice. Bohužel však trefil pouze gólmana.

V 80. minutě završili Ukrajinci své útočné snahy vstřelenou brankou. Po přihrávce za obranu se míče zmocnil Brayan Riascos, který už z pravé strany poslal míč do sítě. Po inkasované brance se náš tým ještě hnal za vyrovnáním, nicméně prosadit se nedokázal. Slovan tak v přípravném utkání prohrál 0:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že dnes jsme se setkali s asi nejkvalitnějším soupeřem. Řekl bych, že i přesto náš výkon snesl určité měřítko. Utkání bylo vyrovnané, soupeř měl v první půli jednu šanci, to my také. V druhé části to bylo podobné. Řekl bych, že postupem času jsme byli v utkání lepší. Finální fáze ovšem dnes nebyla naší silnou stránkou. A v momentě, kdy se mohlo zdát, že začínáme mít převahu a dostáváme utkání herně pod kontrolu, tak jsme dostali lacinou branku, z ojedinělé akce, díky míči za obranu. Mrzí mě to, ale na druhou stranu to snad dnes přežili všichni ve zdraví. Absolvovali jsme velmi kvalitní prověrku a náš výkon nějaká měřítka snesl. Akorát pro nás dnes nebyl příznivý výsledek.“