FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 0:4
01.12.2018

Vítězná tečka za podzimem. Juniorka veze z Budějovic výhru 4:0

Redakce
České Budějovice - V sobotu od 13 hodin čekal naše juniory poslední zápas podzimní části sezony. Slovan se představil na hřišti Českých Budějovic, proti nimž měl možnost potvrdit své místo mezi prvními třemi týmy tabulky. A to se také podařilo.
17.kolo, neděle 2.12.2018, 13:00
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
0:4
(0:0)
SK Dynamo Č. Budějovice: Oliva – Ardamica (46. Červený), Tomášek, Lindák, Pařízek, Tomek (C), Matoušek, Zachař, Míka (74. Sypal), Krejčí, Rauscher (61. Jiran).
FC Slovan Liberec: Hnízdil – Každá, Blažek (82. Kratochvíl), Vuklišević, Lábek (78. Gabko) - Lehoczki (82. Mečíř), Vrabec (C), Nešický - Petr (82. Elbel), Mashike, Gembický (66. Drahoš).
Branky: 49. Mashike, 59. Petr, 63. Lehoczki, 90. Kratochvíl. Rozhodčí: Houdek – Kožár, Kubec. ŽK: Míka - Lehoczki, Blažek.

Přestože Slovan vstupoval do utkání jako favorit, v úvodu měli navrch hráči domácího celku. Českým Budějovicím se ovšem nedařilo překonat pozornou defenzivu Slovanu, Hnízdil tak nemusel zasahovat. Postupem času začal otěže utkání přebírat náš tým, který však rovněž nedokázal vážněji ohrozit brankáře Olivu.

V závěru první půle vrcholil tlak juniorky, která zavřela soupeře na vlastní polovině, nicméně nejnebezpečnější střela letěla v 41. minutě těsně mimo domácí bránu. Jeden z hráčů Slovanu následně pálil také v nastaveném čase, tentokrát se ale zaskvěl Oliva, do kabiny se tak šlo za stavu 0:0.

Zato po změně stran se skóre měnilo už po čtyřech minutách. Na konci povedené akce byl Elvis Mashike Sukisa, který propálil brankáře Českých Budějovic a zařídil svému týmu vedení. Naše juniorka měla i nadále více ze hry, což o deset minut později vyvrcholilo druhým gólem. Tentokrát se k zakončení dostal Petr Petr, který se z dobré pozice nemýlil.

Dvoubrankové vedení zůstalo na skóre pouze čtyři minuty. Vzápětí se trefil také Ondřej Lehoczki a za stavu 3:0 pro Slovan už bylo v podstatě rozhodnuto. Jihočechům se nedařilo s výsledkem nic udělat, hra byla navíc kouskována střídáními. Stav tak zůstával neměnný až do samotného závěru.

Tehdy přišla ještě poslední kosmetická úprava. Definitivní tečku za posledním podzimním zápasem udělal Vít Kratochvíl, který v poslední minutě překonal po rohu Olivu a pečetil na konečných 4:0. Slovan si tak zároveň pojistil, že přezimuje na třetím místě.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): V úvodu prvního poločasu jsme způsobili několik zbytečných standardních situací a naše hra nebyla ideální. Po dvaceti minutách jsme se začali dostávat do hry a vytvářeli jsme si i dobré šance. Ty jsme však nedokázali využít. Druhou půli už jsme začali mnohem lépe a dali jsme tři góly, kterými jsme zápas rozhodli. Ke konci jsme ještě po rohovém kopu zvýšili na konečných 4:0.