FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 1:0
19.09.2013

Vyrovnané utkání juniorky rozhodla jediná branka, kterou zařídil Frimmel

Liberec - V 11. kole Juniorské ligy přijel pod Ještěd celek z Olomouce. Průběh utkání byl nesmírně vyrovnaný a moc šancí nenabízel. O třech bodech pro náš tým nakonec rozhodl jediný gól, o který se postaral Denis Frimmel. Juniorka tak po třech nevýrazných výsledcích konečně zabrala a zvítězila.
11.kolo, čtvrtek 19.9.2013, 13:00, Městský stadion
1:0
(0:0)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc
FC Slovan Liberec: Kolář – Kastelovič, Novotný, Lukes, Beníšek (C) – Soungole, Dydowicz (90. Bouška) – Kaiser, Frimmel (77. Ondráček), Jánošík – Káva (85. Řehák).
SK Sigma Olomouc: Neuer – Vavřík (C), Kotouč, Weinlich (46. Holub), Kováč (63. Hýbl) – Hladík (60. Ševčík), Nešický, Stříž, Langer, Fišer (46. Žák), Schmidt (46. Texl).
Branky: 59. Frimmel. ŽK: 0:2 (54. Nešický, 82. Hýbl). Rozhodčí: Kubr – Kříž, Martínek.
Diváci: 60

Oba týmy vstoupily do utkání s respektem a podle toho také vypadal obraz hry. Vyrovnaná partie se hrála po celý první poločas a k vidění bylo jen minimum příležitostí.

Tu vůbec první si dokázala připravit naše juniorka. Káva vybídl ke skórování Kaisera, který byl ale na hranici šestnáctky zablokován. Olomoučtí si svoji první příležitost schovali na závěr poločasu. Tři minuty před odchodem do šaten, mohl hosty poslat do vedení hlavičkující Langer, kterého však pohotovým zásahem vychytal gólman Kolář.

Hned po změně stran bylo pro brankou Sigmu “pořádné dusno“ po jednom z rohových kopů. Jenže balon nikdo v modrém dresu dotlačit za záda brankáře Neuera nedokázal. Oba týmy pak pokračovaly v řadě nepřesností a u míče se takřka pravidelně střídaly.

Až v 59. minutě tak přišel rozhodující moment, který rozhodl. Olomoucká defenziva si na pravé straně příliš nerozuměla, dobře napadající Kaiser toho využil, balon sebral a následně přihrál úplně osamocenému Denisu Frimmelovi, který už se zakončením do prázdné branky neměl větší problémy – 1:0.

Hosté poté dlouho hledali, jak vyzrát na naši defenzivu, která ale působila sebejistě a neprostupně. Sigma se ale přeci jen své poslední šance ještě dočkala. Jedenáct minut před koncem měl vyrovnání na kopačce Stříž, jenž dostal ideální přihrávku do vápna. V jasné pozici ale selhal a branku trestuhodně přestřelil.

Definitivní razítko pod libereckými třemi body mohl v 89. minutě udělat dobře hrající mladíček Kaiser, který jinak nastupuje za U19. Zřejmě nejpohlednější akci utkání ale zužitkovat nedokázal, i proto, že velmi dobrý zákrok předvedl olomoucký gólman.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „Kluci i přes řadu nepřesností bojovali a chtěli vyhrát. Špatně jsme řešili finální fázi, zbytečně ztráceli balony. Navíc jsme museli nastoupit v trochu obměněné sestavě a z některých nově obsazených postů jsme měli respekt. Vypůjčení hráči z dorostu ale nezklamali a předvedli slušný výkon, což nás může jen těšit.”