FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Teplice B 3:4
17.04.2022

Z 3:0 na 3:4. Béčko přišlo o komfortní vedení, Teplice otočily duel v nastavení

Liberec – Béčko mělo v utkání s Teplicemi pohodlný třígólový náskok, ještě do konce poločasu ale dvakrát inkasovalo a po pauze dovolilo Sklářům obrat. Nevídaná otočka nakonec skončila vítězstvím hostů 4:3.
21.kolo, neděle 17.4.2022, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
3:4
(3:2)
FK Teplice BFK Teplice B
FC Slovan Liberec B: Pešl – Doumbia (75. Vyčítal), Faško, Winkler, Alijagič, Šulc, Polyák, Kytka (78. Juzvak), Kranthove, Horňáček, Tupta
FK Teplice B: Grümann – Hora, Ljevakovič, Nsunzu (58. Sinu), Hadinec (61. Chaloupek), Vachoušek, Hural, Lukáš, Elmaghrabi, Bulmaga, Procházka (80. Hossam Mohamed)
Branky: 8. Faško, 14. Hora (vla.), 35. Tupta – 37. Vachoušek, 38. Bulmaga, 71. Procházka, 90+2. Hora. Rozhodčí: Hodek – Langmajer, Kříž. ŽK: 55. Hora, 70. Procházka, 89. Sinu.

První kapitolu zápasu napsal v osmé minutě Alijagič, který narýsoval parádní křižný centr na Michala Faška od pravé postranní čáry. Zkušený středopolař zakončil akci neomylně. Slovan vedl 1:0, zanedlouho bylo navíc na Městském stadionu ještě veseleji.

Další rychlý brejk našeho mužstva ve 14. minutě skončil vlastní brankou Jakuba Hory, který si srazil míč po souboji v šestnáctce do brány. Centr opět přišel z pravé strany a opět se zakončení – i když tentokrát nechtěné – konalo u zadní tyče.

Naše mužstvo trestalo zaváhání v defenzivně Sklářů efektivně, po 35 minutách hry skvěle zpracoval Ľubomír Tupta dalekonosný pas, zbavil se obránce a v samostatném úniku tváří v tvář Grümanovi zakončil přesně. Modrobílí vedli už 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měla konat zápletka vystřižená jako z hororu.

Jenže opak byl pravdou, už o dvě minuty později našel pěkným pasem Procházka ve vápně uvolňujícího se Matyáše Vachouška, který ranou z první propálil Pešla. Varování nebylo pro Slovan dostatečné, za minutu se skóre měnilo znovu. Po rychlé akci, při níž Pešl vyrazil ze své standardní pozice proti balonu, dostal před poloprázdnou branku míč Vica Bulgam a nadvakrát míč dopravil do sítě.

I přes neúspěšnou koncovku úvodní půle naše mužstvo odcházelo do kabin s vedením 3:2. Ofenziva se ale zasekla a častěji tvořily hru Teplice. Po četných standardních situacích se nakonec Skláři dočkali vyrovnání. Po ztrátě míče se u půlící čáry ocitl v rychlém kontru Dominik Procházka, jenž propálil libereckého gólmana. Bylo vyrovnáno.

Pro prostřídání na obou stranách si vytvořil dva náznaky příležitostí Slovan, ale poslední slovo měli hosté. Centrovaný balon z levé strany nejdřív napálil Jakub Hora do tyče, od ní se ale odrazil zpátky ke střelci a Teplice v poslední minutě utkání dokonaly senzační obrat – 3:4.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Předvedli jsme neomluvitelný výkon, co se týče defenzivní týmové součinnosti. Je to blamáž, absolutní výbuch. Pokud mužstvo vede 3:0, nemělo by si takový obrat dovolit a obzvlášť v takovém složení, ve kterém jsme byli my. Teplice byly velmi kvalitní soupeř, už od začátku hrozily. Ještě za stavu 0:0 měly dvě poměrně jasné šance, jež jsme přežili. Paradoxně jsme poté soupeře trestali z prvních náznaků našich akcí, ve 36. minutě jsme se dostali do vedení 3:0. Jevilo se, že nám štěstěna v utkání dává. Dva slepené góly po špatné činnosti celého týmu ale dostaly soupeře do hry, výsledkem toho byl druhý poločas. Do stavu 3:3 jsme měli minimum šancí, až poté jsme si vytvořili dvě příležitosti. Katastrofální defenzivní výkon nás potrestal, v poslední minutě jsme dostali branku na 3:4. Musím zdůraznit, že takový výsledek a takový obrat jsem nezažil. Teplice za vítězstvím šly, jiný tým by se za stavu 0:3 rozložil. Ukázaly se jako velice šikovný, kvalitní celek, který má velkou vůli po vítězství.“