FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 1:1
11.03.2023

Ženy berou bod za remízu s Baníkem 1:1 a zajistily si účast ve skupině o titul

Šimon Knopp
Ostrava/Liberec - Ve 12. kole nejvyšší soutěže žen se představily liberecké fotbalistky na hřišti v Ostravě. Proti Baníku musely dotahovat jednobrankovou ztrátu z prvního poločasu a nakonec dokázaly pouze srovnat na konečných 1:1. Přesto je remíza nemusí tolik mrzet, protože si pojistily účast ve skupině o titul a ztrátu na třetí Slovácko stáhly na pouhé tři body.
12.kolo, sobota 11.3.2023, 13:00
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
1:1
(1:0)
FC Baník Ostrava:

Zelenková - Blahová, Gaurová, Zomberová, Regecová (73. Štěpánová), Vojtková (C), Kotalová (51. Hegrová), Fojtíková, Krupníková, Waltrová, Molková

FC Slovan Liberec:

Pižlová - Huvarová, Černá T., Buryánová, Sováková, Šušolová, Košíková (C), Kantarská, Harvilová (37. Pouvová), Křivská, Šubrtová

Branky: 34. Vojtková Kateřina - 78. Černá Tereza

Žluté karty: 25. Waltrová, 44. Fojtíková, 57. Regecová - 38. Šušolová, 71. Huvarová, 76. Pouvová

Rozhodčí: Jílková - Čampišová, Uhlířová

Diváci: 57

Tým žen do utkání proti Baníku nevstoupil nejlépe. Na malém hřišti a proti silnému větru inkasoval ve 34. minutě z ojedinělého útoku domácích. Trefila se kapitánka Baníku, Kateřina Vojtková, a poslala svůj tým do vedení 1:0. Problémy pro liberecké fotbalistky pokračovaly, když ve 37. minutě musela střídat Michaela Harvilová, na hřišti ji nahradila Šárka Pouvová. Hráčkám Liberce se nedařilo vyrovnat s agresivní a tvrdou hrou soupeře a do kabin odcházely za nepříznivého stavu.

Do druhého poločasu vstupovaly svěřenky trenéra Myslivce s touhou otočit výsledek. I přes výraznou převahu musely čekat na vyrovnávající branku až do 78. minuty, kdy se trefila Tereza Černá. Liberecké fotbalistky se snažily v závěru strhnout vítězství na svoji stranu, ale marně. Se svým soupeřem nakonec remizovaly 1:1.

Fotbalistky A-týmu Slovanu Liberec sice remízou ztratily dva body, přesto se přiblížily třetímu týmu Slovácka, který má už jen tříbodový náskok. Zároveň si pojistily dvě kola před koncem základní části ligy čtvrté místo a účast ve skupině o titul.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Dnes bohužel místo povinného vítězství pouze remíza se soupeřem, kterého jsme měli porazit. Nicméně soupeř využil všechny možnosti k tomu, aby nám body sebral. Jednak se hrálo na velmi malé umělce a soupeř hrál velmi agresivně, někdy až záludně. Zdržoval hru, kouskoval ji. My jsme se s tím nedokázali popasovat, zejména v prvním poločasu, kdy jsme hráli proti silnému větru. Naše kombinace nebyla úplně ideální. Soupeř dal z jediného útoku branku a my jsme trochu znervózněli. Ve druhém poločasu naše převaha byla prakticky drtivá. Měli jsme hodně závarů, ale byla z nich vyprodukována jen jedna branka. S výsledkem nemůžeme být absolutně spokojení, ale za druhý poločas jsme si minimálně remízu zasloužili.“