FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 1:3
19.04.2022

Ženy nezaváhaly ani v Plzni a připisují si další výhru

Utkání 2. kola nadstavby v Plzni se hrálo v duchu přímého souboje o páté místo. Týmy nastoupily do utkání s jasným cílem vyhrát a hráčky si nedaly na hřišti nic zadarmo. Šance byly k vidění na obou stranách, avšak úspěšnější v koncovce byly hostující hráčky Slovanu. Do vedení se dostaly v první půli a krátce po změně stran ho navýšily. Plzni se sice podařilo jedním gólem snížit, ale k vyrovnání je Liberecké nepustily a před koncem si pojistily výhru třetí brankou. Další utkání mají na programu v neděli od 11:00 proti pražské Dukle na domácím hřišti v Chrastavě.
N2, pátek 15.4.2022, 11:00
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
1:3
(0:1)
FC Slovan Liberec: Pižlová Ivana – Černá Veronika [K], Košíková Kristína, Sováková Nela, Brázdová Šárka (89. Moťovská Michaela)- Šušolová Valentina, Buryánová Aneta (74. Pouvová Šárka), Kantarská Ivana - Dlouhá Karolína, Dinh Thanhová Kim (66. Bohatová Marie), Antalová Lucia
Góly: 56. Pavlíčková Jaroslava - 26. Dlouhá Karolína, 47. Dlouhá Karolína, 86. Antalová Lucia

VIDEOZÁZNAM Z UTKÁNÍ:

Hodnocení hlavního trenéra Šislera:

"Do Plzně jsme jeli s tím, že chceme Viktoriánky konečně porazit. V základní části byly obě utkání vyrovnané, ale získali jsme pouze jeden bod. Příprava na utkání nebyla vůbec optimální, kvůli malému počtu hráček, které jsme měli k dispozici z reprezentačních a zdravotních důvodů. Opět to byl zápas plný soubojů, od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Po pěkné kombinaci jsme vstřelili krásný gól. Hned zkraje druhého poločasu jsme využili chybu plzeňské obrany, kdy jsme šli ve dvou sami na brankářku, což jsme využili k dvoubrankovému vedení. Od té chvíle ale začala být Plzeň aktivnější, hodně byla v té době vidět střídající reprezentantka Mrázová, která nám dělala uprostřed hřiště problémy a my jsme nebyli schopni udržet míč déle na svých kopačkách. Po snížení na 1:2 jsme se chvíli báli o výsledek, ale vyšel nám jeden brejk, kterým jsme potvrdili důležité vítězství. Za výkon musím holky pochválit, všechny si sáhli na dno svých sil, bylo to velmi náročné utkání. Jsem rád, že jsme to zvládli herně i výsledkově."