FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 3:0
19.11.2022

Jasná výhra. Slovaňačky přehrály Duklu 3:0, rozhodly už v úvodu

Liberec – Poklidné vítězství. I tak by se dalo shrnout utkání žen s pražskou Duklou, v němž náš celek vedl po sedmnácti minutách hry už o dvě branky. Po trefě Košíkové dvakrát pálila také Buryánová, a Slovaňačky tak dál figurují na čtvrté příčce tabulky za vedoucím trojlístkem Slavia, Sparta a Slovácko.
11.kolo, sobota 19.11.2022, 11:00
3:0
(2:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Pižlová – Huvarová, Černá, Buryánová, Dinh Thanhová (70. Antalová), Sováková, Šušolová, Košíková, Kantarská (82. Harvilová), Bužková, Pouvová (70. Mastníková)
FK Dukla Praha: Kubíková – Dudová, Skálová, Holečková (66. Pfeiferová), Vojáčková, Hrobská (85. Klomínková), Pražienkova, Kavalová (31. Ajazi), Prošková, Beránková (85. Kaletová), Dvorská
Branky: 3. Košíková, 16. Buryánová, 88. Buryánová. Rozhodčí: Hrušková - Kánská, Kovářová. ŽK: 8. Dvorská, 57. Prošková. Diváci: 48.

Slovan vstupoval do 11. kola v pozici favorita, kterou potvrdil už v úvodu střetnutí. Po třech minutách hry se prosadila kapitánka Kristýna Košíková, po čtvrt hodině hry přidala druhou branku Aneta Buryánová.

Stejná hráčka pak v závěru vítězství pečetila ještě svou druhou trefou, náskok ovšem mohl být ještě vyšší. Spousta šancí zůstala nevyužita, v dobrém světle se ukázala také hostující gólmanka Valerie Kubíková, která řadu střel pochytala.

Náš tým tedy dál figuruje na čtvrté příčce tabulky s pětibodovým náskokem na pátou plzeňskou Viktorii. V posledním ligovém utkání tohoto kalendářního roku bude Slovan hostit v pátek 2. prosince od 16:30 dominantní pražskou Slavii, jež doposud neztratila ani bod a inkasovala pouze třikrát, ale jednou právě z kopaček Slovaňaček. Přijďte holky podpořit, hraje se v UMT Doubí.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Zcela zasloužené vítězství. Po dobrém výkonu jsme soupeře prakticky po celý zápas nepustili do vážnější akce, my jsme naopak na druhé straně o osudu zápasu rozhodli do 17. minuty. Byli jsme střelecky produktivní a výsledek mohl být i daleko vyšší, ale buď jsme neproměnili jasné šance, nebo nás vychytala dobře chytající brankářka soupeře. Holkám bych chtěl poděkovat za přístup a za to, že jsme zvládli další utkání. V posledním domácím duelu se pokusíme o malý zázrak proti pražské Slavii, abychom dali razítko dobrému půlroku, který máme za sebou.“