FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Bohemians 1905 B 3:1
14.12.2022

V souboji B-týmů porazil Slovan v přípravném utkání Bohemians 3:1

Turnov/Liberec - Rezerva Slovanu, která v tomto týdnu stále trénuje, sehrála ve středu dopoledne přípravné utkání na umělém povrchu v Turnově. V posledním utkání tohoto kalendářního roku byl soupeřem celek Bohemians B, který po podzimní části vede tabulku ČFL skupiny A. Za naše mužstvo se dvakrát prosadil Tadeáš Šolc a jednu branku si připsal teprve sedmnáctiletý Filip Papoušek, syn bývalého hráče Slovanu a současného trenéra Petra Papouška.
Příp., středa 14.12.2022, 10:00, UMT Turnov
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
3:1
(2:0)
Bohemians Praha 1905 BBohemians Praha 1905 B
FC Slovan Liberec B: Novák - Winkler, Horňáček, Kranthove, Daněk - Kočka - Lupoměský, Málek, Papoušek, Šolc - Hadaščok

Náhradníci: Gábor, Machotka, Čechovič, Holub, Butsko

Branky: 2x Šolc, Papoušek

Josef Petřík ml. (FC Slovan Liberec B): Vzhledem k počasí se hrálo velice slušné utkání. Zejména první poločas měl velmi dobré tempo. Ujali jsme se vedení díky krásné střele Filipa Papouška do šibenice z přibližně 22 metrů. Diktovali jsme tempo hry, přidali druhou branku a vytvořili si další gólové příležitosti. S prvním poločasem jsme tak byli spokojeni. Ve druhé půli tempo hry opadlo. Prostřídali jsme pět hráčů a do zápasu poslali zejména dorostence, kteří v B-týmu ještě nehráli. Určitá nesehranost měla vliv na náš výkon. Bohemians měli na střídání pouze jednoho hráče, i z toho důvodu nebylo tempo ve druhém poločase tak vysoké. Po rychle rozehrané standardní situaci jsme inkasovali gól také střelou do šibenice, díky které bylo mužstvo ke konci nervózní a ztrácelo balóny. V závěru se nám však podařilo vstřelit gól na 3:1 a rozhodnout utkání v náš prospěch.