FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice B - Slovan B 2:2
04.09.2021

B-tým remizoval s Teplicemi 2:2, oba góly vstřelil Matoušek

Teplice/Liberec – Velké množství šancí, dvě penalty a celkem čtyři góly. Béčko Slovanu remizovalo s rezervou Teplic 2:2, oba týmy byly posíleny o hráče z hlavních týmů, oba góly našeho mužstva vstřelil záložník Jan Matoušek.
6.kolo, sobota 4.9.2021, 11:00
FK Teplice B FK Teplice B
2:2
(0:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Teplice B: Němeček – Hora, Ljevakovič, Vobecký, Trubač, Fortelný (83. Vachoušek), Vondrášek (77. Procházka), Hasil, Rezek (83. Lukáš), Čítek, Kodad
FC Slovan Liberec B: Vliegen – Lehoczki, Bína, Yuzvak (72. Valenta), Matoušek, Diamé (60. Kazda), Michal, Polyák (C) (86. Málek), Tupta, Gembický, Kranthove
Branky: 67. Vobecký (pen.), 49. Hasil - 53. Matoušek (pen.), 81. Matoušek. Rozhodčí: Opočenský – Fišer, Maiello. ŽK: 49. Hasil, 57. Vobecký, 59. Vondrášek, 90. Čítek – 54. Matoušek, 66. Bína, 69. Lehoczki. Diváci: 78.

Slovan vstoupil do duelu s Teplicemi aktivně. Četné šance ovšem kýžené vedení nepřinesly, v první půli branka nepadla. Do největších šancí našeho celku se prodrali Diamé s Tuptou, góly začaly padat ale až po přestávce. A jako první se prosadili naopak domácí.

Karel Hasil využil teplické standardní situace, které předcházel sporný souboj uvnitř šestnáctky. Zákrok na Justena Kranthoveho se sudí rozhodl neposoudil jako faul. Odpověď přišla už za čtyři minuty, po ruce v pokutovém území se ujal míče při penaltě Jan Matoušek. Bylo vyrovnáno.

Řadu žlutých karet uzavřel Marek Bína v 66. minutě, po jehož zákroku ve vápně byla nařízena druhá penalta v utkání. Ani tentokrát se střelec nemýlil, Marek Vobecký vystřelil Teplickým vedení zpět. Slovan chtěl na inkasovanou branku reagovat a povedlo se mu vyrovnat.

V 80. minutě se po akci, která začala autovým vhazováním u poloviny hřiště, skóroval Jan Matoušek. Svým druhým gólem v utkání stanovil finální skóre, Slovan remizoval s Teplicemi 2:2. Po šesti odehraných kolech patří našemu mužstvu poslední příčka tabulky skupiny B ČFL. Příště, 12. září (10:30), bude doma tým trenéra Petra Myslivce hostit Brozany.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Obě mužstva nastoupila posílena o hráče A-týmů a na hře to bylo znát. Šlo o kvalitní, fyzicky náročné utkání s hodně šancemi na obou stranách. Do utkání jsme vstoupili hodně aktivně, vypracovali jsme si šance, ale soupeř nás trochu přibrzdil zahráváním standardních situací a rohů. Ze hry si ovšem prakticky šance nevytvářel, na druhé straně své příležitosti nevyužili Diamé a Tupta. Mohli jsme být jen smutní, že jsme nevyhráli první půli. Po přestávce děj ovlivnily některé situace, úvodní branku jsme inkasovali po standardní situaci, kdy byl faulován náš stoper Justen Kranthove. Rozhodčí branku uznal. Hráči se nenechali rozhodit a brzo jsme odpověděli. Po krásné akci jsme kopali roh, jeden z hráčů Teplic zahrál rukou a Jan Matoušek proměnil penaltu, což nás dostalo do sedla. Nicméně sudí po sporném souboji Bíny s útočníkem nařídil pokutový kop i na druhé straně, opět jsme prohrávali. Síla mužstva se ukázala, zabrali jsme a srovnali jsme krásnou druhou brankou Matouška. Za přístup, práci, bojovnost a chuť jsme si bod určitě zasloužili, jen škoda, že jsme neproměnili šance během první půle, mohlo to být veselejší. Nejvýraznějšími postavami byli dvougólový Matoušek a brankář Vliegen, který nás v klíčových chvílích výrazně podržel. Za předvedenou hru si každopádně pochvalu zaslouží všichni.“