FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Nový Bydžov - Slovan B 0:2
17.04.2023

Béčko bere další tři body, po gólech Lupoměského a Lexy porazilo Nový Bydžov

Nový Bydžov/Liberec – Spousta nevyužitých gólových příležitostí, ale i tak další vítězství. Rezerva Slovanu uspěla na půdě Nového Bydžova 2:0, gólově se prosadili Petr Lupoměský a Milan Lexa. Naše mužstvo drží na čele tabulky Divize C třináctibodový náskok, pronásledovatelé mají ovšem utkání k dobru.
22.kolo, neděle 16.4.2023, 16:30
RMSK RMSK "Cidlina" Nový Bydžov
0:2
(0:1)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov: Strýhal – Bekera, Trejbal (46. Marek), Zvěřina, Štajer, Mokošín, Vincour (69. Špinka), Holec (78. Pokorný), Drobný, Novák, Blažek
FC Slovan Liberec B: Pešl – Michal, Lehoczki, Govaers – Winkler (56. Juzvak), Lexa (90+1. Horňáček), Varfolomejev, Polyák, Lupoměský (75. Daněk) – Hadaščok (90+1. Valenta), Hudák
Branky: 31. Lupoměský, 90+1. Lexa. Rozhodčí: Gerhardt – Beneš J., Beneš A. ŽK: 60. Blažek 67. Bekera – 78. Juzvak, 84. Daněk. ČK: 90+3. Novák (DVK). Diváci: 253.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Do utkání jsme dobře vstoupili, do čtrnácté minuty jsme měli čtyři obrovské gólové příležitosti, bohužel jsme je neproměnili. Jak to bývá, postupem času se začala hra vyrovnávat. Ztratili jsme nějaké jednoduché balony, nedobrali jsme druhé míče a soupeř se trochu osmělil, měl centry, závary, střely z dálky... Panovala nervozita a z naší strany lehce opadlo tempo hry. Do zápasu jsme se vrátili ještě v první půli, dali jsme zasloužený gól na 1:0. Dohráli jsme poločas. Druhá půle byla v naší režii, drželi jsme balon, během zápasu jsme nastřelili ještě dvě tyče a jedno břevno. Měli jsme opravdu velké množství nevyužitých šancí, což se nám mohlo vymstít. I když soupeř neměl žádnou stoprocentní šanci, hrála se spoustu rohů a byl k vidění spoustu centrů, jeden propadný nebo tečovaný míč by mohl být komplikací. Jsem rád, že to kluci zvládli, druhý gól jsme přidali až v 90. minutě, ale vítězství je zasloužené.“