FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Česká Lípa - Slovan B 1:4
24.07.2021

Béčko otočilo generálku s Českou Lípou v poslední třetině duelu

Redakce
Česká Lípa/Liberec – Duel dvou tváří. Slovan svedl s českolipským Arsenalem vyrovnanou bitvu, po trefě soupeře z patnácté ovšem prohrával. Zvrat přišel až v závěrečné třetině duelu, kdy naše mužstvo nasázelo čtyři branky a generálku na novou sezonu ČFL nakonec vyhrálo. Dvakrát skóroval Csáno, trefil se i Polyak a střídající Málek.
Příp., sobota 24.7.2021
Arsenal Česká Lípa Arsenal Česká Lípa
1:4
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FC Slovan Liberec B: Pešl – Kytka (45. Mečíř, 67. Hejl), Černický, Vinkler (70. Horčička), Daněk (70. Zvěřina) – Bína, Polyak, Knobloch (60. Málek), Juzvak – Vyčítal (70. Csáno), Valenta
Branky: Csáno 2, Polyak, Málek.

Ostrý start ČFL se blíží. B-tým nastoupí do nového ročníku utkáním ve Velvarech, o týden později vycestuje do Zbuzan. V generálce porazil Českou Lípou, i když většinu duelu prohrával. Poté, co Slovan naskočil do utkání aktivně, neuhlídal rychlý brejk soupeře, z něhož inkasoval.

Moment z 15. minuty definoval prostřední fázi souboje. Soupeř se zatáhl a našemu celku se nedařilo prorazit obranný val. Změna stavu nakonec přišla až v 60. minutě, na první trefu navíc Slovan zareagoval hned třemi dalšími. Pomohlo oživení hry v podobě střídání i prolomení defenzivy Arsenalu.

Dvakrát se prosadil slovenský útočník Lukáš Csáno, branky vstřelili také David Vyčítal a v 60. minutě střídající Jan Málek. Slovan přípravu zakončil s bilancí tří výher proti Mostu, Kolínu a právě České Lípě, naopak poměrem 1:2 svěřenci kouče Petra Myslivce nestačili na Varnsdorf.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Výsledek neodpovídá úplně tomu, co jsme do 60. minuty předváděli. Z našeho pohledu jsme podali ne úplně ideální výkon hlavně z technické stránky. Po tlaku na začátku jsme v 15. minutě inkasovali, soupeř se zatáhl do defenzivy a nenašli jsme recept na překonání zhuštěné obrany až do druhé půle. Po prostřídáních, přičemž soupeř lehce fyzicky odpadl, jsme zlepšeným výkonem otočily skóre na naši stranu po pěkných akcích.“