FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Čáslav - Slovan B 0:1
02.04.2023

Béčko přetlačilo Čáslav 1:0, rozhodující gól dal Winkler sedm minut před koncem

Čáslav/Liberec – Nebylo to vůbec jednoduché utkání. B-tým se musel v duelu s Čáslaví vypořádat s těžkým terénem i defenzivně zaměřeným soupeřem, nakonec ovšem bere tři body. Rozhodující a jedinou trefu utkání zaznamenal v 83. minutě Jakub Winkler.
20.kolo, neděle 2.4.2023, 16:30
FK Čáslav FK Čáslav
0:1
(0:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Čáslav: Vyhnánek – Schovanec (87. Bašek), Vančura, Hejný, Mráz, Chábera (79. Mach), Konyvka, Hajník, Peca, Vilím (87. Ronovský), Slavík (90+2. Dudla)
FC Slovan Liberec B: Pešl – Winkler, Horňáček, Govaers, Juzvak – Varfolomejev, Michal, Lexa (90+4. Daněk) – Lupoměstský (77. Valenta), Hadaščok (90+1. Jaja), Kozák
Branka: 83. Winkler. Rozhodčí: Matějka – Pilný, Erlebach. ŽK: 66. Hajník (CAS). Diváci: 130.

Byla to pořádná fuška, ale B-tým bere další tři body do tabulky. Na náročném čáslavském trávníku se dlouho hrálo bez branek, rozhodla až 83. minuta a gól Jakuba Winklera, který byl klíčem k vítězství Slovanu. Domácí v závěru hrozili z nakopávaných míčů a standardních situací, našemu mužstvu se už ale podařilo těsné vedení uhájit.

„Utkání stálo hráče hodně sil a nás na lavičce zase hodně nervů, výhry si vážím víc než té 6:0 před týdnem. Tým ukázal charakter, šel si za vítězstvím až do konce a byl za to odměněný. Děkuji klukům za přístup, vůli a je super, že jsme to zvládli,“ komentoval po zápase trenér Josef Petřík.

Situace v tabulce se lehce změnila, utkání třetího Hlinska s druhými Benátkami nad Jizerou bylo totiž odloženo. Slovan má tak na čele tabulky nově sedmibodový náskok, nejbližší pronásledovatelé budou mít ovšem utkání k dobru. Béčko dokázalo potřetí v řadě udržet čisté konto a společně s Benátkami je nejméně inkasujícím týmem Divize C (16), náš tým současně zároveň také nejvíc branek nastřílel (58).

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Šlo o nesmírně těžké utkání na velmi náročném terénu, kde místy stála voda. Hráli jsme na měkkém hřišti, které se postupem času ještě zhoršovalo. Do utkání jsme dobře vstoupili a měli jsme v první půli poměrně dost příležitostí, mohli jsme vést 3:0, 4:0, bohužel jsme je nevyužili. Domácí nás trochu překvapili rozestavením, v němž hráli hodně defenzivně, de facto v systému 5–2–2–1. Moc děr v obraně nenechávali. Drželi jsme balon, snažili jsme se točit hru a hledat skulinky, jak se tam dostat. V prvním poločase se nám to dařilo, stejně jako na začátku druhé půle úvodních deset minut. Pak už hra a náš tlak začínal upadat. Soupeř vyrážel do brejkových situací a měl velmi nebezpečné standardní situace, protože zhruba sedm hráčů bylo vyšší než metr devadesát. Měli jsme velké problémy situace uskákat a dohrávali jsme duel silou vůle. Kolem 77. minuty, po střídání Ondřeje Valenty, jsme přešli na jiné rozestavení 3–5–2. Sedm minut před koncem jsme vstřelili branku, která se nakonec ukázala být vítězná. Závěr byl ještě hektický, střídali jsme do hry vyšší hráče, abychom zvládli standardky, dlouhé auty a nakopávané balony. Myslím, že si odvážíme jednoznačně zasloužené vítězství, ale rozhodně nebylo pohodové. Utkání stálo hráče hodně sil a nás na lavičce zase hodně nervů, výhry si vážím víc než té 6:0 před týdnem. Tým ukázal charakter, šel si za vítězstvím až do konce a byl za to odměněný. Děkuji klukům za přístup, vůli a je super, že jsme to zvládli.“