FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Dukla B 1:2
01.05.2022

Béčko prohrálo s Duklou, jedinou branku vstřelil Králíček z penalty

Liberec – Béčko podlehlo ve 23. kole ČFL pražské Dukle 1:2. V 66. minutě sice vyrovnal Milan Králíček z pokutového kopu, hosté ovšem rozhodli o třech bodech jedenáct minut před koncem zásluhou Davida Ludvíčka. Slovan po čtvrté prohře z posledních pěti zápasů okupuje 14. příčku tabulky skupiny B.
23.kolo, neděle 1.5.2022, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:2
(0:1)
FK Dukla Praha BFK Dukla Praha B
FC Slovan Liberec B: Pešl – Ahmad Abubakar, Yuzvak, Doumbia (84. Horňáček), Michal, Alijagič, Šulc (60. Vyčítal), Polyák, Kytka (84. Winkler), Prebsl, Králíček (73. Valenta)
FK Dukla Praha B: Štefan – Mládek, Lehký (89. Kozojed), Ludvíček, Hodek, Jeřábek, Matoušek, Varačka (84. Hrubeš), Křenek, Hudec, Březina
Branky: 66. Králíček (z pen.) – 23. Lehký, 79. Ludvíček, (76. Majer). Rozhodčí: Kastl – Kubec, Šlajs. ŽK: 57. Šulc, 87. Vyčítal – 54. Lehký. Diváci: 150.

Naše mužstvo se už zkraje zápasu dostalo do velké šance. Nacvičený signál po rohovém kopu skončil gólovkou, kterou ale na poslední chvíli přerušil jeden z dobře zasahujících zadáků Dukly. Míč letící do poloprázdné branky dokázal poslat včas mimo nebezpečné území.

Trest přišel o dvacet minut později. Ke střele z hranice vápna se až příliš jednoduše dostal Filip Lehký, který dokázal prostřelit Pešla a poslal Pražany do vedení. Slovan soupeře ve středu hřiště přehrával, ale útoky nevedly k vážnější akci. Defenziva hostů dokázala četné modrobílé centry do šestnáctky z obou stran odvracet.

Po přestávce naše mužstvo ještě zvýšilo obrátky a hnalo se za vyrovnáním. V 65. minutě dostal Slovan – po předchozí aktivitě – příležitost zahrávat pokutový kop, šancí nepohrdl Milan Králíček, který vyzrál na Štefana – 1:1.

Zatímco se svěřenci kouče Petra Myslivce hnali za třemi body, udeřila na druhé straně Dukla. Po jednom z ojedinělých útoků se prosadil David Ludvíček a definitivně vystřelil hostům vítězství. Slovan v závěrečných minutách srovnat nedokázal. V tabulce mu tak po 22 kolech patří s 22 body 14. příčka.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Odehráli jsme bohužel opět výsledkové nepovedené utkání s Duklou. Místo toho, abychom už ve druhé minutě šli do vedení po pěkném secvičeném signálu z rohu, bohužel nastřelíme hráče v prázdné brance a z prvního vážnějšího útoku gól naopak dostaneme. Není nám nic platné, že máme v prvním poločase herní převahu, kdy do pokutového území Dukly letělo velké množství centrů. Bohužel nejsme schopni v dobře rozjetých akcích finále udělat takové, že by si přihrávka našla hráče, který by dal gól. To ještě eskalovalo na začátku druhé půle, kdy jsme nepustili soupeře 30 minut k ničemu vážnějšímu, ba naopak. My jsme zase znásobili počet nebezpečných balonů do vápna, ale nekvalita ve finální fázi pokračovala dál. Výsledkem tlaku byl alespoň pokutový kop, kdy jsme vyrovnali na 1:1. Věřili jsme, že se zlepšíme, přidáme další gól a vyhrajeme. Nicméně v této fázi na nás stačí strašně málo a jeden z útoků Dukly skončil opět brankou. Poté už zápasy dohráváme v křeči a neschopni něco vymyslet. Kdybych to měl shrnout: špatná finální stránka našich útočných akcí a tristní defenziva, kdy soupeři stačí minimum, vede k tomu, že zápasy výsledkově nezvládáme.“