FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 4:3
13.05.2019

Juniorka nezvládla duel v Plzni, prohrála 3:4

Redakce
Plzeň/Liberec – Velká škoda. Juniorka neuspěla v divoké přestřelce s Plzní, Viktorii podlehla po sedmi brankách 3:4 a podruhé v řadě tak na soupeře nestačila. V nadstavbové skupině nově vede brněnská Zbrojovka, nicméně druhá Sparta má utkání k dobru. Do konce soutěže zbývají odehrát poslední dvě utkání.
N7, neděle 12.5.2019, 13:00
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
4:3
(1:1)
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Brož, Hranáč, Kepl (80. Pecháček), Míka (C), Kraml, Selnar (84. Pek O. (90. Uzlík), Řezáč, Svoboda, Hezoučký, Štursa (74. Václavík)
FC Slovan Liberec: Vliegen - Baláž (63. Svetlošák), Lábek, Lehoczki, Knejzlík - Kazda (73. Michal), Micovčák, Vrabec - Gembický (64. Petr), Yu, Šulc.
Branky: 34. Kraml, 49. Selnar, 55. Štursa, 81. Selnar – 9. Lábek, 84. Micovčák (pen.), 89. Yu. Rozhodčí: Leška - Hrabovský, Kožár ŽK: 9. Míka, 31. Kraml, 89. Sváček – 23. Knejzlík, 54. Baláž.

Slovan do utkání vstoupil aktivně. Už v deváté minutě se poprvé měnilo skóre, po faulu Míky zahrávalo naše mužstvo přímý kop a Michal Lábek zakroutil balon přes zeď přesně k tyči.

Netrvalo dlouho a osmělili se i domácí. David Kraml vyslal na libereckou rovněž povedenou střelu ze standardní situace a Vliegen se natahoval marně. Po prvním poločase odcházely oba celky do kabin za stavu 1:1.

Během druhého dějství už ale diváci viděli pořádnou přestřelku. Po Vliegenově skvělém prvním zákroku se k dorážce dostal Jakub Selnar a Plzeň vedla. Ještě hůř to s naším mužstvem vypadalo v 55. minutě, rychlý brejk domácích zakončil přesně Ondřej Štursa.

S přibývajícím časem se Slovan snažil manko smazat, ale přišla další těžká rána. Devět minut před koncem naběhl na centr do vápna Jakub Selnar a svým druhým gólem v utkání zvýšil na rozdíl tří branek.

Slovan se nevzdával a domácím ještě pořádně zatopil. Krátce po čtvrtém inkasovaném gólu zahrával po faulu v šestnáctce pokutový kop Erik Micovčák a nemýlil se. Na svého spoluhráče navíc v 89. minutě navázal Yu, jenž se prosadil po centru z levé strany. Na víc už ale modrobílí neměli čas a podlehli tak soupeři 3:4.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „První poločas byl slušný herně, dali jsme gól z trestňáku a další 3-4 možnosti jsme mohli vyřešit lépe. Nalomil nás zbytečný inkasovaný gól před koncem první půle. Vstup do druhé části byl špatný. Soupeř brzo skóroval na 2:1 a přidal další dva góly, čímž utkání rozhodl. V 83. minutě jsme snížili a v 87. jsme se sice prosadili na 3:4, ale na remízu už bylo pozdě.