FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 0:5
05.08.2018

Juniorka si vyšlápla na Bohemians, Klokanům nasázela pět branek

Praha - Juniorka v neděli zamířila na hřiště dosud neporažených Bohemians s jasným cílem - urvat první letošní body. A to se také povedlo. Na hřišti Slovan dominoval a v sestavě doplněné o několik jmen z A-týmu zvítězil přesvědčivě 5:0.
3.kolo, neděle 5.8.2018, 11:00
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
0:5
(0:2)
Bohemians Praha 1905: Fiala – Farkaš, Václavík (C), Hlinák, P. Vala, D. Vala, Begič (65. Zoubek), Buneš, Nátr (58. Le Tuan), Vetešník, Vrána (46. Melíšek).
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Ulbrich (80. Vébr), Fukala, Prokš, Vrabec (C) (84. Lábek), Baláž (84. Lehoczki), Oršula, Da Silva (35. Petr), Vuklišević, Gembický (65. Drahoš).
Branky: 10. Da Silva, 37. Köstl, 66. a 90. Petr, 87. Oršula. Rozhodčí: Váňa - Leška, Koval. ŽK: bez ŽK.

Slovan si šel za vítězstvím už od samého úvodu utkání. Posílená sestava si brzy vypracovala tlak, který vyvrcholil v desáté minutě přesnou trefou Wesleyho Da Silvy. Domácí se sice snažili srovnat, hrozili však spíše z brejků nebo ze standardních situací a Filip Nguyen v liberecké brance neměl příliš práce.

Postupem času si naši mladíci opět začali vytvářet převahu a obléhat pokutové území Klokanů. Tato snaha byla odměněna ve 37. minutě, kdy se prosadil stoper Daniel Köstl. V první půli už se znovu skóre neměnilo, Slovan tak odcházel do kabin s dvoubrankovým vedením.

Změna stran nepřinesla žádnou velkou proměnu podívané, která se na trávníku odehrávala. Naše juniorka byla i nadále lepším týmem, zato Bohemians číhali především na šance útočit z brejků. Brzy se sice po jednom z nich Pražané dostali do nebezpečné pozice, zajímavá příležitost však skončila pouze střelou mimo, Nguyen tak mohl zůstat klidný.

Zato po více než hodině hry přišel třetí zásah v brance domácího celku, když další trefu přidal střídající Petr Petr. Tříbrankový náskok dodal zhruba dvacet minut před koncem Slovanu klid a naši mladíci už s přehledem hlídali výsledek.

V samotném závěru se Klokani pokusili vstřelit alespoň čestný gól, nepomohl jim k tomu však ani nebezpečný roh. Zato na druhé straně přidal čtvrtý hřebíček do rakve Filip Oršula, který je ve Slovanu na testech, a skóre uzavřel v poslední minutě svým druhým gólem v utkání Petr Petr. Slovan tak na půdě Bohemians zvítězil vysoko 5:0.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Myslím, že se jednalo o zasloužené vítězství. S výjimkou úvodu druhého poločasu jsme byli v celém utkání lepší a kromě pěti branek jsme klidně mohli přidat i další.