FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 3:3
19.04.2017

Juniorka v nastavení ztratila vedení na hřišti Dukly a remizovala 3:3

Praha - Utkání s Duklou Praha měla naše juniorka velmi dobře rozjeté a po poločase vedla již 3:1, ve druhé půli však domácí velmi rychle snížili a nakonec v nastaveném čase vyrovnali na konečných 3:3. Slovan se tak z hlavního města vrací s jedním bodem.
24.kolo, středa 19.4.2017, 13:00
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
3:3
(1:3)
FK Dukla Praha: Hruška – Luong, Brabenec, Brejcha, Lauko, Dancák, Preisler (71. Gábor), Vlček (83. Stýblo), Kozel, Šimek, Douděra.
FC Slovan Liberec: Kolář – Isah, Chlumecký, Obročník (66. Blažek), Šulc, Barac (89. Lehoczki), Kouadio (87. Vébr), Graiciar (53. Kazda), Polák, Da Silva (75. Heppner), Prokš.
Branky: 21. Brejcha, 46. Kozel, 90.+1. Douděra - 17. Barac, 25. Da Silva, 42. Chlumecký. Rozhodčí: Houdek - Ratajová, Kubr. ŽK: 72. Brabenec, 86. Šimek.

Po předchozí domácí remíze s Teplicemi byla naše juniorka odhodlána na hřišti Dukly zvítězit a hned od prvních minut si za svým cílem výrazně šla. V úvodu utkání byl Slovan lepší, což se po osmnácti minutách hry podařilo využít Jakub Barac ke vstřelení první branky zápasu.

Dukla se však rozhodně nevzdávala a hned vzápětí se jí podařilo vyrovnat. Po povedeném úniku po pravé straně hřiště následovala prudká přihrávka do vápna, kde se osamostatnil Ondřej Brejcha a přesnou ranou nedal Ondřeji Kolářovi šanci zasáhnout.

Ani tentokrát se ale skóre na světelné tabuli dlouho neohřálo. Jen po čtyřech minutách se na velkém vápně chopil balonu Wesley Da Silva a propálil vybíhajícího Hrušku. Jednobrankové vedení vydrželo Slovanu do 42. minuty, kdy Martin Chlumecký mířil z přímého kopu přesně a zvýšil na 3:1.

Do druhé půle ale domácí doslova vlétli a hned v první minutě se prosadil Daniel Kozel. Naše juniory brzký gól evidentně zaskočil a Dukla měla rázem na hřišti převahu. Od další pohromy však Slovan zachránil brankář Ondřej Kolář. Postupem času se ale také náš tými dostal do hry a ta se tedy znovu vyrovnala.

S přibývajícím časem se domácí snažili tlačit do útoku a srovnat se Slovanem krok, nicméně nedařilo se jim najít recept na pozornou defenzivu naší juniorky. Už se zdálo, že si svěřenci trenéra Čapka vedení udrží, v závěru ale přišla pohroma.

Už v nastaveném čase se na hranici vápna protlačil po rychlém průniku k míčil David Douděra a pohledným lobem zařídil vyrovnání doslova na poslední chvíli. Hned vzápětí následoval závěrečný hvizd a Slovan se tak z Prahy vrací s jedním bodem za remízu 3:3.