FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 2:0
07.03.2018

Podruhé Eden nevyloupili. Slavia porazila Slovan 2:0

PRAHA - Byl to dlouho očekávaný duel. Trenér Trpišovský na podzim postoupil se Slovanem do čtvrtfinále MOL Cupu, kde nám byla nalosována pražská Slavia. Během zimní pauzy pak celý realizační tým, sportovní ředitel Nezmar a hráči Kolář s Kúdelou nabrali směr právě Eden. Naopak pod Ještěd zamířil velmi perspektivní ´realizák´ v čele s Davidem Holoubkem. První zápas proti Trpišovskému Slovan neuspěl a prohrál 2:0, čímz skončila jeho cesta tuzemským pohárem.
čtvrtfinále, středa 7.3.2018, 17:00, Eden Aréna
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
2:0
(2:0)
SK Slavia Praha:

Kolář - Frydrych, Jugas, Pokorný (82. Deli), Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Hromada (46. Danny), Sobol - Škoda (C) (70. Necid)

Náhradníci:

Danny, Tecl, Bucha, Van Buren, Deli, Necid, Kovář

Nguyen - Coufal (C), Karafiát, Kačaraba, Kerbr - Oscar (76. Ševčík), Folprecht, Breite (61. Da Silva), Potočný (61. Bartl) - Bosančić - Pulkrab

Náhradníci:

Mikula, Köstl, Ševčík, Havelka, Bartl, Da Silva, Hladký

Branky: 25. Škoda (pen.), 35. Frydrych

Žluté karty: 69. Jugas, 73. Bořil, 88. Necid, 90+1. Frydrych - 24. Kačaraba, 34. Breite, 55. Pulkrab, 67. Karafiát

Rozhodčí: Berka - Pelikán, Kubr

Diváci: 4967

Začátek zápasu přinesl opatrnou hru. Slovan byl překvapivě aktivnější a v páté minutě vzešla z této aktivity Bosančićova střela zpoza vápna, která byla tečována těsně vedle. Následně se slávisté hnali do protiútoku, ale včasný návrat Kačaraby jejich snahu zhatil. V 7. minutě se dostal míč za záda Koláře, ovšem po útočném faulu Pulkraba, a tak byla radost libereckých zbytečná. V 11. minutě zahrával Stoch přímý volný kop. Centr našel hlavu Součka, který jen těsně minul Nguyenovu branku.

Po čtvrthodině hry se Škoda dostal k zakončení ve vápně. Jeho pokus byl zblokován jedním z libereckých obránců. První střela na bránu přilétla ve 20. minutě z kopačky Milana Škody. S kapitánovou střelou si Nguyen poradil bez potíží. O minutu později zabránil Nguyen včasným výběhem šanci Stocha. Ve 24. minutě viděl Kačaraba žlutou kartu za faul loktem. Bohužel to byl zákrok penaltový a Milan Škoda se nemýlil - 1:0.

Po půlhodině hry musel Nguyen opět zasahovat. Přetažený centr z přímého kopu našel hlavu aktivního Škody, ten trefil libereckého brankáře. Po žlutém faulu Breiteho slávisté podruhé skórovali. Centr na zadní tyč vrátil Škoda na malé vápno, kde stál připravený Michal Fryndrych a hlavou poslal míč do odkryté brány - 2:0. Ve 41. minutě se po odrazech ve vápně dostal Folprecht k zakončení hlavou. Jeho pokus z bezprostřední blízkosti dokázal vytáhnout Kolář konečky prstů. Ve zbytku poločasu se už nic zajímavého nestalo a do kabin tak šel Slovan s dvougólovým mankem.

Po šesti minutách druhé půle mohl dát gól Taras Kačaraba. Ohrozil však svého gólmana, který včas zareagoval a míč vyrazil. Nepřesný odkop Koláře zachytil Oscar. Přihrávku na nabíhajícího Bosančiće však nepropasíroval. Protiútok v 57. minutě zakončil Sobol vedle brány. O čtyři minuty později střílel rybičkou Pulkrab těsně vedle tyče. V dalších minutách hry sešívaní kontrolovali hru a nepouštěli Slovan k výraznějším šancím.

Po 70 minutách hry zkusil Karafiát střelu z přímého kopu přibližně z 30 metrů. Jeho střela letěla nad břevno. V 76. minutě Bosančić prudkým centrem z úhlu nepřekvapil slávistickou obranu. Na druhé straně o minutu později přihrával Hušbauer. Na jeho pobídku jen těsně nedosáhl Necid. Slovan přebíral iniciativu. Ze svého tlaku ovšem nedokázal vytěžit gól. Po delší době se ve velké šanci ocitla Slavia. Souček šel sám na Nguyena, ten si s jeho střelou poradil na výbornou.

Ve zbytku hry už si Slovan velkou šanci nevytvořil. Naopak Slavia se snažila o navýšení vedení, to se jí však nepovedlo a výsledek zápasu tak určil první poločas. Konečné skóre tedy vyznělo lépe pro sešívané, kteří porazili svěřence Davida Holoubka 2:0 a zajistili si tak postup do semifinále MOL Cupu.

Jindřich Trpišovský: Měl jsem zvláštní pocit ze zápasu. Jsem rád, že jsme to zvládli a postoupili. Na druhou stranu jsme rozesmutněli spoustu lidí, které znám a s kterými jsem toho hodně prožil. Ať už jde o hráče, realizační tým, vedení klubu nebo lidi ve městě. Byl to pro mě první zápas proti klubu, kde jsem působil takhle dlouho a i přes vítězství mám v sobě zvláštní pocit. O motivaci nebyla nouze. Šlo o semifinále poháru a chtěli jsme vyhrát a postoupit. Zápas rozhodl náš dobrý výkon. Začátek byl pomalejší, ale pak jsme byli na míči po celý první poločas, dali dva góly a ve druhém poločase jsme si to pohlídali.

David Holoubek: Vstup do utkání byl z naší strany dobrý. Bohužel nám nebyl uznán gól a po penaltě Slavie se naše hra rozpadla. Ten okamžik nás rozhodil, což by se stávat nemělo. Poté jsme už první poločas dohrávali v křeči a ještě jednou inkasovali ze standardky. S naším mladým týmem tyto situace trochu zacvičili. Nemáme tolik zkušeností a takovou kvalitu jako Slavia. V trénincích jsme se připravovali na to, že mají vysoké hráče a dobré standardky. V první půli jich ale měli mnoho a z jedné skórovali. Oni mají sílu, zkušenosti a výšku a pomohou si v zápase těmito situacemi. Nám dnes nezahráli nejlépe krajní hráči, na kterých to máme postavené. Za mě škoda, že v takovémto zápase nebyl k dispozici videorozhodčí. Podle mého by v takto kvalitních utkáních mělo být video.