FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Turnov 6:1
21.05.2023

Postup! Béčku už nikdo ČFL nesebere, rozhodla smršť proti Turnovu

Liberec – Je to tam! Béčko Slovanu může slavit postup do ČFL, vítězstvím 6:1 nad Turnovem si svěřenci trenéra Josefa Petříka definitivně zajistili první příčku Divize skupiny C. Vysoké domácí vítězství řídili dvěma góly Andrij Juzvak a Jakub Hudák.
27.kolo, neděle 21.5.2023, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
6:1
(4:1)
FK TurnovFK Turnov
FC Slovan Liberec B: Pešl – Jaja (55. Šolc), Lehoczki, Govaers, Winkler (55. Kop), Michal, Horňáček, Juzvak (68. Daněk), Hudák, Lupoměský (68. Uchenna), Valenta (72. Ješeta)
FK Turnov: Franc – Peuker, Chládek, Petržilka, Tomašov, Havel P., Havel Š., Prokopec, Šťovíček, Tobiaš, Svoboda
Branky: 2. Juzvak, 24. Hudák, 33. Juzvak, 45. Lehoczki, 48. Lupoměský, 75. Hudák – 5. Šťovíček. Rozhodčí: Rychtár – Haleš, Koutník. ŽK: 26. Tobiaš, 55. Svoboda. Diváci: 100.

Slovan zahájil svoji cestu za definitivním stvrzením postupu do ČFL už ve druhé minutě, kdy parádní zasekávačkou obelhal obránce a pak zakončil o tyč Andrij Juzvak. Turnov sice dokázal zanedlouho odpovědět, následně se ovšem spustila ofenzivní smršť.

Ještě do konce poločasu se trefil Jakub Hudák, znovu Juzvak a také Ondřej Lehoczki. Našemu mužstvu tříbrankový náskok nestačil a ve druhé půli ho ještě navýšil zásluhou Petra Lupoměského a druhou trefou Hudáka. Druhé Benátky nad Jizerou sice dokázaly porazit béčko Chrudimi přesvědčivě 4:1, ale tři body modrobílým stačily k definitivnímu razítku za postupem do ČFL.

Jarní fází Divize C naše mužstvo prolétlo s bilancí deseti výher, jediné remízy a jedné porážky s Ústím nad Orlicí. Do konce soutěže zbývají ještě tři kola, v těch ovšem dvanáctibodový náskok Slovanu už nemá možnost žádný z pronásledovatelů dohnat. „Moc si vážím toho, že jsme rozhodli o postupu čtyři kola před koncem. Je za ním obrovský kus práce a mám za kluky radost. Děkuji celému realizačnímu týmu a všem, kteří se na tom podíleli. Děkuji také trenérovi z A-týmu, bez jehož pomoci a pomoci hráčů z A-mužstva by to nešlo, děkuji také zároveň celému vedení,“ komentoval krátce po konci rozhodujícího duelu trenér Josef Petřík.

V příští sezoně ČFL tak Slovan chybět nebude.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „V zápase jsme měli dva cíle. První byl si zajistit klid – postup a druhý zvládnout to. Věděli jsme, že nám stačí remíza, ale že to zároveň nemůžeme hrát na ni, není to naše filozofie. Chtěli jsme vyhrát a myslím, že jsme do utkání dobře vstoupili. Hned ve druhé minutě jsme dali branku, dalo se nám trochu do hlav, že by mohlo jít o jednoduché utkání. V defenzivě jsme nějaké situace podcenili, byli jsme nepřesní. Pak jsme vstřelili góly na 2:1, 3:1 a 4:1, což nás uklidnilo. Během první půle nám v ofenzivě trochu chyběl timing, neměli jsme správný pohyb, neměli jsme součinost více lidí, a i proto jsme byli trochu kostrbatí. Na druhou stranu jsme si ve druhé půli vytvořili obrovské množství brankových šancí. Duel se už jen dohrával a výsledek je zasloužený. Tref jsme mohli přidat ještě víc, ale nedali jsme penaltu. Moc si vážím toho, že jsme rozhodli o postupu čtyři kola před koncem. Je za ním obrovský kus práce a mám za kluky radost. Děkuji celému realizačnímu týmu a všem, kteří se na tom podíleli. Děkuji také trenérovi z A-týmu, bez jehož pomoci a pomoci hráčů z A-mužstva by to nešlo, děkuji také zároveň celému vedení.“