FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Velké Hamry 2:1
30.10.2022

Při béčku stálo štěstí, Velké Hamry udolalo brankou v závěru

Liberec – Důležité tři body. B-tým zvládl bitvu s jedním z největších aspirantů na přední příčky tabulky Divize C, Velké Hamry porazil 2:1. Soupeř mohl jít do vedení, ale neproměnil pokutový kop. V 88. minutě rozhodl Ahmad Ghali.
13.kolo, neděle 30.10.2022, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:1
(1:0)
TJ Velké HamryTJ Velké Hamry
FC Slovan Liberec B: Pešl – Horňáček, Černický, Kranthove, Daněk – Polyák – Lupoměský (72. Šolc), Lexa (84. Kop), Málek, Juzvak – Valenta (46. Ghali (90+2. Holub)
TJ Velké Hamry: Klement – Váňa, Štěpánek M. (89. Svrček), Javůrek, Černý (85. Šťovíček), Munzar, Štěpánek O., Šohaj, Krejčík, Žitka (80. Zounek), Linka
Branky: 42. Javůrek (vlastní), 88. Ghali –  47. Šohaj. Rozhodčí: Pánek – Nešněra, Jirák. ŽK: 62. Málek, 64. Horňáček, 77. Černický – 40. Černý, 41. Linka, 50. Klement, 70. Šohaj, 75. Váňa, 86. Šťovíček. Diváci: 200.

Důležitá výhra a důležité tři body. Slovan přehrál v souboji o čelo tabulky Velké Hamry 2:1, vítězství se ovšem nerodilo lehce. Ve 42. minutě naše mužstvo vedlo po vlastní brance Javůrka, soupeř ale krátce po přestávce vyrovnal zásluhou Šohaje.

Oba celky, které se pohybují v horních patrech tabulky, měly šance na skórování. Velké Hamry dokonce dostaly k dispozici pokutový kop, ten však brankou neskončil. Naopak na druhé straně se prosadil dvě minuty před koncem základní hrací doby Ahmad Ghali a vystřelil B-týmu vítězství.

Slovan zvítězil pojedenácté v sezoně, body zatím ztratil pouze dvakrát – jednou podlehl Dvoru Králové a posléze remizoval s Ústím nad Orlicí. Do konce podzimní části soutěže zbývají pouhé dva duely, nejprve modrobílí nastoupí v Náchodě (5. listopadu) a doma na závěr přivítají Dobrovice (13. listopadu).

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Utkání se hodnotí velice lehce. Vyhráli jsme 2:1 a přežili jsme svoji smrt, protože soupeř za vyrovnaného stavu neproměnil pokutový kop patnáct deset minut před koncem. Na druhou stranu si myslím, že jsme od 30. minuty diktovali tempo a byli jsme lepším týmem. Těsně před vyrovnáním jsme šli sami na branku, Lupoměský udělal kličku gólmanovi, zakončoval do prázdné brány, ale trefil tyčku. To byl klíčový moment, pokud bychom ve třetí minutě druhé půle dali na 2:0, bylo by to hotové. Místo toho z protiútoku soupeř trefil šibenici na 1:1. Zápas začínal od znova, každopádně byli jsme lepší a vítězství je zasloužené. Tentokrát si každopádně musíme přiznat, že při nás stálo štěstí při neproměněné penaltě soupeřem. Tři body bereme všemi deseti.“