FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 1:2
29.05.2021

Ročník 2020/21 končíme domácí porážkou s Olomoucí 1:2

Liberec – Na stadionu U Nisy jsme odehráli poslední utkání letošního ligového ročníku. Slovan byl ve většině zápasu lepším celkem, Olomouc mnohonásobně přestřílel. Nicméně skóre otevřel v první půli hostující Zmrzlý. Ke konci utkání ještě vyrovnal Sadílek, ovšem duel uzavřela branka Kerbra z penalty. Finální skóre bylo 1:2.
34.kolo, sobota 29.5.2021, 17:00, U Nisy
1:2
(0:1)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc

Knobloch - Fukala, Karafiát, Chaluš, Mikula - Mara (68. Nečas), Matoušek, Sadílek (90+3. Michal) - Pešek (82. Gembický), Rondić (46. Faško), Mosquera

Náhradníci: Nguyen - Purzitidis, Michal, Faško, Nečas, Gembický, Diamé

SK Sigma Olomouc:

Macík - Poulolo, Beneš, Zmrzlý, Zahradníček - Houska (80. Slaměna), Daněk, Breite, Nešpor (66. Šíp), Zifčák (89. Kerbr) - Chytil (89. Hadaš)

Náhradníci: Stoppen - Grygar, Hadaš, Slaměna, Šíp, Uriča

Branky: 83. Sadílek - 31. Zmrzlý, 90+1. Kerbr

Žluté karty: 12. Rondić 45+2. Karafiát, 63. Fukala, 70. Chaluš, 90+2. Matoušek - 70. Chytil

Rozhodčí: Berka - Kotalík, Vodrážka

Diváci: 784

Úvod duelu byl velice bojovný. Ačkoliv jsme byli u míče častěji, tak nebyla k vidění téměř žádná šance. Oba celky často volily spíše dlouhé nákopy za obranu, nicméně bez většího úspěchu. První náznak šance si vypracovali až v 18. minutě hosté. Na pravé straně pronikl olomoucký hráč do pokutového území, kde poslal míč před bránu na nabíhajícího spoluhráče. Jemu se balón následně pouze odrazil od nohy mimo hrací plochu.

První šanci si hráči Slovanu vypracovali ve 24. minutě. Na levé straně postupoval Mosquera, který následně odcentroval před bránu. Brankář Macík míč pouze vyrazil, následně se k němu dostal Matoušek. Ten se pokusil propálit na hranici vápna obranu, nicméně do prázdné brány míč neprolétl. Ovšem zdaleka největší příležitost zápasu měli naši hráči krátce poté. Na levé straně se opět pěkně uvolnil Mosquera a skvěle prostrčil na rozběhnutého Rondiće, ten ovšem z bezprostřední blízkosti neproměnil.

V krátkém sledu měli svěřenci trenéra Hoftycha i další velkou šanci. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu vyslal Fukala do vápna centr, na který si velmi dobře naběhl Mosquera, avšak ten jasnou příležitost neproměnil. I přes naše četné šance to byli hosté, kteří vstřelili první branku. Po skvělém centru Housky se k míči ve vápně dostal Ondřej Zmrzlý a přízemní ranou prostřelil Knoblocha. Pěkný pokus ukázal poté Rondić, jenž se dokázal prosadit hlavou z obtížné pozice po rohovém kopu. Ovšem díky fantastickému zákroku hostujícího gólmana z toho branka nebyla. První půle skončila za stavu 0:1.

V druhé půli byla k vidění velká šance po centru z pravé strany od Fukaly. Hostující Paulolo totiž míč nešťastným způsobem tečoval přímo k tyči a brankář Macík měl co dělat, aby balón lapil. Celkově aktivnějším celkem byl zprvu opět Slovan, nicméně hra se postupně vyrovnávala. I přes větší aktivitu libereckých z toho nebylo žádné pořádné zakončení.

Tato skutečnost se změnila až po pěkném centru do vápna od Mosquery, na něj si naběhl Michal Sadílek, který krásně trefil pravý horní roh brány. Hráči v modrém po brance pochopitelně ožili a tlačili se ještě více dopředu. Do závěru utkání nastoupil do svého posledního utkání Milan Kerbr, který u nás odehrál čtyři sezony, a po tomto zápase ukončil kariéru. Hned dvě minuty po jeho nástupu získala Sigma penaltu, kterou zkušeně proměnil. Zápas skončil prohrou 1:2.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Řekl bych, že to bylo velmi podobné utkání, jako s Brnem. My jsme měli několik tutovek v prvním poločase, minimálně tři. Soupeř měl jedno rychlé přenesení hry a jednu šanci, ve které prostřelil brankáře. Dali gól z jedné akce za obranu. V druhém poločase jsme se snažili vrátit do utkání a podařilo se nám to krásnou brankou Sadílka. Bohužel v závěru přišla penalta a Milan Kerbr se asi dočkal svého snového rozloučení. Bohužel, z mého pohledu nezasloužená a nešťastná porážka.“

Radoslav Látal (SK Sigma Olomouc): „Sezonu jsme tady zakončili vítězstvím, za to jsme šťastní. A to ještě vzhledem ke stavu, v jakém jsme sem přijeli. Máme mnoho hráčů zraněných, kteří nemohli odcestovat. Vytáhli jsme ještě dva kluky z devatenáctky, Hadaš měl dneska první ligový start. Takže jsme za to vděční a rádi. Samozřejmě to bylo vybojované, ale v některých momentech jsme měli i štěstí. Ale na co jsme se připravovali, to kluci splnili. Jsem rád, že se o to ještě porvali a nezabalili tu sezonu dřív. Tohle vítězství mě velice těší, protože jsme poskočili na deváté místo a hráči ukázali srdce.“