FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 1:3
05.05.2018

Slovan ani tentokrát nezvítězil, po bídném druhém poločasu prohrál doma s Jihlavou 1:3

Šimon Knopp
Liberec - Ve 27. kole HET ligy byli našimi soupeři hráči z Vysočiny. Papírovým favoritem měl být jednoznačně náš tým, protože Jihlava se nacházela na 14. místě, tudíž ji dělil pouze bod od sestupové příčky. Do vedení dostal Slovan v prvním poločase Pulkrab, ovšem Jihlava se ve druhé části zápasu zvedla, vstřelila 3 branky a jednoznačně zvítězila. Pro Slovan je to značná komplikace v boji o poháry, především po výhrách soupeřů.
27.kolo, sobota 5.5.2018, 16:00, U Nisy
1:3
(1:0)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec:

Hladký - Coufal (C), Mikula, Karafiát, Kerbr - Wiesner, Folprecht, Breite (78. Bosančić), Pilař (78. Bartl) - Potočný (65. Oscar), Pulkrab

Náhradníci: Nguyen, Kačaraba, Bosančić, Malinský, Havelka, Oscar, Bartl

FC Vysočina Jihlava:

Rakovan - Vaculík (C), Buchta, Štěpánek, Schumacher - Mara - Fulnek (85. Keresteš), Urblík (78. Levin), Dvořák, Zoubele (73. Popovič) - Ikaunieks

Náhradníci: Keresteš, Levin, Popovič, Daníček, Opluštil, Nový, Valeš

Branky: 44. Pulkrab - 58. a 72. Dvořák, 80. Ikaunieks

Žluté karty: 53. Potočný, 56. Wiesner, 82. Kerbr - 50. Mara

Rozhodčí: Houdek - Boček, Koval

Diváci: 3902

Prvním útokem zahrozila Jihlava, avšak míč doběhu byl příliš dlouhý, takže ho Hladký bez problému zpracoval. Na druhé straně to vypadalo na centr od Pilaře, ovšem balón mu odskočil a Rakovan mohl vykopávat od brány. Ve 4. minutě měla Jihlava po chybné přihrávce první roh zápasu, následovaný dvěma dalšími v rychlém sledu. Slovan dokázal všechny ubránit a po rychlém presování Breite donutil Rakovana udělat chybu, když špatně zasáhl míč mimo vápno, z celé situace ale nakonec nic nebylo.

V deváté minutě se probojoval po centru Wiesnera k hlavičce Folprecht, mířil pouze mimo brankovou konstrukci. V 17. minutě byl za pokutovým územím faulován Pilař, přímý kop rozehrál Karafiát a jeho pokus prosvištěl těsně nad břevnem. Ve 23. minutě krásně dosprintoval míč Wiesner, dal pod sebe Coufalovi, ten poslal načechraný centr, bohužel ani jeden z našich útočících hráčů na něj nedosáhl.

V 36. minutě přenesl hru Folprecht na volného Pilaře, jenž si navedl míč a zkusil střelu, ale mířila mimo svatyni Rakovana. Slovan začal ke konci poločasu trochu stupňovat tlak, tentokrát střílel aktivní Wiesner, znovu mimo. Ale o chvíli později zahrozila Jihlava, Hladký špatně vyboxoval míč a už to vypadalo, že propadne do brány, naštěstí Pilař dokázal odkopnout míč pryč.

Těsně před koncem poločasu skvěle vyvezl míč Karafiát a vybojoval roh. Rozehrál ho Folprecht přesně na hlavu právě Karafiáta, míč byl ještě prodloužený na Matěje Pulkraba a ten docpal balón do brány. Liberec tedy po prvním poločase odcházel do kabin za stavu 1:0.

Ve druhém poločasu zahrozila hned z rohového kopu Jihlava. Do vzduchu se dostal Štěpánek a Hladký musel vytasit skvělý zákrok, aby jeho pokus zneškodnil. Poté se do rychlého brejku hnal Slovan, ovšem nepodařilo se mu ho využít. Liberečtí následně dvakrát stříleli, jednou mimo Pilař, poté Kerbr, jeho pokus Rakovan dobře vykryl.

V 55. minutě propadl míč k Fulnekovi, byl úplně sám před Hladkým, střílel ve skluzu, takže nedokázal dobře zamířit, přesto brankář domácích dokázal proti obtížné střele skvěle zakročit. O 3 minuty později si na centr dobře naskočil Pavel Dvořák a nechytatelnou hlavičkou tentokrát brankáři nedal šanci.

Přibližně v 65. minutě zaspal v obraně Karafiát, míč se dostal až k Ikaunieksovi, kterého skvěle vykryl vyběhnutý Hladký. Jihlava byla nadále aktivnějším mužstvem a vyplatilo se jí to. V 72. minutě nejprve dobře vyrazil střelu Hladký, ovšem nešťastně k Pavlovi Dvořákovi, jenž prostřelil skrumáž hráčů a poslal Jihlavu do vedení.

Slovanu se nadále nedařilo a Jihlava znovu trestala, v 80. minutě Davis Ikaunieks propálil přízemní ranou Hladkého, který si na míč šáhl pouze konečky prstů, vyrazit mimo ho ale nedokázal. 4 minuty před koncem měl ještě jednu šanci z volného přímého kopu Ikaunieks, míč kroutil k levé tyči, Hladký byl připraven. Slovan už s nepříznivým výsledkem nedokázal nic udělat a prohrál s Jihlavou 1:3.

David Holoubek (trenér FC Slovan Liberec):

"Byly to dva rozdílné poločasy. V tom prvním za mě slušný, dali jsme gól, dostávali se do šancí, měli zápas pod kontrolou... Poté ve druhém nastal nějaký kolaps našich nejzkušenějších hráčů, a to z té lavičky nejde úplně změnit. Hráči si musí takovéhle vedení pohlídat, je to škoda, protože jsme dneska měli zvítězit. Dostat doma tři góly není dobré. Mnoho nevynucených chyb, soupeř byl nebezpečný a trestal nás."

Martin Svědík (trenér FC Vysočina Jihlava):

"V kvalitě naší hry byl velký rozdíl v obou poločasech. V tom prvním jsme byli trošku ustrašení vepředu a nepřesní v kombinační části, chyběla nám náběhová aktivita, abychom se dostávali do šancí. O přestávce jsme si řekli, co musím změnit. V druhé části jsme se zlepšili, začali jsme získávat více míčů a odehráli jsme výborný poločas. Měli jsme několik šancí a myslím si, že tam mohlou klidně spadnout více gólů. Jsou to pro nás nesmírně důležité 3 body."